Pazar, Aralık 10, 2023
AnasayfaYurt DışıKanada'da Güncel İş Fırsatları En İyi Meslekler

Kanada’da Güncel İş Fırsatları En İyi Meslekler

Kanada’da Yapılabilecek İşler ve Meslekler

Kariyerimizi seçmek, hayatta everilebilecek zor seçimlerden birisidir. Kanada’da Güncel İş Fırsatları konusunu yurt dışında çalışma ve kariyer planlayanlar için hazırladık. Bu seçimi gerçekleştirirken yetenek ve ilgil alanlarını umursamak çok önemlidir. İlgi ve sevgiyle yapılan yeteneğinizle harmanlamış bir meslek tercihi oldukça elzem bir meseledir. Bunun yanı sıra hangi mesleklerin geleceği parlak , bu konular üzerinde biraz kafa yormak ileriki hayatınızda ki kariyer tercihiniz için atılacak adımlardandır. Kanada’da eğitim almaya karar verdiniz fakat meslek seçimine karar veremiyorsanız, Kanada’da tercih edebileceğiniz Kanada’da Yapılabilecek En İyi İş Fırsatları arasında size uygun birini mutlaka bulabilirsiniz.

Hemşirelik

Hemşirelik için Kanada’da Yüksek Lisans diplomasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Son 5 yıl içerisinde, sağlık sektöründe istihdam sağlanmasında %75 artış olmaktadır. Hemşirelik maaşları yıllık ortalama $104,000’dır. Kanada’da hemşirelik eğitimi almak isteyenler buradan inceleyebilirler. University of Victoria gibi siteler iyi bir başlangıç olabilecektir.

Diş Hekimliği

Kanada’da diş hekimi olabilmek için 1 ila 4 yıl dişçilik ön çalışması yapmak ve üniversitede lisans diploması almak gerekmektedir. Lisans diplomasının ardından Kanada’da bölgelere bağlı, o bölgenin kendi kuruluşlarından lisans almanız gerekmektedir. Diş hekimlerinin yıllık maaşları yaklaşık $93,600’dır. Kanada’da diş hekimliği eğitimi almak isteyenler University of Toronto buradan ulaşabilirler.

Maden Saha Müdürü

Maden saha müdürü pozisyonu için en az ortaokul mezunu olmak gerekiyor. Madencilik Kanada ekonomisi için önemli bir yerdedir. Kanada madencilik sektöründe işe alımlarda  %29 artış bulunmaktadır. Maden saha müdürlerinin yıllık ortalama maaşları $83,200’dır.

Boru Tesisatçılığı

Boru tesisatçılığı için, en az ortaokul mezunu olmak gerekiyor. Çıraklık sürecinin ardından, sertifika alarak birkaç yıl içinde kalifiye eleman olarak çalışabilmek mümkündür. Yıllık maaşları ise senelik $81,000’dır.

Mühendislik Müdürü

Kamu ve özel sektörü hatta danışmanlık firmaları ve bilimsel araştırma yapan firmalarda da  çalışma imkanı bulunmaktadır. Bu iş için deneyim mutlaka gerekmektedir. Yıllık yaklaşık $106,000’dır.

Bilimsel Araştırma Sorumlusu

Mimarlık firmalarının araştırma bölümleri için Teknik işlerin denetiminden sorumlu olan kişilerdir. Firma departmanın iş eylemlerini planlamaktadır, teknik işleri yöneterek ve işe alım yapmaktadırlar. Bilimsel araştırma sorumlusu yüksek lisans ve doktora yapmak gerekliliktir. Bilimsel araştırma sorumlusu ücretleri yıllık yaklaşık $102,000’dır.

Kamu Yönetimi Uzmanı

Kamu yönetim uzmanı olan kişiler, program geliştirme, yürütme, denetleme, bütçe planlama gibi işe alımlarda  görev alırlar. Sosyal bilimler, hukuk yada işletme lisans diplomasına sahip olmak gereklidir. Kamu yönetim uzmanları yıllık maaşları $110,000’dır.

İnşaat Müdürü

İnşaat müdürü projelerin plana göre uygulanmasını denetlerken, aynı zamanda işçilerden de sorumludur. İnşaat Mühendisliği yada İnşaat teknolojisi bölümlerinden lisans diploması olması gerekmektedir. İnşaat müdürleri yaklaşık $83,000’dır.

 İstatistikçi

Dijital veriler üretildikçe, bu verilerle ilgilenebilecek donanımlı kişilere ihtiyaç olmaktadır. İstatistikçilik mesleği için matematik veya da istatistik diplomasına gerek bulunmaktadır. İstatistikçi ücretleri yıllık yaklaşık $87,000’dır.

Üst Düzey Yöneticilik

Kurumunuzla alakalı bir bölümden lisans diploması ve yanı sıra, kıdemli yönetici olarak iyi bir deneyim gerekmektedir. Maaşlar yaklaşık $110,000’dır, üst düzey yöneticiler için büyük şirketlerde kazanç daha fazladır.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Elektronik mühendisliği için mühendislik lisans diploması gereklidir. Ardından, bir kaç yıllık iş deneyimiyle sektörde ilerleme sağlanabilmektedir. Elektrik mühendisinin maaşları $90.000’dır.

Polis Memuru

Kanada’da polis memurluğu için üniversite diplomasına gerek olmaktadır. Ardından, 3-6 aylık polislik eğitimi, fiziksel ve psikolojik testler gerekmektedir. Polis memurlarının maaşları senelik olarak $88.000’dır.

 Elektrik Ustalığı

Lise mezunu olmak ve hemen arkasından, 3-4 yıllık çıraklık eğitimini de düzgün bir şekilde tamamlamak gerekmektedir. Elektrik ustaları yıllık maaşları ise  yaklaşık $80,000’dır.

Raylı Sistemler Mühendisliği

Raylı sistemler mühendisliği tren ekipmanlarının kontrolünden sorumludur. Öte yandanda personellerle iletişimde olup güvenlikle ilgili sorumluluğu üstlenirler. Raylı sistemler mühendisliği için lise mezuniyeti  tren kondüktörlüğü tecrübesine sahip olmak gerekmektedir. Senelik maaşları ise $78,000’dır.

Sağlık ve Toplum Hizmeti Sorumlusu

Halk sağlığını düzgün tutma projelerinde sorumlulukları bulunmaktadır. Alanla ilgili lisans diploması gerekmektedir. Sağlık ve Toplum Hizmeti Sorumlularının bir yıllık maaşları $110,000’dır.

Ergoterapist (İş ve Uğraşı Terapisti)

Bu iş için gerekli olan, Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Ergoterapi bölümlerinden mezun olmaktır. İhtisas alanlarında uzmanlaşmak için ek eğitim sertifikalarının gerektiği görülmektedir. Yıllık maaşları yaklaşık $82.000’dır.

Mali İşler Sorumlusu

Bu meslek için gerekli olan, işletme, ekonomi benzeri bölümlerden lisans diplomasıdır. İşletme yüksek lisansı da kıdem atlamanıza ve gelir arttırmanıza etki edecektir. Birkaç yıl deneyim gerekenler arasındadır. Yıllık maaşları yaklaşık $96,000’dır.

Okul Müdürlüğü ve İdareciliği

Bu meslek için eğitim lisansı ve yüksek lisans olması gerekiyor. Birkaç yıl öğretmen olarak ihtisas yapmakta fayda olacaktır. Okul müdürlerinin senelik kazançları $100,000’dır.

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Bu konuma başvurabilmek için gerekli adımlar şu şekildedir , İşletme, Endüstriyel İlişkiler yada Ticaret bölümlerinden lisans diploması gerekecektir, İnsan Kaynakları konumunda deneyim istenecektir. İnsan Kaynakları Yöneticilerinin senelik ücretleri $94,000’dır.

Sağlık Hizmetleri Yöneticisi

Bu pozisyon için,  sağlık hizmetleri yöneticileri, hizmet kalitesini değerlendirmede, yeni işe alımları kontrol eder. Sağlık hizmetleri yöneticilerinin yıllık maaşlarıysa  $95.000’dır.

Kanada İş İlanları ve Güncel İş Başvuru Formu Fırsatları

Yurt Dışı İş İlanı Fırsatları ve Güncel İş Başvurusu Formu

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri İş Fırsatları

Katar Havayolları İş İlanları ve İş Başvurusu Fırsatları 

Katar İş İlanı Fırsatları ve İş Başvuru Formu

Czn Burak Burger Dubai İş İlanı Fırsatları

Nusret Yurt Dışı İş İlanı Fırsatları Londra Dubai Katar

İsviçre Asgari Ücret Ve Ortalama Maaşlar 2022

İsviçre İş İlanları İş Başvurusu ve İş Fırsatları

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?