asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaGenelÇok Para Kazanmak İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Çok Para Kazanmak İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

İnsanlar çok para kazanmak için okunan duaları her geçen gün araştırılmaktadır. Yaşam içerisindeki her türlü olay veya her türlü istek için nasıl okunacak dualar var ise çok para kazanmak için de okunacak dualar mevcuttur. İnsanlar en çok istedikleri şeyleri veya dileklerini dua yolu ile Allah’tan istediklerinde hacetlerine daha hayırlı bir yoldan kavuşacağına inanılır. Çok para kazanmak için okunan dualar da bir insanın dilekleri için ettiği dualardan farksızdır.

Rızık Duası Nasıl Okunur?

Rızık duasının Arapça okunuşu şu şekildedir: “Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz. Allahümme’r-zuknâ rizkan halâlen tayyiben bilâ keddi ve’s-tecib duâ’enâ bilâ radd. Ve neûzu bike ani’lfadîhateyni el-fakru ve’d-dîn, sübhâne’l-müferrici an külli mahzûnin ve mağmümin, sübhâne men ce-âle hazâinehû bi-küdretihi beyne’l-kâfi ve’n-nûn: İn-nemâ emruhû izâ erâde şey’en en-yekûle lehü kun feyekûn. Fesübhânellezî biyedihî melekûtü külli şey’in ve ileyhi turce’ûn. Hüve’l-Evvelu mine’l-Evveli ve’l-Ahiru ba’de’lâhiri ve’z-Zâhiru ve’l-Bâtinu ve hüve bikülli şey’in Alîm. Leyse kemislihî şey’ün fi’l-ardi velâ fissemâ’i ve hüve’s-Semîu’l-Alîm. Lâtudrikuhu’l-ebsâru ve hüve yüdrikü’l-ebsâre ve hüve’l-Lâtîfu’l-Habîr. Ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-Alemîn.” Bu dua Allah’tan rızık istemek için okunması gereken en önemli dualardan biridir. İnsanlar bol para veya rızık istediklerinde bu duayı okumalı ve Allah’a yalvarmalıdır.

Rızık Duasının Türkçe Meali

Çok para kazanmak için okunan dualar arasında sayılan Rızık duasının Türkçe anlamı aşağıdaki gibidir:

“Ey Allah’ım! Bize zahmetsiz kazanılan iyi helâl rızık ver, duamızı reddetme, kabul buyur. Şu iki kötü şeyden sana sığınırız: Fakirlikten, borçtan… Her üzüntülüden ve tasalıdan sıkıntıları gideren Allah’ı tesbîh ederim. Kudretiyle hazinelerini “Kef” ile “Nün” (Kün-OI emri kastediliyor) arasına koyan Allah’ı teşbih ederim. O ki: “Bir şeye ‘Ol’ demek isteyince o iş derhal oluverir. O Zât’ı teşbih ederim ki, her şeyin hükümranlığı O’nun elindedir ve O’na döndürüleceksiniz. O, her şeyden öncedir, her sondan sonradır. Görünendir, gizliliklerin içindedir. O, her şeyi bilir. Ne yerde, ne de gökte O’nun gibi hiçbir şey yoktur. O, işitici ve bilicidir. Gözler O’nu görmez. O gözleri görür, O, Lâtif ve her şeyden haberdardır. Hamd, Alemlerin Rabbine mahsustur.” Rivayetlere göre bol rızık isteyen kişiler, bu beyti 7 defa okuduklarında Allah içindekileri sıkıntıları giderir ve o kişilere bereket dağıtır.

Sıkıntılardan Kurtaran Dua

Sıkıntılardan kurtulmak için okunan dua aşağıdaki şu ayettir:
“Ve men yettekıllâhe yec’al lehû mahrecen; Ve yerzukhu min haysü lâ yahtesib ve men yetevekkel ‘alAllâhi fehuve hasbüh.” Bu duanın Türkçe meali ise “Kim Allâh’tan korunursa, ona bir çıkış yeri oluşturur. Ona ummadığı bir taraftan yaşam gıdası verir! Kim Allâh’a tevekkül ederse, O, ona yeter!” şeklindedir.

Sıkıntıda olan, işsiz kalan, tehlikeli durumlarla karşılaşan kişiler şayet günde bin defa veya daha fazla olarak bu âyeti kerîmeyi okurlarsa, en kısa zamanda selâmete çıkarlar.Eğer bir kişi çok para kazanmak istiyor veya parasal yönden sıkıntı çekiyor ise bu ayeti günde bin defa okumalıdır.

Hemen Para Getiren Dua

Hızlı para kazandıran dua “Allahumme inni es ellüke fethammübine, ve nasran azize ve safhan cemile,bi hurmeti katebi,Allahu latifun bi ibadih. Yerzuku men yeşe ve hüvel kaviyyül aziz.” Şeklindedir. Rivayetlere göre kişi bu çok para kazanmak için okunan duayı bir hafta süreyle 41 defa okur ise hiç beklemediği yerden para kazanacaktır. Dua bir hafta boyunca her gün 41 defa okunmalıdır. Aksi takdirde duanın işe yaramayacağına inanılır.

Ödev Yaparak Para Kazanmak Online Para Kazanma

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

Yürüyerek Para Kazanma Para Kazandıran Uygulamalar

Tarif Yazarak Para Kazanmak Evden Para Kazanma

Spotify İle Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Fikirleri

Günlük Para Kazandıran İşler Hızlı Para Kazanma

Sanal Arsa Almak, Nasıl Alınır? Para Kazanma Fırsatları

Evde İnternetten Para Kazanma Yolları

Çok Para Kazanmak İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Trendyol’dan Nasıl Para Kazanılır? En Karlı İş Fikirleri

En Karlı Para Kazandıran E-Ticaret Ürünleri Nelerdir?

Evde Kına Paketleme İşi Evde Ek İş Fırsatları

Sanal Arsa Satın Almak, Sanal Arsa Fiyat Fırsatları

Evden Yapılabilen İş Fırsatları En Düşük Sermayeli İşler

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?