İsviçre İş İlanları İş Başvurusu İş İmkanları

İsviçre İş İlanları 2021

İsviçre İş İmkanları İş Başvurusu

İsviçre veya resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu’na personel alımı yapılan pozisyonlar, İsviçre personel çalışma izinive İsviçre’de hangi bölgelerde hangi işleri bulunabileceği hakkında, İsviçre’de nasıl iş bulunur konusunda detayları yazımıza taşıyoruz. İsviçre iş ilanları, İsviçre vasıfsız iş ilanları, İşçi Alımı

İsviçre’de yabancı olan pek çok kişi doğru adımları izleyerek iş bulabilme imkanı yakalıyor. Genele bakıldığında İsviçre’de tüm yönetici pozisyonlarında çalışanların bir çoğu yabancılar tarafından yürütülmektedir. Yabancılar açısından İsviçre çalışmak anlamında oldukça cazip bir ülkedir. İsviçre’nin yaşam standartları, ortalama İsviçre maaşları, İsviçre’de çalışma koşulları özellikle yabancılar için önem kazanıyor.

İsviçre’de Çalışma ve İş İmkanları

İsviçre iş ilanları 2021 yılı için rekabet yüksektir. EFTA dışından gelenler yada AB dışından gelenler içinde öyledir.Yüksek vasıflı, nitelikli uzman kişilerde de rekabet vardır. Çünkü belirli kotalar uygulanmaktadır. Genel olarak İsviçre’de, özellikle uzman personelin az olduğu sektörlerde, İsviçre’de bir iş bulmak gayet mümkündür. İsviçre’de iş bulabilmenin anahtarı yurt dışında çalışma söz konusu olduğunda elbette dil bilmektir.

İsviçre’de ülkesinde bir işte istihdam olabilmenin en belirgin avantajı personel ücretleri yani maaşların oldukça dolgun olmasıdır. Ayrıca Türkiye’ye göre İsviçre’nin çalışma izinleri  farklılık göstermektedir. İsviçre’nin çalışma izinleri 3 farklı şekildedir.

  • L oturumu: Kısa, geçici çalışma izni
  • B oturumu: Senelik çalışma izni
  • C oturumu: Sınırsız çalışma izni

İsviçre’de İş Bulma Rehberi

İsviçre ülke ekonomisi bakımından bize göre gayet istikrarlıdır, işsizlik oranları, dünyanın diğer ülkeleride dahil işsizliğin en düşük olduğu ülkelerdendir. Ülke genelinde ki  işsizlerin çoğunu yabancılar oluşturuyor demek mümkündür.

İsviçre’de iş piyasası

İsviçre ekonomisinde güçlü sektörler başlıca, eğitimli uzman kadrolar ve profesyonel endüstriler, kimyasallar, bankacılık, sigorta, eczacılık, saat üretimi ve gıda perakendeciliği olarak sıralanmaktadır. Tarım sektörü, İsviçre ekonomisinin çok küçük bir parçası sayılmaktadır.

Turizm sektörü: Ülkenin gıda güvenliği için oldukça önemlidir .Kimya ve ilaç endüstrisi, İsviçre’nin önde gelen ihracatçısıdır.

Makine, elektrik mühendisliği ve metal endüstrisi, İsviçre’deki en büyük endüstriyel işveren ve ülkenin önde gelen ihracatçılarından biridir. İsviçre saatçilik endüstrisi, yüksek kaliteli ürünleriyle dünyayı fethetti.

Turizm Endüstrisi: İsviçre’nin en önemli ekonomik sektörlerinden biridir ve çalışan nüfusun yaklaşık %4’ünü istihdam etmektedir.

Bankalar ve sigorta sağlayıcılar: Varlık yönetiminde küresel bir lider olan İsviçre’nin bankaları ve sigorta sağlayıcıları, yurt içinde de temel finansal hizmetleri sağlıyor.

Emtia ticareti: İsviçre, dünyanın en önemli emtia ticaret merkezlerinden biridir. Ülkenin petrol ve petrol, metaller, mineraller ve tarım ürünleri ticareti esas olarak Cenevre, Zug ve Lugano bölgelerinde koordine edilmektedir.

Perakende: İsviçre perakende sektörüne iki büyük distribütör hakimdir: Migros ve Coop.

Medya: Çok dilliliği ve kültürel çeşitliliği sayesinde İsviçre, zengin ve kapsamlı bir medya ortamına sahiptir.

İsviçre’de çalışma kültürü

Hoşgörü, dakiklik ve sorumluluk duygusunu takdir edilmektedir. İsviçre şirketlerindeki kültür, Fransız, Alman yada İtalyan bölgelerinde olmasına göre farklılık göstermektedir. Çalışma saatleri biraz fazladır. yaklaşık haftada 45 ila 50 saati bulabilmektedir.

İsviçre’de maaşlar

İsviçre iş başvurusu yapacak olanalar içinen önemli unsur olan maaşlar dünyanın en yükseklerindendir. İsviçre’de asgari ücret uygulaması yoktur. Genelleme olarak meslekler göre maaşlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.(Bu rakamlar değişebilmektedir kesin bilgi değildir.)

Doktor / Veteriner: CHF 110.000-130.000

BT: 115.000-120.000 CHF

Avukat: 111.600 İsviçre Frangı

Mühendis: 108,500 İsviçre Frangı

Pazarlama Görevlisi: 90,500 CHF

Memur: 85.800 İsviçre Frangı

Gazeteci / Editör: 85.200 CHF

Teknik Ressam / Mimar: 75.000 CHF

Çevirmen: 73.200 İsviçre Frangı

Öğretmen: 87,500 İsviçre Frangı

Polis Memuru: 82.200 CHF

Posta İşçisi: 66.600 CHF

Expatica İsviçre iş ilanları

İsviçre’de işler ülke genelinde yabancıların ve İngilizce bilenlerin istihdamı için, İsviçre iş ilanlarını bulabilirsiniz. ETAS ,  i-to-i Bu linklerde sizlere yardımcı olacaktır. İsviçre’ye başvuruda bulunmadan, başvuracağınız sektörün iş kariyeri ile ilgili bilgi edinmeniz doğru olacaktır. Almış olduğunuz eğitim belgelerinizi, pasaport, CV ve başvuru ücretlerini yatırmanız gerekir. İsviçre’ye iş ilanında bulunmak ücretlidir.

İhtiyaç Sahiplerine Destek Kredisi

İzlanda’da Asgari Ücret ve Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Finlandiya Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir