Pazartesi, Mayıs 20, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Yeşil Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil mercimek görmek, hayırlıdır. Rüya sahibinin uzun bir yola çıkacağını simgeler. Aynı zamanda helal rızka ve bol kazanca delalet eder. Rüyada yeşil mercimek, sıkıntıya delalettir. Kişinin problemler yaşaması ve bu sorunların üstesinden gelmesi olarak tabir edilebilir.

Rüya alimlerince yeşil mercimek konusu çok tartışılmıştır. Olumlu diyenler kadar rüyayı olumsuz bir şekilde tabir edenlerin sayısı da az değildir. Rüyanın seyri, içindeki simgeler, rüyayı gören kişi, vb. tabiri etkilemektedir.

Rüyada Yeşil Mercimek Çorbası İçtiğini Görmek

Rüyada yeşil mercimek çorbası içmek, imana delalet eder. Yeşil, dini bir renktir. Rüya sahibinin imanının tam olduğunu gösterir. Onun dünyevi arzulardan uzak, sakin ve huzurlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Çoğu alim bu rüyayı hayır olarak görse de şer olarak okuyanlar da vardır. Rüyada yeşil mercimekten yapılmış çorba içmek, derdin ve tasanın artmasına işaret eder. Kişi hastalanıp yataklara düşecek, başından dert eksilmeyecektir.

Rüyada pişmiş tavuk görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Yeşil Mercimek Yemeği Yediğini Görmek

Rüyada yeşil mercimek yemeği yemek, hayırlara vesiledir. Rüya sahibi hatalarından ders alır, tövbe eder. Hasta ise sağlığına kavuşur. Başına bir musibet gelmişse Allah’ın izniyle bu beladan kurtulur.

Bazı alimler bu rüyayı fiziki sağlık olarak yorumlarken bazıları manevi güç şeklinde ifade ederler. Kişinin manevi sağlığı, ruh dünyası, vb. gelişmiş, sıhhat bulmuştur.

Rüyada Yeşil Mercimek Tarlasına Gittiğini Görmek

Rüyada yeşil mercimek tarlası görmek, ilerlemeye delalet eder. Rüya sahibi fakirse para ve mal sahibi olacak demektir. Şayet zenginse parası her daim artacak, asla yokluk yüzü görmeyecektir. Allah’ın inayetiyle başarı merdivenleri birer birer çıkacaktır.

Genelde olumlu olarak tabir edilen bir rüyadır. Mercimek, bereketin sembolüdür. Rüyada yeşil mercimek tarlası, bereketin daha da artması manasına gelir.

Rüyada Yeşil Mercimek Topladığını Görmek

Rüyada yeşil mercimek toplamak, neşeye işarettir. Rüya sahibi her türlü dertten muhafaza olacaktır. Başına gelen her sorunu aşmak için Allah’tan yardım isteyecektir. Bazı yorumculara göre; rüyada toplanan yeşil mercimek, sağlığa işaret eder. Sağlığın bozulmasına ancak kısa sürede yeniden eski hâline dönmesine delalet eder.

Din alimlerinden İmam-ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında yeşil mercimek toplayan, yiyen ve gören kimseler bol nimete kavuşurlar.

Özellikle İsa peygamber, mercimek için dua etmiş ve ona bereket istemiştir. Bu sebeple mercimeğin kıymeti artmaktadır.

Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

Rüyada kırmızı mercimek görmek, zengin kadınla evlenmeye delalet eder. Rüya sahibi bekar bir erkekse zengin bir kadınla izdivaç yapacaktır. Aynı zamanda iş hayatında yükselmeye, bereketin artmasına ve sağlığa da işaret eder.

Rüyada görülen kırmızı mercimek hep olumlu bir şekilde tabir edilir. Cabirül Magribi (r.a.) ‘a göre; mercimek depolamak hayırlı olmasa da mercimeği yemek çok hayırlıdır. Rüya sahibi kadınsa mirasa ve paraya sahip olacak demektir.

Rüyada Mercimek Köftesi Görmek

Rüyada mercimek köftesi yemek, iş hayatındaki yükselişe işaret eder. Rüyasında mercimek köftesi yediğini görenler iş hayatında başarılı olurlar. Maddi olarak statüleri artar, kazançları bollaşır.

Rüyada yenilen mercimek köftesi, çoğu tabirciye göre; şerdir. Sağlıklı birinin hasta olmasına, işleri iyi giden birinin işlerinin kötüleşmesine tabir olunur.

Rüyada Mercimek Satın Aldığını Görmek

Rüyada mercimek satın almak, iyi aile ilişkilerine işaret eder. Rüyayı gören kişinin ailesiyle arası bozuksa düzelir. Aile üyeleri birbirlerine her zaman destek olurlar, birbirlerine hep yardım ederler.

Rüyada yeşil mercimek satın almak, çok daha hayırlıdır. Ancak maddi kazanç yerine manevi anlamda bolluğa işaret eder. Yani kişinin din duyguları kabaracak, ibadetle meşgul olduğu süre artacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?