Salı, Mayıs 21, 2024
AnasayfaEkonomiEski Hükümlü İş İlanları

Eski Hükümlü İş İlanları

Eski Hükümlü İşçi ve Personel Alımı

Eski hükümlü memur kadrosu alımı, sabıkalı işçi alımı, işkur eski hükümlü alımı, sabıkalı memur alımı, sabıkalı personel alımı ve sabıkalı eleman alımı ile sabıkalı personel alımı yapan firmaların güncel iş ilanlarını sayfamızda takip edebilirsiniz.

Hükümlü; en yalın tanımıyla, hakkında ceza hükmü verilmiş kimse olarak ifade edilebilir. Eski hükümlü: Bir yıldan uzun süreli bir cezadan veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenleri, cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri, özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları ve ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanları ifade etmektedir.

ESKİ HÜKÜMLÜ İSTİHDAMININ ÖNEMİ

İnsanlar, geçimlerini sağlayabilmek, kendilerini gerçekleştirebilmek, hayatlarını anlamlandırabilmek için sürekli bir gelire ihtiyaç duymaktadırlar. Gelir elde etmenin yolu da çalışmaktan geçmektedir. Eski hükümlüler de yukarıda sayılan nedenlerden dolayı çalışmaya ihtiyaç duymaktadırlar. Cezalarını çekmelerine rağmen eski hükümlü ya da suçlu olma etiketi, çoğu zaman bu vatandaşların hayatları süresince peşlerini bırakmamaktadır.

Özel politika gerektiren gruplar için özel önlemler ve çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle de yasal düzenlemelerle bu kimseler, devletin koruması altına alınmaktadırlar.Eski hükümlü kişilerin istihdamına yönelik devletin attığı bazı adımlar bulunmaktadır.

Sabıkalı İşçi, Eski Hükümlü Personel Alımı

Devletin attığı bu adımların başında kamu ve özel tüm sektörlerde özürlü ve eski hükümlü çalıştırmak zorunluluktur.Elbette bunu şartları ve sayısı devlet tarafından belirlenmiştir. Özel de 50 işçi çalıştıran bir iş yeri sahiplerinin, %3’ü özürlü personel, kamu da %4’ü kadar özürlü ve % 2’si sayısınca eski hükümlü işçi çalıştırmak zorunluludur.

Eski hükümlü devlet memuru olabilir mi?

Durumları belirtilen kişiler Devlet memurluğuna atanabileceğinden, eski hükümlülerin memurluğa atanmalarına ilişkin bir düzenleme yapılmamıştır.

Eski hükümlü Belgesi kimlere verilir?

Eski hükümlü: Bir yıldan uzun süreli bir cezadan veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenleri, cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri, özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları ve ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanları ifade etmektedir.

Hangi kurumlarda hükümlüler çalıştırılamaz?

Eski hükümlülerin, sınırlama olmaksızın kamuya ait işyerlerinde çalıştırılmaları esastır. Adalet, Milli Savunma, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının görüşleri alınarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tespit edilir.

Eski Hükümlü İşçi ve Personel Alımı İlanları

Buradaki link üzerinden yönlendirilen siteye giderek ilanları takip edebilirsiniz. Ayrıca buradanda takip edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?