Cuma, Haziran 14, 2024
AnasayfaAlışverişDünya’nın En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Siteleri 2022

Dünya’nın En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Siteleri 2022

En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Siteleri

Son üç yıla baktığımız zaman e-ticaret hacminin dünya genelinde artış gösterdiğini görüyoruz. 2020’nin sonları ve 2021 yılında ise 5 trilyon dolarlık hacme ulaşılmasının beklendiği belirtiliyor. Küresel anlamda e-ticaret dünyasının %64 oranda gelişmekte olan ülkelerde yaşanacağı ise ön görülenler arasında. Biz de e-ticaret alanında varlığını sürdüren ve geniş kitleler tarafından tercih edilen online ticaret sitelerini sizler için derledik.

Amazon

ABD temelli olan ve dünyanın en büyük e-ticaret siteleri arasına adını yazdırmış olan Amazon, Jeff Bezos tarafından 1995’te online hale getirilmiş. İlk aşamada yalnızca kitap satan Amazon üzerinden günümüzde bilgisayar yazılımlarından, elektronik eşya ve çeşitli aksesuarlara kadar pek çok ürünü bulabilmek mümkün. Günümüzde İngiltere, Fransa ve Almanya’dan Türkiye’ye gelinceye kadar farklı ülkelerde hizmet veren alışveriş siteleri bulunuyor. Müşteri odaklı çalışmaları ve alışveriş trendlerini öngörmesi sayesinde Amazon, rakiplerin önüne geçerek başarı elde etmiş e-ticaret siteleri arasına adını altın harflerle yazdırıyor.

eBay

Pierre Omidyar’ın 1995’te kurmuş olduğu eBay, dünyanın hangi noktasında olursanız olun çevrimiçi satın alma ve satış yapma imkanını sunuyor. Online bir açık arttırma modeli benimseyerek piyasaya giriş yapmış olan site, popüler satış platformları arasındaki yerini alıyor. Sıfır ürünlerden tutun ikinci el eşyalara kadar pek çok seçeneğe e-Bay üzerinden erişebilmeniz mümkün. Milyarlarca insan, bu online platform üzerinden çok uygun fiyatlar ile dolaplarını ve evini yenileme fırsatı elde ediyor. Türkiye’de yüksek bir hacme sahip olan gittigidiyor e-ticaret sitesi de e-Bay tarafından satın alınarak popülerliğini sürdürmeye devam eden platformlar arasında.

Alibaba

E-ticaret pazarı anlamında gelişmiş hizmetler veren Alibaba, 1999 yılından beri faaliyet göstermeye devam ediyor. Dünyanın pek çok yerinden sahip olduğu müşteri kitlesi ile hacmini arttırmaya devam eden siteler arasında yer alıyor. Çinli bir firma olan Alibaba Group tarafından işletilen Alibaba online alışveriş sitesi, tedarikçilerin tek bir platformda birleşmesini sağlıyor. Toptan alışveriş yapabileceğiniz ve popülaritesi yüksek e-ticaret sitelerinden olan Alibaba’da telefon, giyim, oyuncaklar, ev gereçleri gibi pek çok alanda ürüne erişebilirsiniz.

Ayrıca A101 kapıda uygulaması indirim fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Jingdong Mall

Çin merkezli e-ticaret sitelerinden birisi olan Jingdong Mall, Çin’de varlığını sürdüren iki büyük perakende firmasından biri olarak biliniyor. Dünya çapında yaklaşık olarak çeyrek milyar kayıtlı üyeye sahip olan site, 2012 yılında hızlı bir yükselme yaşamış. Manyetik optik disk satışları ile pazara giren Jingdong Mall, gün geçtikte büyüyerek hacmini arttıran alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

Best Buy

ABD, Minnesota’da uluslarası bir ticaret zinciri olarak çalışmalarına devam eden Best Buy, elektronik eşya anlamında yüksek bir çeşitlilik sağlıyor. Video oyunları, bilgisayar yazılımları, telefon, dijital kameralar ve ev aletlerine kadar geniş bir ürün çeşitliliğini Best Buy’da bulabilirsiniz. Aynı zamanda Geek Squad, Rocketfish gibi büyük markaların ürünleri de Best Buy bünyesinde yer alıyor. Meksika, Avrupa, Çin ve Kanada’da varlığını kanıtlayan e-ticaret sitesi, elektronik ürün satışı gerçekleştiren öncü platformlar arasında.

Zalando

Avrupa menşeili bir firma olan ve Berlin’de merkezi bulunan Zalando, moda sektöründe ilgi ile takip edilen platformlar arasında bulunuyor. Moda alanında ciddi bir güce sahip olan e-ticaret sitesi, pek çok çeşite sahip kıyafet ve ayakkabıyı müşteri kitlesi ile buluşturuyor. Yaşam tarzı ve moda ürünlerine dair pek çok seçeneği bir arada barındıran Zalando üzerinden pek çok ünlü markaya ait ürünlere de erişmeniz mümkün.

En Uygun Konut ve Ev Sigortası Fiyatları 2021-2022

Getir İş İlanları ve İş Başvurusu

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?