asd
Perşembe, Temmuz 25, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Bir Yerden Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Bir Yerden Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada bir yerden kaçtığını görmek ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Rüyada koşarak kaçmak, askerlikten kaçmak neyi ifade eder? Kaçmak hakkında İslam bilginlerinin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Rüyasında bir yerden kaçtığını gören kimseler hayatlarında büyük zorluklar yaşayan kişilerdir.  Bu kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüya sahibi bir yerden kaçtığını görürse bu durumda geçmişte yaptığı kötü bir işten ders alarak hayatına devam eder, şeklinde yorumlarını bildirmiştir. Rüyasında kaçtığını gören kişiler yakın zamanda feraha erişir. Yanlışlardan dönülür ve radikal kararlar alınarak belalardan ve kazalardan uzak bir yaşan sürdürülebilir. Rüya sahibi çevresinden büyük bir saygınlık görür ve hiç beklemediği bir yerden yüksek bir mevkide iş teklifi alabilir.

Rüyasında Koşarak Kaçtığını Görmek

Rüyasında koşarak kaçtığını gören kişiler için pek olumlu yorumlar bulunmamaktadır. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında arkasına bakmadan koşarak kaçtığını görürse hayatının sonuna geldiğine rivayet edilir, şeklinde yorumlarını bildirmiştir. Rüya sahibi veya hanesinden ani bir ölüm haberi alınabilir ve büyük bir üzüntü yaşanabilir. Rüyayı gören kişi hayatında bambaşka bir döneme girerek yaşadığı büyük kayıplardan dolayı üzüntü ve keder yaşayabilir.

Rüyada Askerlikten Kaçtığını Görmek

Rüyasında askerlikten kaçtığını gören kimseler için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; büyük bir yenilgiye işaret etmektedir. Bu yenilgi alimin yorumlarında farklı şekillerde ifade edilmektedir. Evli bir kimse ise ayrılık yaşayabileceğine, bekar bir kimse ise beklenmedik bir şekilde itibarının düşmesine, kavga ve şiddete delalet edilir. Rüyasında kaçarak askerlikten kurtulduğunu gören bir kimse bazı alimlere göre hukuk dışı işler yaparak halkı zarara uğratabileceğine delalet edilir.

Rüyada beyaz ev görmek ne anlama gelir? Bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kaçarak Gizlendiğini Görmek

Rüyasında kaçarak gizlendiğini gören kimseler için Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; hiç beklemediği birinden büyük bir iyilik görmektedir. Bu iyilik sebebi ile yeni dostlar edinecek olan rüya sahibinin yakın zamanda sağlıklı bir kız çocuğu olur. Rüyasında kaçarak gizlenen bir kimse için genellikle olumlu yorumlar yapılmaktadır. Kaçmanın ve gizlenmenin anlamı yardım ve bolluk olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kısa zamanda hane içinde bir kimse ile kazançlı işlere girişebilir.

Rüyasında Düşmanından Kaçtığını Görmek

Rüyasında düşmanından kaçtığını gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kim rüyasında bir düşmandan kaçtığını görürse karşısına yeni çıkan bir kimseden büyük bir iyilik görür, şeklinde yorumlarını bildirmiştir. Düşmandan kaçmak genel anlamda olumlu yorumlanmaktadır. Rüyasında düşmandan kaçarak kurtulduğunu gören kimseler hane halkından birinin güvencesi altına girerek belalardan ve sıkıntılardan kurutulur. Rüya sahibi çevresine büyük bir yardım sağlar ve ömrü boyunca hayır dua alır.

Rüyasında Bir Hayvandan Kaçtığını Görmek

Rüyasında hayvandan kaçtığını gören bir kimsenin gizli bir düşmanı ortaya çıkar. Rüya sahibi hiç beklemediği birinden büyük bir düşmanlık görerek derinden üzüntü yaşar. Rüya sahibinin eğitim veya iş hayatında büyük sorunlara yol açacak düşmanları sebebi ile dedikodular ve sorunlar ortaya çıkabilir. Rüya sahibi yaşayacağı olaylar sonucunda psikolojik anlamda ciddi sorunlar yaşayabilir.

Rüyada Evden Kaçtığını Görmek

Rüyada evden kaçtığını gören kimseler için yakın zamanda hayatlarında büyük değişimler olacağına delalet edilir. Rüya sahibi bekarsa zengin bir eş ile evlenerek hayatında ciddi değişimler yaşayabilir. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde yeni bir iş kurarak hızlı bir şekilde yükselebilir. Rüya sahibinin yakın gelecekte sağlıklı bir erkek çocuğu olabilir veya hane halkından birinin erkek bebek müjdesi alınabilir. Rüyasında kaçtığını ve kurtulduğunu gören kimseler rahata erer ve sorunlarından kurutulur. Rüya sahibi evden kaçarak kurutulursa başındaki belalardan hiç beklemediği bir tanıdığı vasıtasıyla kurularak rahata erer.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?