Cuma, Haziran 14, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Yağan yağmurun rüyada görülmesi huzur ve ferahlık anlamına gelir. Uzun zamandan beri devam eden gerek maddi gerekse manevi sorunların kısa süre içinde ortadan kalkacağına, rahat bir nefes alınacağına, dertlerin çözüm bulacağına ve kırgınlık ve kızgınlıkların biteceğine yorumlanır. İbn-i Şirin Hz. “Rüyada yağmur suyu ile yıkandığını ve rüyada yağmur yağdığını görmek korkudan emin olmaya; yağmur tanelerinden ses geldiğini görmek, izzete, ulvi mertebeye ve insanlar arasında meşhur olmaya delâlet eder.” Diyor.

Rüyada Yağmur Yağması ve Yıldırım Düşmesi

Rüyada yağan yağmurla birlikte yıldırımın görülmesi güzel gelişmeler yaşanacağına, iyi işler yapılacağına, ferahlığa çıkılacağına ancak bu iyi durumu çekemeyen kişilerin kötü sözlerine ve iftiralarına maruz kalınacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin kendisiyle gurur duyacağına ve iş kapısının açılacağına delalettir.

Rüyada ünlü biriyle konuşmak görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Yağmurda Yürünmesi

Rüyada yağmurun altında yürümek endişe dolu günlerin Allah tarafından gelecek kısmetler ile son bulacağına, rüyayı gören kişinin uzun zamandır ağlayan gözlerinin artık güleceğine ve çekilen hastalıklardan Allah’ın izniyle kurtulacağına tabir eder. İmamı Cafer-i Sadık Hz. demiştir ki: “Rüyada yağmurda ıslanmak ve görmek bolluğa ve berekete işarettir. Geniş rızk getirir.”

Rüyada Yağmurda Islanmak

Yağmurda ıslandığının rüyada görülmesi, iş hayatında uzun zamandan beri devam eden kısmetsizliğin sona ereceğine, yaşanan para sıkıntılarının son bulacağına ve rüya sahibinin evine ve iş yerine bereket yağacağına işaret eder. Belirtileri epey bir zamandır görüldüğü halde doktorların yeni fark ettiği bir hastalığın iyileşeceğine de yorumlanır.

Rüyada Her Yere Yağmur Yağması

Rüyada yağmurun her yere yağdığını görmek o yağan yere, Allah tarafından verilecek ve herkese ulaşacak rahmete, berekete ve mağfirete işarettir. Bu rüya kişinin yaşadığı toplumda bulunan iyi insanlara ve onların yüzü suyu hürmetine herkese ulaşacak iyiliklere yorulabilmektedir. Aynı zamanda rüyada yağmur yağdığının görülmesi her zaman iyiye yorulmalıdır. Birçok rüya alimi yağmurun bereket ve iyi olduğunu söyler. Rüyada yağmur görmek genel anlamda iyiye ve hayra işaret eder. Hatta İmam Nablusi Hz. rüyada yağmur görülmesi ile ilgili şunları söylüyor: “Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka delalet eder.” Diyanet’e göre ise bazen faydalı yağmur, düşmanla anlaşmaya delalet eder. Yağmur, mahzun ve zulme uğramış kimsenin yardım istemesine, deve katarına, deve katarı da yağmura delalet eder.

Rüyada Yağmurun Kendi Evine Yağdığını Görmek

Rüyada kişinin evine yağmur yağdığını görmesi menfaate, hayra ve iyiliğe nail olur. Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görse, bu rüya o yerde meydana gelecek fitne ve kötülüğe işarettir. Bazen de yağmurun kötü bir eve yağdığının görülmesi, o evde meydana çıkacak hastalık, ağrı, acı, bela ve çiçek hastalığı gibi şeylere işarettir.

Rüyada Siyah Yağmur Görmek

Rüyada yağmurun siyah yağdığını görmek, bazen hastalık bazen de sıkıntıdır. Bu rüyayı gören kimse kısa süreli bir rahatsızlık geçirir ve belki de bu nedenle hastaneye yatar. Fakat bu hastalıktan kurtularak daha sonra şifa bulur. Bazen de bu rüya çekeceğiniz bazı üzüntülerin daha sonra dağılıp gönlünüzün mutlulukla dolmasına işarettir.

Rüyada Sağanak Yağmur Yağması

Rüyada şiddetli yağmur yağdığının görülmesi o senenin bolluk, bereket ve ucuzlukla geçeceğinin göstergesidir. Bu rüya, gören kişi ve ailesi için büyük bir kısmete ve o sene için yaşayacakları mutluluk ve rahatlığa; rüya sahibinin her çalışmasında başarılı olmasına ve o yıl için her girişiminde kar elde etmesine yorulmaktadır. Genel anlamda rüyada yağmur yağdığını görmek yağmurun bereketinden dolayı hayra yorulur ve güzel bir rüyadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?