Perşembe, Şubat 29, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Yumurta Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Yumurta Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada yumurta yediğini görmek birçok alim tarafından olumlu olarak tabir edilir. Yumurtanın şekli şemali, boyutu, rengi, kokusu, vb. yorumlamayı büyük oranda etkilemektedir. Rüya sahibi sapasağlam bir yumurta görürse evlenir. Evli ise çocuk sahibi olur. Yumurtanın kırılması veya çatlaması evliliğin veya ilişkinin biteceğine, sonlanacağına, türlü zorluklardan geçeceğine işarettir. İmam Nablusi (r.a.) rüyada yumurta yemek konusunda şöyle der: Yumurtanın taze pişmesi bolluğa ve berekete, tavuğun sürekli yumurtlaması ise evlat sahibi olmaya delalettir.

Rüyada Yumurta Kırmayı Görmek

Rüyada yumurta kırmak evli olanlar için farklı mesajlar barındırır. Rüya sahibi elindeki yumurtanın düşüp kırıldığını görürse evliliği bozulur. Boşanmaya kadar giden bir süreci yaşar. Uzun süreli bir ilişkisi varsa sevgilisiyle arası açılır.

Rüyada yoğurt yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyasında Yumurta Çaldığını Görmek

Rüyada yumurta çalmak bazı tabirlere göre rüyayı gören kişinin günahkar, insanların hakkını yiyen ve zalim birisi olduğunu söyler. Böyle kişiler için bir uyarı niteliği taşıyan rüya, bu kötü insanın günahlarından dönmesi için bir fırsattır. Eziyet çektirdiği insanlardan helallik almak için uğraşmalıdır. Allah’a yalvararak hatalarından geri dönmeye çalışmalıdır.

Rüyada Yumurta Soymak

Rüyasında yumurta soymayı görmek kişi için şans, şöhret ve para demektir. Rüya sahibi yakın bir gelecekte az veya çok miktarda bir servete sahip olacaktır. Yumurta İslam yorumcuları arasında tartışmalı olsa da genelde hayır olarak kabul edilir. Bu sebeple böyle bir rüya gören kişinin peşini güzellikler ve esenlikler bırakmaz.

Rüyada Yumurta Pişirdiğini Görmek

Rüyada yumurta pişirmek Allah’ın sevgili bir kulu olmaya işarettir. Rüyayı gören şahıs, erkek veya kadın olsun fark etmez, Allah’ın inayetinden ve kudretinden payına düşeni alır. Rüyada yumurta yemek manevi bir yükselmenin haricinde maddi olarak da başarı sağlar.

Şayet rüya sahibi bir tanıdığının veya bir yabancının yumurta pişirmekle meşgul olduğunu görürse o kişi tarafından desteklenir, yardım alır. Bu yardım maddi olduğu gibi manevi de olabilir.

Rüyada Yumurta Yediğini Görmek

Rüyada yumurta yemek hayırlara vesiledir. Şanssız olanın bahtı açılır, fakir olanın eline para geçer, hasta olan şifasını bulur, dertli olan devasına kavuşur. Şayet rüya sahibi evli ise kısa bir süre içerisinde çocuk sahibi olur. Çocuk hayırlı bir evlat olarak ana babasının yüzünü güldürür. Rüyayı gören kişi, kadın veya erkek olması fark etmez, bekar ise kısa zamanda hayırlı bir eş adayıyla tanışacak demektir. Evleneceği insanın yüzü gülecek, huyu- suyu temiz olacaktır.

Rüyada Yumurta Gören Kişi

Rüyada yumurta görmek Cafer-i Sadık (r.a.) ‘a göre şöyledir: Kişi rüyasında yumurta görürse bilsin ki bu onun için hayırdır. Evli için evlada, bekar için eşe, zengin için paraya, ihtiyaç sahibi için yardımcıya delalettir.

Rüyasında yumurta gören kişinin dilekler ve muratları zaman içerisinde yerine gelir. Hem bu dünyada hem ahiret dünyasında yüzü gülecek, örnek alınacak biri haline gelecektir. Toplumdaki imajı yenilenecek ve yükselecektir. O kişi Allah’ın sevdiği kulları arasında yerini alacaktır.

Rüyasında Çiğ Yumurta Görmek

Rüyada çiğ yumurta tüketmek rüya sahibi için hayırdan çok şerre, mutluluktan çok üzüntüye kapı aralayacak birtakım gelişmelerin mevcudiyetine işaret eder. Kişi rüyasında pişirmeden yumurta tüketmeye kalkışırsa gerçek hayatta üzüntü, ölüm ve keder onu bekler. Ailesinde ve iş hayatında yaşadığı olumsuzluklar giderek artar, ayrılmalar yaşanır.

Başka bir yoruma göre; birisi rüyasında çiğ yumurta görür veya yerse gündelik hayatında harama bulaşmıştır. Ailesi de bu haramdan payına düşeni alır. Rüyada yumurta yemek bazen hayır bazen şer olarak karşımıza çıkar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?