Perşembe, Mayıs 23, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Tesbih Çekildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Tesbih Çekildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada teşbih çektiğini görmek, genel olarak ayağınıza kadar gelen kısmeti geri çevirmemeye, gireceğiniz işte başarıya ve adınızın altın harflerle yazılmasına delalet etmektedir. Rüyayı erkek görmüşse kötü niyetli insanlardan zarar görmeye gizlenen bir sırrı ifşa etmeye, işinde bazı sıkıntılarının olduğuna ve bu sıkıntılardan kurtulmak için sürekli çalıştığına işaret etmektedir. Eski tabircilere göre ise rüyada teşbih çektiğini görmek verdiği emeklerin ve çalışmaların sonunda karşılığını alacağına, hatalarından kusurlarından kurtulacağına alamet olur.  İmam Nablusi Hz. bu rüya hakkında şöyle diyor: “Rüyada teşbih ettiğini görmek, saliha bir kadına, helâl kazanca, nimet ve berekete, izzet ve şerefe ve faydalı askerlere delâlet eder.”

Rüyada Teşbih Çekilmesinin Alametleri

Rüyada teşbih çekildiğini görmek aile bireylerinin birinin bahtının açık olmasından ötürü kalkınacağına, kısa süre içinde arzuladığı ve çok istediği şeylere kavuşacağına, genellikle geçici sıkıntılara ya da geçici bir döneme ilişkilerdeki sorunların henüz çözüme ulaşamayacağına, çevreden gelecek eleştirilere dikkat etmenin kişiyi gelecekte daha mutlu bir birey yapacağına, üzülmesine neden olacak haberler alacağına ve olaylar yaşayacağına, bugüne değin yapılan çalışmaların ve ortaya koyulan eserlerin mükafatının alınacağına, güzel paralar kazanacağına ve her işinde başarıları ile ün yapacağına, haramdan uzaklaşıp helale kavuşacağına tabir olunur. Rüyada teşbih ettiğini görmenin alameti; ticaret hayatına atılan kimsenin de bu işte büyük başarılar elde edeceğine, düşmanı varsa temkinli olması gerektiğine, fırsatların peşin sıra geleceğine, güzel başlayan işlerinde yapacağı hatadan dolayı sıkıntı çekeceğine ve kötü bir döneme gireceğine, hayatın güzelliklerinden nasipleneceğine delalettir.

Rüyada süt içtiğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Siyah Teşbih Çekmek

Rüyada siyah teşbih çekildiğinin görülmesi eğer ki kişi çalışıyor ise iş hayatında çok iyi çalışmalara imza atan ve büyük başarılar kazanan rüya sahibinin, çok büyük kazançlar elde edeceğine, bu kazançlar ile yeni işlere gireceğine ve çok büyük miktarda paralar kazanıp mal ve mülk sahibi olacağına delalet eder. İş sahibi olmayanlar için ise iş sahibi olabileceğinin bir göstergesi olabilmektedir. İmamı Gazali Hz. rüyaların hem peygamber efendimizin söylediği gibi bir bilinçaltı olduğuna hem de Allah’ın kişi ile mesaj şekli olduğunu söyler. O yüzden hayra yormakta fayda vardır.

Rüyada Yeşil Teşbih Çektiğini Görmek

Rüyalarda yeşil teşbih etmek, kısa süreli bir durgunluk dönemine giren işleri yüzünden çok büyük sorunlar yaşayan rüya sahipleri tarafından daha sıklıkla görülür. Bu insanlar için yakın bir zaman içinde çok daha büyük çalışmalara girmeye çalışacağına, bir süre sorun yaşasa da daha sonra çok daha iyi bir şekilde ilerleme kaydedeceğine, şanssızlığının ortadan kalkacağına, kısmetinin tekrar açılacağına ve çok kısa zaman önce yaşadığı mutsuzluğun biteceğine tabir edilir. Rüyada teşbih çektiğini görmek birçok farklı anlama gelebilmektedir. Büyük âlimler genel olarak iyi yorumlamaktadır.

Rüyada Camide Teşbih Çektiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok mutlu ve huzurlu olacağına, iş hayatında çok büyük atılımlar yapacağına, çok iyi işlere imza atıp büyük miktarlarda para kazanacağına işarettir. Rüyada cami içinde teşbih çektiğini gören kişi çok zengin ve mal mülk sahibi olacağına ve sıkıntı ve sorunlarını rahatça çözüme kavuşturacağına, borçlarını ödeyip kurtulacağına ve rahata ereceğine alamet eder.

Diyanet’e Göre Rüyada Teşbih Etmek

Diyanet İşleri’ne göre rüyada teşbih etmek genellikle güzele yorumlanmıştır. Rüyada zikir tespihi görmek veya bunu çekmek, hayır, bereket, kurtuluş ve esenliğe işarettir. Rüyada zikir tespihini göstere göstere halkın içinde veya açık bir yerde zikir yaptığını görmek, riya ve gösterişe, hamlık ve kabalığa işarettir.

Rüyada Teşbih Yaptığını Görmek

Rüyada kendisini teşbih yaparken görmek veya teşbih tanelerini delen kimseyi görmek, zor işlerin kolaylaşmasına veya evlenmeye işaret eder. Rüyada teşbih püskülü yapan ve bunları teşbihleri takan birinin görülmesi, babaya, öğretmene, ibadet ve zikir yapmaya işarettir. Genel anlamı ile rüyada teşbih çektiğinin görülmesi iyiye ve güzele yorumlanır ve hayırlı işlere delalet eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?