Cumartesi, Kasım 26, 2022
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Çıplak Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Çıplak Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada çıplak olmak ne anlama gelir neyi ifade eder? İslam alimleri rüyada çıplak olmak ile ilgili ne yorumda bulunuyor? Tabirleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada çıplak olduğunu görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada bir kimsenin kendini çıplak bir şekilde görmesi iç selamete delalet ederek kişilerin pişmanlık verici bir olay yaşamasına neden olmaktadır, demiştir. Rüyada çıplak olduğunu gören kimseler için bazen bir düşmanlığa bazen de bir günaha işaret edilmektedir. Rüyayı gören kimselerin etraflarında gizli bir düşmanı olabilir. Bu düşman kişilere büyük kötülükler yaparak onları rüsva edebilir.

Rüyada Elbiselerini Çıkardığını Görmek

Rüyada kişi elbiselerini çıkardığını gördüğünde çevresinden bir kişiden büyük bir düşmanlık görebilir. Bu düşmanlık kişilere zor bir hayat yaşatabilir. Rüyayı gören kişinin çevresinde saklı bir düşman olduğu ve düşmanın kendisine öğüt vererek kötü bir işe kalkışacağına rivayet edilmektedir. Rüya sahibi etrafında bulunan bu gizli düşman yüzünden maddi kayıplar yaşayabilir.

Tek Başına Çıplak Olduğunun Görülmesi

Rüyada bir kimse tek başına bir mecliste çıplak olduğunu görürse bu durumda işlediği bir günah yüzünden dostlarından ve ailesinden uzaklaşacağına işaret edilmektedir. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında bir mecliste tek başına çıplak olduğunu gören veya tek başına çıplak bir şekilde bırakılan kimselerin düşmanları o kişinin bir hatasını bulur, araştırır ve çevresine servis eder, şeklinde yorumunu bildirmiştir. Rüya sahibi gizli düşmanı tarafından büyük üzüntüye uğratıldığına işaret edilmektedir.

Ayrıca rüyada birinin kanser olduğunu görmek ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Çıplak Olup Örtünmek İstediğini Görmek

Rüyada çıplak olduğunu görüp bunu kapatmak isteyen kişiler için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kalkıştığı bir işinde büyük zorluklar ve sıkıntılar çekeceğine delalet edilmektedir. Kişi örtündüğünü görüp ancak bu durumdan utanmaz ise etrafından birinin ihanetine uğradığını anlayabilir. Rüyayı gören kişi örtünmek ister ve örtünecek bir şey bulamazsa bu durumda malından zarar eder ve fakirleşir. Rüyada çıplak olduğunu gören kimse devlet makamında bir konumda ise bu durumda rütbesi ve makamı sıkıntıya düşebilir, işleri istediği şekilde gitmeyebilir.

Rüyada Kırmızı, Siyah veya Sarı Elbiseden Soyunduğunu Görmek

Rüyada sarı,kırmızı veya siyah renk bir elbiseyi üstünden çıkarak çıplak kaldığını görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kendi veya çevresinden birinin hastalığından kurtulmasına işaret ettiği belirtilmiştir. Kişinin soyunduğu elbisesinden kurtulduğu gibi başındaki bela ve musibetlerden de bir o kadar kolay kurtulacağı anlamına gelmektedir. Kişi üzerindeki siyah, kırmızı veya sarı elbisenden kurtulup çıplak kaldığında birtakım sorunlardan azat olmaktadır. Üzerindeki kıyafetleri çıkararak başka bir kıyafet giydiğini gören kimse sorunlarından tek başına kurtularak başka bir kimselere büyük yardımlar edeceği anlaşılmalıdır. Yurt Dışı İş İlanları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Ölen Birini Çıplak Görmek

Rüyada ölen birinin çıplak görülmesi ölen kişinin hayattayken tadamadığı birtakım şeyleri diğer dünyada tadarak nimetlendirildiğine işaret etmektedir. Ölen kişi dünyada yaptığı iyiliklerin karşılığında Allah katında güzel makama sahip olduğuna delalet edilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada ölen bir kimsenin çıplak kaldığının görülmesinin rüyayı gören kişinin üzüntülerden kurtulması olarak yorumlamaktadır. Bazı alimlere göre ölen kişilerin rüyada çıplak kaldığının görülmesi o kişilerin dünyada ehli zatlardan olduğu ve dindar kimseler olarak öldüğüne rivayet edilmektedir.

Rüyada Çıplak Olup Utandığını Görmek

Rüyada çıplak olup utandığını gören kimseler için karanlık bir durumdan kurtularak aydınlık günlerin görülmesine işaret edilmektedir. Rüyayı gören bir kadınsa işlediği bir günahtan temizlenerek iyi bir hayat sürmektedir. Hasta biri rüyasında çıplak olduğunu görüp bu durumdan utanırsa hastalığından uzaklaşarak sağlığa kavuşabilir. Kişiler çıplak olduğunu görüp ancak örtünecek bir şey istemezse bu durumda en kısa zamanda hacca giderek  vazifelerini tamamlamaya işaret edilmektedir.

Ülker İş İlanları ve İş Başvurusu Fırsatları

Evden Yapılabilen İş Fırsatları En Düşük Sermayeli İşler

Apple Türkiye İş İlanları Kariyer ve Güncel İş Fırsatları

Trendyol’dan Nasıl Para Kazanılır? En Karlı İş Fikirleri

Evde İnternetten Para Kazanma Yolları

Tarım Kredi Market İş İlanları ve İş Başvurusu

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN POPÜLER

SON YORUMLAR