asd
Perşembe, Temmuz 25, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Uçurum Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Uçurum Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada uçurum görmek birçok anlamda rüya sahibi için hayırlı yorumlanmaz. Rüyanın görülüş şekli ve ne zaman görüldüğü rüyanın yorumunu yönlendiren en önemli iki etmendir. Rüyada uçurum gören kimseler uyandıklarında büyük panik ve dehşete düşmüş şekilde uykudan uyanabilir. Uçurum görmek kişileri huzursuz edebilir. Bu sebeple uçurum hakkında pek olumlu yorumlara yer verilmez. Rüya sahibini derinden etkileyen rüyalardan biri olan uçurum, beklenmedik kötü haberlerin tez zaman içinde alınabileceğinin bir göstergesi olabilir.

Rüya sahibi kendi ve ailesini huzursuz eden birtakım olaylara karışabilir. Bu olaylardan sonra hane halkının huzuru kaçabilir ve büyük anlaşmazlıklara gidilebilir. Rüyasında uçurum gören kimseler gerçek hayatta zorlu süreçlerden geçmektedir. Zihinlerinde bulunan birçok karmaşa onları bu rüyaya iter. Bu yüzden kişiler bilmelidir ki içinde bulundukları sıkıntılı durumlardan kurtulmak için Allah’a sığınmalı ve ondan yardım istemelidirler.

Rüyada Uçurumdan Atladığını Görmek

Rüyada uçurumdan atladığının görülmesi bela ve kötülüklere işaret eder. Rüyayı gören kişi kısa zamanda kötü bir haber alabilir, sevdiği bir yakınını kaybedebilir veya işinden olabilir. Uçurumdan atladığının görülmesi kişilerin adrenalin seviyesini arttırır. Rüya esnasında sayıklamalar görülebilir. Kâbus olarak da adlandırılabilecek uçurumdan atladığının görülmesi, rüya sahiplerini derinden etkiler. Gerçekten düştüğünün hissedilmesi ve büyük bir panik ile uyanmak rüya sahiplerinin psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebilir. Rüyasında uçurumdan atladığını gören kimseler güçlükler ve belalar ile başa çıkmak zorunda kalır. Rüya hakkında:

 • Kısa zaman içerisinde kötü bir haber alınabilir ve bu haber ile yaşantıda köklü değişiklikler yapılabilir. Bu değişikliklerin başında şehir veya ülke değişikliği gelmektedir.
 • Kişinin gördüğü rüya kendisini derinden etkilerse, bu durumda maddi zorlukların kendisini beklediğini ve bir anda büyük bir borca girileceğine işaret eder.

Rüyada Uçurumun Kenarında Durduğunu Görmek

Rüyada uçurumun kenarında durduğunu gören sıkıntılı dönemlerden geçeceği bazı işlerin içerisine girebilir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında uçurumun kenarında durduğunu görürse, o kişi tez zamanda bir musibet ile karşılaşır, başına olmadık işler gelir, şeklinde buyurmuştur. Rüya sahibi kendini ıssız bir uçurumun kenarında görüyorsa bu durumda ilk akla gelen yalnızlık yaşayacağı birtakım üzüntülerdir. Bu üzüntüler rüya sahibi derinden etkileyerek yaşam tarzını sarsabilir. Rüya sahibi gördüğü rüyadan sonra etrafındaki dostlarına dikkat etmelidir. Kendisini bekleyen sıkıntılara yol açacak dostları yüzünden usulsüz işlere girişilir ve sonucunda kederde beraberinde gelebilir.

Rüyada kemer görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Uçurumdan Düştüğünü Görmek

Rüyada uçurumdan düştüğünün görülmesi üzerine Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim uçurumun kenarına gelip de o uçurumdan düştüğünü görürse hayatında en sevdiği kişi ile büyük bir tartışma içine girer, şeklinde yorumlarını bildirmiştir. Rüyada uçurumdan düştüğünün görülmesi hakkında:

 • Uçurumdan düştüğünün görülmesi maddi kayba, maldan eksilmelere, yakın arkadaşını kaybetmeye veya sıkıntılı günlere işaret eder.
 • Rüyada sahibi uçurumdan kendi atlarsa bu durumda başına gelecek belaları tek başına def etmek için zorlu bir mücadele yaşar.
 • Rüya sahibi uçurumdan bir başkası tarafından itildiyse bu durumda rüya sahibi gerçek hayatta etrafındaki gizli düşmanlarına dikkat etmelidir. Dost görünen düşmanları yüzünden zarar gören rüya sahibi evliyse evliliği kötüye gidebilir. Bekar ise anlaşamayacağı bir kimse ile yanlış bir evlilik yapabilir.

Rüyada Uçurumun Dibini Görmek

Rüyada uçurumun dibini görmek hayırlı ve hayırsız olarak yorumlanır. Hayırlı olarak yorumlanan şekli rüya sahibinin hatalarından ders çıkararak yeni bir gelecek kuracağıdır. Rüyanın olumsuz yorumu ise İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; beklenmedik bir ölüm ile karşılaşılacağıdır. Bu ölüm yüzünden rüya sahibi derinden etkilenebilir. Etrafındaki herkesi kaybedebilir. Rüya sahibi uçurumun dibini gördüğü rüyasında sıkıntılı şekilde uyanırsa rüyanın olumsuz yorumunu aklına getirebilir. Fakat rüya sahibi uyandığında hafiflemiş hissediyorsa bu durumda rüyanın olumlu yorumu akla gelmelidir.

Rüyada Uçurum Kenarında Denizi Görmek

Rüyada uçurum kenarında deniz görmek olumlu anlamlarda yorumlanmaktadır. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında uçurumun kenarına geldiğinde ayaklarının altında denizi gören kişiler tez zamanda feraha kavuşur, uzun zamandır beklediği müjdeli haberi alır ve hayatı düzene girer, demiştir. Rüya sahibi iş sahibi ise kısa zamanda borçlu kaldığı kimselere borcunu ödeyerek ferahlayabilir. Rüyayı gören kişinin çocuğu yoksa beklenmedik bir anda sağlıklı bir erkek çocuk sahibi olabilir. Rüya hakkında:

 • Rüya sahibi kısa zaman içerisinde ömür boyu sürecek sağlam bir dostluk kurabilir. Dostluk kuracağı kişi ansızın karşısına çıkarak kendisine iyilik yapabilir.
 • Rüya sahibi hanesinde bolluk ve bereket görür. Kısa zamanda malında artış olur. Beklemediği bir yerden yüklü bir miktar ödeme alabilir.
 • Rüya sahibi hastalıklar ile uğraşıyorsa tez zamanda bulunduğu durumdan kurtulur.

Rüyada Uçurumdan Tırmandığını Görmek

Rüyada uçurumdan tırmandığını görmek İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kim rüyasında uçuruma tırmandığını görürse, o kimse bile isteye kendini sıkıntının ortasında bulur, demiştir. Rüya sahibi beklenmedik bir kimseden gelecek bir yardım istediğini kıramadığı için zorluk çekeceği birtakım olaylara karışabilir. Bu durumda rüya sahibi etrafındaki kişilerin kendisinden istediklerini iyice düşünerek cevaplaması gerekir. Rüya sahibi başına gelecek olayları kendisi önleyebilir veya olayların tam ortasında sıkışıp kalarak maddi manevi zarara uğrayabilir.

Rüyada Karanlık Uçurum Görmek

Rüyada karanlık uçurum gören kimseler içi hayırlı yorumlar bulunmaz. Rüya sahibi hanesinde ve arkadaş çevresinde sorunlar yaşayacağı bir döneme girer. Rüya sahibi etrafında kendisini dinleyecek ve anlayacak kimseyi bulamayabilir. Bu duruda psikolojik sorunlar yaşayabilecek rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için Allah’a bol bol dua etmesi gereklidir. Rüyasında karanlık uçurum görüp o karanlığın dibine kadar gittiğini gören kimseler için ömür boyu sürecek vicdan azabına işaret edilir.

Rüyada Yeşil Uçurum Görmek

Rüyada yeşil uçurum görmek rüya sahibi için önce kötü bir başlangıç daha sonra ise feraha kavuşmaya işaret eder. Rüya sahibi iyi yoldan gitmeye çalışarak kendini bir anda kötü niyetli insanların içinde bulabilir. Rüya sahibinin güçlü bir yapısı varsa yaşayacağı zorluklardan çıkmak için direnç gösterebilir. Bu durumda rüya sahibi dostları tarafından kötü bir durumun içine çekilmek istenirse de tam aksi bir durum yaşanır. Rüyada uçurum görmek birçok anlamda kötü yorumlansa da rüyada uçurumun yeşil renk olduğunun görülmesi kişinin kederden ve gamdan uzak bir hayat yaşayacağına işaret eder. Rüya hakkında:

 • Yeşilin olumlu etkisi rüya sahibinin karakteri ile bağlantılıdır. Rüya sahibi güçlü bir karaktere sahipse başına gelecek olaylardan çıkmak için kimsenin yardımını beklemez.
 • Rüya sahibi birçok konuda karamsar bir kimse ise rüyasından kısa süre sonra kendisini menfaatleri için kullanacak kimseler ile iş birliği yapar. Bu iş birliği sonucunda rüya sahibi maddi manevi zarara uğrayabilir.
 • Rüya sahibi azimli bir kimse ise işinde veya eğitim hayatında büyük bir kariyer yaparak en üst mevkilere yükselebilir.
 • Rüya sahibi sıkıntılı bir zamanında bu rüyayı görürse bu durumda etrafından sevdiği bir kimseyi kaybettiğinin haberini alarak büyük üzüntü içine girebilir. Bu üzüntü sonucunda rüya sahibi derinden etkilenerek ruhsal hastalık sahibi olabilir.

Yurt Dışı İş İlanları

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?