Perşembe, Nisan 18, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Kemer Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Kemer Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada kemer görülmesi, iyi ve kötü anlamları beraber taşımaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kemer görülmesi, mal, evlat, çeyiz ve ziynet sahibi kadına işaret eder. Hizmetçileri bulunan kişilerin bu rüyayı görmesi, kişilerin hizmetçilerine dalalet ederken, hizmetçisi olmayan kişiler için kemerin değerince mala işaret etmektedir. Rüyada kemer görmek, görülen kemerin şekline, özelliğine, değerine ve kemerin durumuna göre farklı anlamlara dalalet etmektedir. Bele takılan kemerler, varlıklı hanımlara işaret ederken, kişinin kendisine kemer verildiğini görmesi, uzun ömür, mal ve hayırlı evlada dalalet etmektedir. Rüyada kemer görülmesi, kişilerin tüm isteklerinin yerine gelmesine ve muradının gerçekleşmesine işarettir. Ebu Said’ül (R.A.) diyor ki; kemer hayır, ferah ve sevinç anlamına gelmektedir. Arzuların gerçekleşeceğine, evlat ve akrabaya işaret etmektedir. Kadınların rüyasında kemer görmesi, hayırlı bir evlilik süreceğine dalalet eder.

İmamlara Göre Rüyada Kemer Görmek

Rüyada kemer görmek, rüyada sahibinin arka arkaya şans ve mutluluk yaşamasına işaret etmektedir. Şans ve sıkıntıları bir arada taşıyan bu rüya, kemerin özelliğine göre farklı anlamlarda yorumlanacaktır. Kişilerin sadece kemer görmesi, çevresinden bir kişiye zarar gelebileceği anlamına gelmektedir. Rüyada kemer Görmek İmam Nablusi (R.A.) Hazretlerinin yorumuna göre, malı, çeyizi, ziyneti ve evladı bulunan hanıma işarettir. Rüyada kemer gören kişiler, çevresinde bulunan bir kişi tarafından zarar uğratılacaktır. Tedbirli davranılması gereken bir döneme işaret eden bu rüya, yanlış söylemlere ve gerçek olmayan vaatlere inanılarak adım atılacağı uyarısını vermektedir. Yanlış adım atılması sebebiyle, rüya sahibinin ve ailesinin huzuru kaçacaktır. Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sebebiyle oluşacak sorunlara işaret edilirken, rüya sahibinin mutluluk, şans ve berekete kavuşacağı da haber verilmektedir. Seyyid Süleyman (R.A.) diyor ki; süssüz kemer gören ve bu kemeri takan kişinin amcası, ya da erkek kardeşi büyük bir zata dayanarak, o kişiden destek alır.

Rüyada Kemer Aldığını Görmek

Rüyada kemer alınması, kişilerin zarar uğramasına yol açacak insanlarla karşılaşılması anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin dikkatli olmasına işaret eden bu rüya, rüya sahibinin iyi niyetinin kurbanı olunacağına dalalet etmektedir. Kişinin büyük zarar görmesine sebep olan bu kişiler, rüya sahibine oyunlar düzenleyerek, rüya sahibinin ayağını kaydıracaktır.

Rüyada ölmüş birinin öldüğünü görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Kemer Takmak

Rüyada kemer taktığını görmek, rüyayı gören evli erkek ise eşlerinin evine ve eşine bağlı olduğunu tabir etmektedir. Hayır şeklinde tabir edilen bu rüyanın anlamları ve doğuracağı sonuçlar şu şekildedir:

 • Evin sahibi olan hanım, sürekli evinin ve kendisinin bakımıyla ilgilenmektedir. Kişilerin hanımları, evlerine ve eşlerine bağlıdır. Bütün düşüncesini evine ve eşine adayan bu kadınlar, kendi bakımlarına da özen göstermektedir.
 • Evin hanımı, kendini ve evini güzelleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Kıyafetlerine ve kişisel bakımına dikkat eden kadınlar, ev eşyalarını da özenle seçmektedir.

Ebu Said’ül Vaaz (R.A.) diyor ki; rüyada padişah tarafından kendine kemer takıldığını görmek, ömrün yarısının tamamlandığına işaret etmektedir. Kemer taktığını gören kadın ve erkekler, uzun ve şerefli bir ömür sürecektir. Beline kemer bağlayan, hayır ve güzellikle karşılaşacağı, uzun ve şerefli bir yolculuğa çıkacaktır. Kemerin bele takılması, mutlu bir evliliğe ve uzun ömre işaret etmektedir.

Rüyada Kemer Bağlamak

Rüyada kemer bağladığını görmek, olumsuz şekilde tabir edilir. Büyük bir uğursuzluk ve acının habercisi olan bu rüya, rüya sahibinin büyük bir kayıpla karşılaşacağına dalalet etmektedir. Genellikle şer olarak tabir edilen bu rüya, sizlerin güzelliklerle karşılaşmanız için haberci niteliğinde sayılmaktadır. Seyyid Süleyman (R.A.) tarafından yapılan tabire göre, rüyada cevahir ile süslenmiş kemer bağlanması, rüya sahibinin itibar elde edeceği işler yapacağı ve hayırlı mala sahip olacağını işaret etmektedir. Tek seferde iki ya da daha fazla sayıda kemer takılması, güzelliklere işarettir.

Rüyada Kemer Almak

Rüyada kemer alındığının görülmesi, kemeri sağ veya sol elle almaya göre farklılık göstermektedir. Ebu Said (R.A.) diyor ki; kemeri sağ eliyle alan kişiler yolculuğa çıkacaktır. Rüyada kemer alınmasının işaret ettiği durumlar şu şekildedir:

 • Kemeri sol eliyle alan kişiler ise memuriyete nail olacak ve makam sahibi olacaktır. Rüyada kemer almak, hayır ve lütuflara işarettir.
 • Rüyayı gören kadın ve erkekler, zengin ve mutlu bir yaşam sürecektir.
 • Yaşamın en güzel nimetleri, rüya sahibine nasip olacak ve mutlu bir yaşam sürülecektir.

Rüyada Altın Kemer Görmek

Rüyada süslü kemer görmek, gelecek büyük makama işaret etmektedir. Altın kemer görenler, mutlulukla devam edecek beraberliklerin habercisidir. Seyyid Süleyman (R.A.) diyor ki; süslü kemer güzel işlere ve hayırlı mala işaret etmektedir. Cevahir ile süslenmiş kemer takılması, ailenin gelecekteki reisi olacak bir evlada sahiptir. Ebu Said (R.A.) diyor ki; rüyada altın kemer görülmesi, zulme sebep olan yüksek makamlı memuriyete işaret etmektedir. Rüyada gümüş kemer görmeniz ise adaletin yerini bulduğu, refaha ermiş bir vilayeti işaret etmektedir. Rüyada altın kemer görülmesi, rüya sahibinin karşı cinse düşkün olduğu ve yatak hayatını sevdiği anlamına gelmektedir. Rüyanızda süslü ve kıymetli madenden elde edilmiş bir kemer görmeniz, her anlamda karşınıza çıkacak güzelliklere dalalet etmektedir.

Rüyada Siyah Kemer Görmek

Rüyada siyah renk kemer görmek, kıymet verilen eşyalara dalalet etmektedir. Rüyada siyah kemer görmeniz sonucunda karşılaşacağınız durumlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Siyah kemer görmeniz, çok sevdiğiniz ve manevi değeri yüksek olan bir eşyanın çalınacağına dalalet etmektedir.
 • Rüya sahibi, daha sonradan pişmanlık duyacağı şeyler yapacak ya da sözler sarf edecektir.
 • Hayal edilen güzellikler, kısa zamanda gerçekleşecek ve mutluluk getirecektir.
 • Rüyanızda siyah kemer görmeniz, yakın zamanda büyük kazançlar elde edileceği anlamına gelmektedir.
 • Kişilerin iş hayatında itibar kazanması anlamına gelmektedir.

Rüyada siyah kemer görülmesinin olumsuz tarafı ise işteki konumun kaybedilmesi ve kısa süreli üzüntü yaşanmasıdır. İşteki konum kaybedildikten sonra, kısa süreli üzüntü yaşayabilirsiniz. Ancak bu üzüntü kısa sürecek ve tüm stresi üzerinizden atarak, daha başarılı adımlarla ilerleyeceksiniz. Rüyanızda siyah kemer gördüyseniz, bazı konularda dikkatli davranmanız gerekir:

 • Tartışmalara girmekten kaçınılmalı ve kazananı belli olmayan münakaşalara girilmemelidir.
 • İlişkilerde daha dikkatli davranmalı ve duygusal değişmelerin, ilişkiye zarar vermesine izin verilmemelidir.

Siyah kemer rüyasının çıkaracağı sorunlar, yukarıdaki maddelere dikkat etmeniz durumunda bertaraf edilecektir.

Rüyada Siyah Kemer Takmak

Rüyada siyah kemer takılması, tüm sorunlarınızın kısa sürede ortadan kalkacağına işaret etmektedir. Hayırlı rüyalardan sayılan bu rüyanın anlamları şu şekildedir:

 • Rüyayı gören kadın ve erkekler, maddi anlamda güzel kazançlar elde edecektir. İş hayatında yüksek konuma gelineceğine işaret eden bu rüya, iş yerinde oluşan tüm sorunları giderecektir.
 • Rüyada siyah kemer taktığınızı gördüyseniz, iş hayatınızda takdir toplayacak çalışmalar yapacaksınız demektir.
 • Kişilerin ve sevdiklerinin yaşadığı tüm hastalıklar, bu rüyayla sona erecektir.

Rüyada siyah kemer kopması, iş hayatında başarılı adımlar atacağınıza ve çok iyi kazançlar elde edeceğinize işaret eder. Kısa zamanda tüm sorunların ortadan kalkacağına işaret eden bu rüya, maalesef kişilerde ağır bir travma oluşacağının da habercisidir. Rüyanızda siyah kemerin koptuğunu gördüyseniz, iş hayatında hızla ilerleyecek ve kısa zamanda çok yüksek konumlara geleceksiniz.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?