asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaGenelRüyada Cam Kırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cam Kırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cam kırmak ne anlama gelir, neye işarettir? Rüyada kırılmış cam görmenin alimlere göre yorumlarını, neye delalet olduğunu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İnsanın rüyasında kırılan cam görmesi insanın korktuğu bir şey olduğuna işarettir. Ancak bu rüyanın tabiri rüyayı gören kişiye ve o kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Genellikle korku ve tedirginliğe yorulan bu rüya bazı durumlarda hayırlı olayların da habercisi olabilir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bir erkek rüyasında cam kırıldığını görürse bu o kişinin büyük bir musibet atlatmış olduğunu veya yakın zamanda atlatacak olduğunu gösterir. Diğer yandan bir kadın rüyasında cam kırıldığını görürse bu da o kadının çevresinde çok fazla dedikodu ve riya döndüğünü ve özellikle yakın çevresine karşı son derece dikkatli olması gerektiğini gösterir.

Rüyada cam kırıldığını görmek bir bekar için evlenmesinin önünde bazı engeller olduğu anlamına gelir. Şayet evli bir kişi rüyasında cam kırıldığını görürse o durumda ise bu rüya o kişinin ailesinde kendisine küs bir kişinin olduğunu ve bu kişinin onunla barışmak istediğini gösterir. Yurt Dışı İş İlanları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Cam Kırmak

İnsanın rüyasında cam kırması sevdiği bir kişiye olan kızgınlığını veya kimi zamanda da kırgınlığını gösterir. Bu rüya kişinin iç üzüntüsünü yansıtan bir rüyadır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada cam kıran bir kişi yakında bir kişiyle büyük bir kavga edecektir ve bu kavga sonucunda zarar gören de kendisi olabilir. Bu sebeple bu rüya aynı zamanda kişiyi uyaran bir rüyadır.

Rüyada Kırık Cama Basmak

İnsanın rüyasında kırılmış camlara basması genellikle kemik hastalıklarına işarettir. Bu rüya kişinin bilinç altının bir yansıması olarak uzun zamandır taşıdığı gizli bir hastalığı da işaret edebilir. Cam kırıldığını görmek ve o camlara çıplak ayakla basmak bezen de cesaret anlamına gelir. Bu rüya bazı durumlarda kişinin uzun süredir yapmak için cesaret bulamadığı bir işe girişmesinin zor ama hayırlı olacağını gösterir.

Ayrıca; rüyada bal kabağı görmek ne anlama gelir yazımıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Kırık Cam Temizlemek

İnsanın rüyasında cam kırıklarını temizliyor olması ailesinde bir kişinin baiına bir sorun gelebileceği veya hali hazırda yakın bir kişinin bir sorunu olduğunu gösterir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında cam kırığı temizleyen kişi bir yakınına çok yardım edecektir ve onun için hayati bir sorunu çözecektir diye anlatılır.

Cam temizlemek aynı zamanda insanın eline yakın zamanda para geçeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kırık Camı Yapıştırmaya Çalışmak

İnsanın rüyasında cam kırıklarını yapıştırıyor olması şayet çocukları varsa çocuklarından birisinin evleneceği anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada kırılmış cam yapıştıran kişi tez zamanda evlatlarının mürüvvetini görür. Bu rüya bazen evli olan çocuklara yardım yapılması gereği doğacağı anlamına da gelir.

Rüyada Bir Çocuğu Cam Kırarken Görmek

İnsanın rüyasında cam kıran bir çocuk görmesi uzak bir yakınından bir haber alacağı manasına gelir. Çocuğun cam kırması genellikle masumane bir davranış olarak yorumlanır. Bu sebeple bu rüyayı gören uzaktan iyi bir havadis duyacaktır.

Rüyada Cam Kırığı ile El Kesmek

İnsanın rüyasında cam kırıklarından elinin kesilmesi uzun süredir içine dert ettiği bir sıkıntının yakın zamanda yok olacağını gösterir. Rüyada kan akması her ne kadar rüyanın bozulacağını gösterse de cam kırıldığını görmek ve o kırıklarla el kesmek genellikle badire veya sıkıntı atlatmak anlamı taşır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bir kişi rüyada elini cam ile keserse bu kişi eğer bir hastalığı varsa bu hastalık kendisinde uzaklaşacak anlamını taşır. Diğer yandan bu rüya örneğin beklenen bir iş haberinin yakında geleceğini gösterir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?