Perşembe, Mayıs 23, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Koltuk Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Koltuk Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada koltuk görülmesi rüya sahibinin üst makamlara yükseleceğine işarettir.  Erkeklerin koltuk görmesi evleneceğine ya da bir hanım ile tanışacağına işaret eder.  Rüyada koltuk görmek bir kişinin sırrı olduğunda sırrının açığa çıkması anlamına gelir. Başkalarından sakladığı şeyler herkes tarafından bilinir ve bazı durumlarda da alay konusu olur.

Rüyada Taht Koltuğuna Oturmak

Rüyada taht şeklinde koltuk görmek ve bu koltuğa oturmak başarılı işlere adım atılacağının göstergesidir. Öğrenci olup böyle rüya görenler eğitim hayatlarında istedikleri akademik hayata ulaşır. Üniversite sınavına hazırlananlar istedikleri üniversiteye kazanma şansı elde eder. Bunun yanı sıra bir hayali olan rüyasında taht gördüğünde hayali kısa sürede gerçekleşir.  Mesleki anlamda yükselmek isteyenler makam ve mevki sahibi olur. Çevrelerinde daha saygın olmakla birlikte sözleri de dinlenir.  Tahtın gösterişli olmasına göre yükselme durumu da artar.

Rüyada Koltuğa Aniden Oturmak

Rüyasında koltuğa oturduğunu görenlerin hayalleri gerçekleşmez. Koltuğa oturmak demek yanlış yolda ilerlendiği anlamına gelir. Bir başarıya ulaşmak için gösterilen çabanın boşa gideceğine ve sonucunda başarısızlıklar elde edeceğine işarettir.  Koltuk umutların ve hayallerin boş yere olduğunu gösterir.  Fakat rahatlık veren bir koltuğa oturulması işlerin yoluna gireceğini gösterir. Koltukta huzurlu ve mutlu bir şekilde oturduğunu görenler de hayatlarında güzel olaylar yaşar ve güç kazanır. Bu sebepten dolayı koltuğa oturulması hem iyi hem de kötü anlamda yorumlanmaktadır.

Rüyada Mavi Koltuk Görmek

Rüyada mavi renkli koltuğun görülmesi umut verici ve sevindirici haberler alınması anlamına gelir. Bir yerden haber bekleyen varsa beklediği güzel haberi alır. İmamı Nablusi yorumuna göre, rüyada mavi koltuğa yatmak hayallerin kısa süre içerisinde gerçekleşeceği anlamına gelir. Özellikle hayatında zorluk yaşayanlar kısa süre içerisinde bekledikleri bolluk ve refaha kavuşur.

Mavi koltukta uyumak ömür boyu huzurlu bir yaşama işarettir. Çocuğu ile oturduğunu görenler çocukları için güzel haberler alır. Çocuğu olmayanlar mavi koltuk gördüklerinde hamile olduklarını öğrenebilir. Kısacası hem aile hem de bireysel olarak güzel haberlere ve sonsuz mutluluğa işaret eder.

Ayrıca rüyada ikiz bebek görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Koltuğa Sevgili İle Oturmak

Rüyasında sevgili ile koltukta oturduğunu görmek iki farklı anlama gelmektedir. Mutlu bir şekilde oturduğunu görenler sevdiği ile ömür boyu mutlu ve kavgasız bir hayat yaşar. Hatta ilişkilerinin sonunda evlenmeleri anlamına gelmektedir. Fakat rüyasında sevdiği ile mutsuz olduğunu görenler kısa süre içerisinde ilişkisinde sorunlar yaşar. Tartışma olmayan ilişkilerde ayrılıklara varan durumlar söz konusu olur.

Rüyada sevdiği ile koltukta uyuduğunu görenler de ileride mutlu bir şekilde evlilik hayatı yaşar. Kısmeti olmayanların kısmeti açılır ve karşılarına hayırlı nasipler çıkar. Rüyada görülen koltukların renkleri de sevgili ile aradaki ilişkinin nasıl yön bulacağı ile ilgili bilgi vermektedir.

Rüyada Yeşil Koltuk Almak

Rüyasında yeşil koltuk görenler gerçek hayatta kötü insan ile karşılaşır. Özellikle çevresinde düşmanı olanlar, yeşil koltuk gördüklerinde düşmanlarından hamleler görür. Kötü günler ile karşılaşırlar. İyi mevkilerde olanlar kendileri hakkında iftiralar atıldığını fark eder. Yeşil renk normalde murat anlamına gelse de rüyada görülmesi iyi anlamalara yorumlanmaz.

Rüyasında evine yeşil koltuk alanların evinde bereket ve huzur azalır. Evli olanlar tartışmaya başlar. İş yerlerinde yeşil koltuk görülmesi maddi anlamda zarara uğranacağına işaret eder. Emek gösterdikleri işin bozulacağına, başarı bekledikleri alanlarda son derece başarısız olacakları anlamına gelir. Patron olanların yeşil koltuk görmesi iflas edebilecekleri anlamına gelir. Bu sebepten dolayı özellikle maddi anlamda dikkatli olunmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Rüyada Koltuk Takımı Almak

Rüyada koltuk takımı alanların evlilik planı içerisinde olduğuna işarettir. Hayatında biri olanlar evlilik planlarının düzenli ve güzel bir şekilde ilerlediğini görür.  Evlenme planı yapan kadınlar hayatındaki kişinin ailesi tarafından çok sevilir ve kendi kızları gibi kabul görür. Her iki tarafın da aileleri birbirini çok sever ve mutlu aile ortamları oluşur.

Caferi Sadık yorumuna göre, rüyada koltuk takımını erkek alıyorsa kadına karşı duyduğu saygının artacağı anlamına gelir. Eşini en iyi şartlarda yaşatmak istediği ve onun istediği her şeye evet diyeceği anlamına gelir. Koltuk takımı alan kadının görülmesi ilişkilerde sadakatin ve sevginin artacağı anlamındadır. Rüyada küçük koltuk da alınması çocuklu aile olunacağına ve ailenin büyüyeceği anlamına gelir. Koltuk takımı alınması bazı alimlere göre eve misafir geleceği ve bu misafirlerin yatılı olarak kalacağı söylenmektedir.

Rüyada Koltuk Takımı Yakmak

Rüyasında koltuk takımını yakan kişiler gerçek hayatta birilerini unutmak istemektedir. Özellikle aldatılan ve bu sebepten dolayı geçmişini silmek isteyen eşler ya da sevgililer psikolojik olarak bu rüyayı çok görür. Rüyada koltuk ile birlikte resimlerin ve diğer eşyaların da yakılması aşık olduğu kişiyi unutacağına ve hayatında daha güzel kısmetler çıkacağı anlamındadır.

Rüyadan sonra hem kadın hem de erkek için psikolojik olarak rahatlandığı görülür. İbn-i Sirin yorumuna göre, rüyada koltuk takımının başka biri tarafından yakıldığı görenlerin kısmetleri hayırlı değildir. Hem erkekler hem de kadınlar hayatlarında doğru insan bulamaz ya da hayatlarındaki kişiyi doğru zannederler. Rüyada koltuk yanması her şeye yeniden başlanılması anlamına da gelmektedir. Yeni şehir, yeni aşk, yeni iş, vb. gibi yeniliklerin vaktinin geldiği anlamına gelir.

Rüyada Araba Koltuğu Görmek

Rüyada araba koltuğu görmek araba istemek anlamına gelir. Özellikle araba almayı çok fazla isteyenler rüyalarında araba parçalarını sıklıkla görür. Rüyada araba koltuğu demek zenginlik anlamına gelir.  İmamı Gazali yorumuna göre, lüks koltukların görülmesi lüks araba alınmasıdır. Birikmiş paranın mantıklı ve yatırım için kullanılması anlamına da gelir. Erkeklerin ve kadınların aynı rüyayı görmesi aynı şekilde yorumlanır.  Rüyada altından araba koltuğu görmek çok zengin olunacağı anlamındadır. Beklenmedik yerlerden para gelir. Araba almak istemeyenler için borcu varsa borçlarının kapanacağı anlamına gelir.

Rüyada Kirli Koltuk Görmek

Rüyada kirli koltuk görmek ya da koltuğu kirletmek üzücü olayların yaşanacağına işaret eder. Hayatında tanıdığını düşündüğü insanların gerçek yüzünü görürler. İyi sanılan kişiler kötülük yapar ve beklenmeyen insanlardan beklenmeyen davranışlar görülür. Kirli koltuk takımını temizlemeye çalışmak yaşanılan kötü olayların düzeleceğine ve kötü günlerin ardından güzelliklerin geleceğine işarettir.  Rüyada siyah koltuk takımı görenler hayatında düzeltemeyeceği olayları yaşar. Mevki sahibindeki insanlar kendilerini savunmak için büyük çaba harcar. Siyah koltuk kirlenmiş koltuk ile aynı anlama gelmektedir. Kirlenmiş koltuğun psikolojik olarak anlamı çaresiz olunması olarak yorumlanır. Kendini depresyonda ve darda hissedenler rüyalarında sürekli kirli koltuklar ya da kirli eşyalar görmeye başlar.

Rüyada Koltuk Kırmak

Rüyada koltuklara zarar vermek ya da tahtalarını kırmak psikolojik olarak şiddete meyilli olunduğu anlamındadır. Eşyalara zarar verilmesi kavga ve gürültülü olayların yaşanacağına, tartışmanın ortasında kalınacağına işarettir. Sevgili olanlar ayrılık yaşar. Evli olan çiftlerin evlerinde tartışmalar yaşanır ve boşanma aşamasına gelinir. Cabir ül Magribi yorumuna göre, parçalanmış koltuk görülmesi de ilişkilerin keskin bir şekilde biteceği anlamındadır. Bulunduğu yerden uzaklaşmak isteyenler ise rüyasında parçalanmış ya da devrilmiş koltuk görür.  Bu durumda rüyaların verdiği mesajlar doğrultusunda dikkatli bir şekilde yaşanmalıdır. Her biri uyarı anlamındadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?