Perşembe, Nisan 18, 2024
AnasayfaYurt Dışıİsviçre İş İlanları İş Başvurusu ve İş Fırsatları

İsviçre İş İlanları İş Başvurusu ve İş Fırsatları

İsviçre İş İmkanları İş Başvurusu

İsviçre veya resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu’na personel alımı yapılan pozisyonlar, İsviçre personel çalışma izinive İsviçre’de hangi bölgelerde hangi işleri bulunabileceği hakkında, İsviçre’de nasıl iş bulunur konusunda detayları yazımıza taşıyoruz. İsviçre iş ilanları, İsviçre vasıfsız iş ilanları, İşçi Alımı

İsviçre’de yabancı olan pek çok kişi doğru adımları izleyerek iş bulabilme imkanı yakalıyor. Genele bakıldığında İsviçre’de tüm yönetici pozisyonlarında çalışanların bir çoğu yabancılar tarafından yürütülmektedir. Yabancılar açısından İsviçre çalışmak anlamında oldukça cazip bir ülkedir. İsviçre’nin yaşam standartları, ortalama İsviçre maaşları, İsviçre’de çalışma koşulları özellikle yabancılar için önem kazanıyor.
İsviçre Asgari Ücret Ve Ortalama Maaşlar 2022

İsviçre’de Çalışma ve İş İmkanları

İsviçre iş ilanları 2021 yılı için rekabet yüksektir. EFTA dışından gelenler yada AB dışından gelenler içinde öyledir.Yüksek vasıflı, nitelikli uzman kişilerde de rekabet vardır. Çünkü belirli kotalar uygulanmaktadır. Genel olarak İsviçre’de, özellikle uzman personelin az olduğu sektörlerde, İsviçre’de bir iş bulmak gayet mümkündür. İsviçre’de iş bulabilmenin anahtarı yurt dışında çalışma söz konusu olduğunda elbette dil bilmektir.

İsviçre’de ülkesinde bir işte istihdam olabilmenin en belirgin avantajı personel ücretleri yani maaşların oldukça dolgun olmasıdır. Ayrıca Türkiye’ye göre İsviçre’nin çalışma izinleri  farklılık göstermektedir. İsviçre’nin çalışma izinleri 3 farklı şekildedir.

 • L oturumu: Kısa, geçici çalışma izni
 • B oturumu: Senelik çalışma izni
 • C oturumu: Sınırsız çalışma izni

İsviçre’de İş Bulma Rehberi

İsviçre ülke ekonomisi bakımından bize göre gayet istikrarlıdır, işsizlik oranları, dünyanın diğer ülkeleride dahil işsizliğin en düşük olduğu ülkelerdendir. Ülke genelinde ki  işsizlerin çoğunu yabancılar oluşturuyor demek mümkündür.

İsviçre’de iş piyasası

İsviçre ekonomisinde güçlü sektörler başlıca, eğitimli uzman kadrolar ve profesyonel endüstriler, kimyasallar, bankacılık, sigorta, eczacılık, saat üretimi ve gıda perakendeciliği olarak sıralanmaktadır. Tarım sektörü, İsviçre ekonomisinin çok küçük bir parçası sayılmaktadır.

Turizm sektörü: Ülkenin gıda güvenliği için oldukça önemlidir .Kimya ve ilaç endüstrisi, İsviçre’nin önde gelen ihracatçısıdır.

Makine, elektrik mühendisliği ve metal endüstrisi, İsviçre’deki en büyük endüstriyel işveren ve ülkenin önde gelen ihracatçılarından biridir. İsviçre saatçilik endüstrisi, yüksek kaliteli ürünleriyle dünyayı fethetti.

Turizm Endüstrisi: İsviçre’nin en önemli ekonomik sektörlerinden biridir ve çalışan nüfusun yaklaşık %4’ünü istihdam etmektedir.

Bankalar ve sigorta sağlayıcılar: Varlık yönetiminde küresel bir lider olan İsviçre’nin bankaları ve sigorta sağlayıcıları, yurt içinde de temel finansal hizmetleri sağlıyor.

Emtia ticareti: İsviçre, dünyanın en önemli emtia ticaret merkezlerinden biridir. Ülkenin petrol ve petrol, metaller, mineraller ve tarım ürünleri ticareti esas olarak Cenevre, Zug ve Lugano bölgelerinde koordine edilmektedir.

Perakende: İsviçre perakende sektörüne iki büyük distribütör hakimdir: Migros ve Coop. Bu firmaların büyüklüklerini ve istihdam sağladığı kişi sayısını göz önüne alırsak sektördeki yerini tahmin etmek zor olmayacaktır.

Medya: Çok dilliliği ve kültürel çeşitliliği sayesinde İsviçre, zengin ve kapsamlı bir medya ortamına sahiptir. Dolayısıyla sektörde önemli bir yere sahip olmuş durumdadır.

İsviçre’de çalışma kültürü

Hoşgörü, dakiklik ve sorumluluk duygusunu takdir edilmektedir. İsviçre şirketlerindeki kültür, Fransız, Alman yada İtalyan bölgelerinde olmasına göre farklılık göstermektedir. Çalışma saatleri biraz fazladır. yaklaşık haftada 45 ila 50 saati bulabilmektedir.

İsviçre’de maaşlar

İsviçre iş başvurusu yapacak olanalar içinen önemli unsur olan maaşlar dünyanın en yükseklerindendir. İsviçre’de asgari ücret uygulaması yoktur. Genelleme olarak meslekler göre maaşlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.(Bu rakamlar değişebilmektedir kesin bilgi değildir.)

 1. Doktor / Veteriner: CHF 110.000-130.000
 2. BT: 115.000-120.000 CHF
 3. Avukat: 111.600 İsviçre Frangı
 4. Mühendis: 108,500 İsviçre Frangı
 5. Pazarlama Görevlisi: 90,500 CHF
 6. Memur: 85.800 İsviçre Frangı
 7. Gazeteci / Editör: 85.200 CHF
 8. Teknik Ressam / Mimar: 75.000 CHF
 9. Çevirmen: 73.200 İsviçre Frangı
 10. Öğretmen: 87,500 İsviçre Frangı
 11. Polis Memuru: 82.200 CHF
 12. Posta İşçisi: 66.600 CHF

Expatica İsviçre iş ilanları

İsviçre’de işler ülke genelinde yabancıların ve İngilizce bilenlerin istihdamı için, İsviçre iş ilanlarını bulabilirsiniz. ETAS ,  i-to-i Bu linklerde sizlere yardımcı olacaktır. İsviçre’ye başvuruda bulunmadan, başvuracağınız sektörün iş kariyeri ile ilgili bilgi edinmeniz doğru olacaktır. Almış olduğunuz eğitim belgelerinizi, pasaport, CV ve başvuru ücretlerini yatırmanız gerekir. İsviçre’ye iş ilanında bulunmak ücretlidir.

İsviçre İş İlanları İş Başvurusu ve İş Fırsatları

İngiltere İş İlanları ve Güncel Başvuru Fırsatları

Kanada’da Güncel İş Fırsatları En İyi Meslekler

Kanada İş İlanları ve Güncel İş Başvuru Formu Fırsatları

Yurt Dışı İş İlanı Fırsatları ve Güncel İş Başvurusu Formu

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri İş Fırsatları

Katar Havayolları İş İlanları ve İş Başvurusu Fırsatları 

Katar İş İlanı Fırsatları ve İş Başvuru Formu

Czn Burak Burger Dubai İş İlanı Fırsatları

Gürcistan İş İlanları ve İş Başvuru Fırsatları

 

RELATED ARTICLES

12 YORUMLAR

 1. […] Güler yüzlü ve anlayışlı insanları ile dikkat çekmekle birlikte rafah seviyesi de günden güne artmaktadır. Ayrıca kültürel bakımından da farklı kültüre alışkın insaları da bulunmaktadır. Gezecek göreceğiniz yerler İsviçre’de çok sayıdadır. Bu sayede her gün bir turistik alanı ziyaret ederek gününüzü gün edebilirsiniz. İsviçre yaşam şartları açısından birçok kez göç alan ülkelerden olup böyle bir durumda engellerle nadiren karşılaşabilirsiniz. İsviçre İş İlanları 2021 […]

 2. […] Dubai başvuruları yapılırken ülke şartları ve iş yaşam koşullarını genel olarak dikkate almanız önerilmektedir. CZN Burak Burger kariyer sayfasında yer ve ortamla alakalı bilgiler de bulabilirsiniz.  Hazırlıklı olmak size her anlamda geniş çapta fayda sağlayacaktır. Aynı mantıkla şehir içinde değişiklikler yapılacağında da yeni yerle alakalı iş hazırlıklarınız size güven verecektir. İsviçre İş İlanları ve İş Başvurusu […]

 3. ismim Mecit sihhi tesisat- kalorifer ve bilimum insaat tamir tadilat isleriyle ugrasmaktayim yurt disinda calismak istiyorum 0530 248 55 96 saygilarimla…

 4. Cihan ben diyarbakirda yaşiyorum şöförlüğüm gayet iyi b sinifi ehliyet sahibim G2 sürücü sinifinida çıkarmak üzereyim b sinifi ehliyetine kazandım zaman aşımından iptal edildi asıl şuanki mesleğim forklift operatörü yum çok yoğun tempoyla calismaya dayanıklı ve işimde seri ve dikkatliyim calismaya ihtiyacim var geçici is aramiyorum operetör ariyanlar firmalar yatili ve pasaport personel harcını karşılayan firma ile çalışmak isterim tlfn no 0530 071 6469

  • Cihan ben diyarbakirda yaşiyorum şöförlüğüm gayet iyi b sinifi ehliyet sahibim G2 sürücü sinifinida çıkarmak üzereyim E
   sinifi ehliyetine kazandım zaman aşımından iptal edildi asıl şuanki mesleğim forklift operatörü yum çok yoğun tempoyla calismaya dayanıklı ve işimde seri ve dikkatliyim calismaya ihtiyacim var geçici is aramiyorum operetör ariyanlar firmalar yatili ve pasaport personel harcını karşılayan firma ile çalışmak isterim tlfn no 0530 071 6469

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?