Cumartesi, Haziran 15, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Trene Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Trene Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada trene bindiğini görmek kişi için oldukça güzel gelişmelere gebe günlerin yakınlığına delalet eder. Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı, bekar, evli, vb. kişiler için farklı anlamlar ve mesajlar içeren rüyanın yorumlanmasında birçok faktör etkilidir. Cafer-i Sadık (r.a.) bu konuda şöyle der: ‘’Rüyasında trenle yolculuk yapan bir kimse hayırlarla dolu bir hayat yaşar.’’ Rüyada trene binmek alimden alime ve rüyadan rüyaya değişerek farklı imajlar ve manalar barındırır.

Rüyada Tren Yolu Görmek

Rüyada tren yolu iyiye işarettir. Rüya sahibinin hayırlı bir işe girişeceğine delalettir. Başka bir yoruma göre; rüyasında tren yolunu izleyen veya tren yolunda yürüyen bir kimse yeni bir iş yeri açacak demektir. İş hayatında başarılar kazanmaya delalettir.

Birçok alim bu konuda sıklıkla tartışmışlardır. Rüya sahibinin gerçek hayatında yolunda gitmeyen bazı şeyler mevcuttur. Bu durumlar rüyayı gördükten sonra yavaşça kaybolup gider.

Rüyada tesbih çekildiğinin görülmesi ne anlama gelir? Detaylarına da bakabilirsiniz.

Rüyada Trenden İndiğini Görmek

Rüyada trenden inmek hayra alamettir. Rüya sahibinin uzun zamandır planladığı, gece gündüz üzerinde çalıştığı iş artık tamamlanacak ve kişiye hayırlar getirecektir.

Bazı alimler bu rüyayı kötüye yorarlar. Onlara göre rüyada trenden inmek kişiye acı ve zarar getirecektir. Rüya sahibinin çevresindeki düşmanların varlığına işarettir. Onların rüya sahibinin kötülüğünü istedikleri çok açıktır. Bu yönüyle uyarıcı bir niteliği bulunur.

Rüyada Treni Kaçırdığını Görmek

Rüyada treni kaçırmak problemlere ve sıkıntılara işaret eder. Rüya sahibinin maddi veya manevi anlamda birçok problemi mevcuttur. Üstelik bunların çözümü çok da kolay değildir. Bekar kimselerin kısmetlerinin kaçtığına, evlilerin çocuk hayallerinin suya düştüğüne delalet eder. Ayrıca zengin bir kişinin böyle bir rüya görmesi malından eksilme olmasına işarettir.

İslam rüya yorumcularından ve alimlerinden İbn-i Sirin (r.a.) şöyle buyurur: Rüyada trene binmek maddi açıdan yükselmeye delalettir. Kişinin bineceği treni kaçırması nasibini terk etmesine işaret olabilir.

Rüyada Tren İstasyonu Görmek

Rüyada tren istasyonu gelecek haberlere işaret eder. Bu haberlerin içeriği, hayır mı yoksa şer mi olduğu rüyadaki diğer ayrıntılarla belirlenir. Rüyayı gören kadının istasyona gitmesi iki şekilde yorumlanır: Birincisi bekar olmasıdır. Bekar kadının kısmeti çıkacak demektir. İkincisi kadının evli olmasıdır. Evli kadın yakın bir zamanda çocuk sahibi olacaktır.

İmam- ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle buyurur: Rüyasında tren istasyonu gören kişiler yakın akrabalarına ziyarete çıkarlar. Rüyada trene binmek uzak bir yere seyahat etmeyi de simgeler.

Rüyada Tren Kazası Görmek

Rüyada tren kazası kişinin gerçek hayatında kavga etmesine ve tartışma çıkarmasına işaret eder. Böyle rüyalar uyarıcı birer nitelik taşırlar. Başka bir alim bu rüyayı mahkemede şahitlik etmek olarak yorumlar. Tren kazası görenler herhangi birinin duruşmasında şahitlik yapabilirler.

Bazı tabirciler bu tarz rüyaları iyiye yorarlar. Kişinin sinirlerini kontrol etmesine, beladan uzak durmasına ve kötülüklerden korunabilmesine delalet olduğunu söylerler.

Rüyada Kara Tren Görmek

Rüyada kara tren bazen olumlu bazen olumsuz bir şekilde tabir olunur. Kişinin evlenmesine, kısmetinin çıkmasına işaret edebileceği gibi sırrını anlattığı bir kişinin güvensiz biri olduğuna da delalet edebilir. Rüya sahibi sırrını paylaşacağı kişiyi çok iyi seçmelidir.

Rüyada Hızlı Tren Görmek

Rüyada görülen hızlı tren iyiye işarettir. Borçlardan kurtulmaya, geçim derdinden ferahlığa delalet eder. Bazı tabirlere göre; rüyasında hızlı tren gören kimselerin zihin yapısı çok modern ve açıktır. O kimseler çevreleri tarafından saygı görürler. İleri görüşlü olmaları dikkat çekicidir. Rüyada trene binmek hayırlara vesiledir. Hızlı tren o hayırların artmasını sembolize eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?