Pazartesi, Haziran 17, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada İncir Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada İncir Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada incir görmek ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Rüyada incir yemek, birinden almak, ağacı görmek neyi ifade etmektedir? Rüyada görülen incir hakkında açıklamaları inceleyebilirsiniz.

İnsanın rüyasında incir görmesi, genellikle hayatında yaşanacak geniş kapsamlı bir değişikliğe işaret eder. Rüyada incir gören kişi bir kadın ise genellikle çocuğunun olacağına yorumlanır. Diğer yandan rüyayı gören kişi erkek ise genellikle iş değişikliği gibi hayatında önemli bir değişim söz konusu olabilir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bekar birisinin rüyasında incir görmesi yakın zamanda evleneceğini veya evlilik yoluna gireceğini gösterir. Evli birisinin rüyasında incir görmesi ise evliliğinde veya ailesinde bir değişiklik yaşanacağını gösterir. Bu değişim olumlu veya olumsuz da olabilir.

Bazı yorumlara göre rüyada incir görmek bolluk ve bereket anlamına gelirken bazı yorumlara göre ise incir müjdeli bir haber anlamına gelir. İncir görmek genellikle eski eşyalardan kurtulma ve yeni eşyalar almak şeklide müjdeli bir haberi de işaret eder.

Rüyada İncir Yemek

İnsanın rüyasında kendini incir yerken görmesi yakın zamanda alışkın olduğu bir hayat tarzından sıyrılıp başka bir hayata geçiş yapabileceği anlamına gelir. İncir yemek değişim ve yenilik anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim ki rüyasında kendini incir yerken görür o kişi tez vakitte evlenir.

İncir yemek aynı zamanda iş yerinde yükselmek, maaşın artması ve terfi etmek manasına gelir. İncir yiyen bir kişi memursa memuriyetinde yükselecek veya daha önce hiç gitmediği bir yere tayini çıkacak anlamına gelir.

Ayrıca rüyada halı yıkadığını görmek hakkında açıklamalara bakabilirsiniz.

Rüyada Birinden İncir Almak

İnsanın rüyasında kendini başka birisinden incir alırken görmesi kişinin başka bir kişi yardımı ile hayatında değişiklik olmasını işaret eder. Burada kişinin konuyla ilgili inisiyatifi ne kadar elinde tuttuğu da önemlidir. İncir görmek örneğin iş sahibi bir kişinin işlerini büyütmesi veya çalışan bir kişinin işinde gelirinin artması manası taşır.

Diğer yandan inciri veren kişi bir tanıdıksa bu aile ile ilgili bir değişimin habercisidir. Ancak inciri veren kişi hiç tanınmayan bir kişi ise bu durumda bu söz konusu olacak değişim kişinin hiç aklına gelmeyecek bir konuda olabilir. Bu örneğin uzak bir akrabadan kalacak olan bir miras olabilir.

Rüyada Birine İncir Vermek

İnsanın rüyasında kendini birisine incir ikram ederken görmesi bir yakınına bir yardım yapacağını ve bu yardımın o kişi açısından çok büyük faydalar sağlayacağı manasına gelir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında birine incir ikram ederse o kişi birçok iyiliğe ve hayra ihsan olmuş bir iş yapmıştır ve sevap kazanmıştır anlamına gelir.

Rüyada İncir Ağacı Görmek

İnsanın rüyasında incir ağacı görmesi insanın kendi yaşamında yaşadığı bazı tedirginlikler ve korkular olduğunu gösterir. Ancak incir hayırlı bir rüya olduğu için aslında bu korkuların yersiz olduğuna da işarettir.

Rüyada Birisinin İncir Yediğini Görmek

İnsanın rüyasında başka birisini incir yerken görmesi bir tanıdığının büyük bir başarısına veya sevincine şahitlik edeceği anlamına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; örneğin bir kişi kardeşi veya sevdiği bekar bir kimseyi incir yerken görürse o kişi evlenecek anlamına gelir diye belirtilmiştir.

Rüyada İncir Toplamak

İnsanın rüyasında kendini incir toplarken görmesi çabalarının ve çalışmalarının sonuçlarını yakın zamanda alacağı anlamına gelir. İncir görmek ve bilhassa incir toplamak her zaman olumlu değişimlere yorulur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada ağaçtan incir toplamak uzun süre dert edilen veya kafa yorulan bir konuda rahatlama yaşanacağını gösterir. İncir toplanması örneğin bir öğrencinin çok istediği sınavında başarılı olacağı anlamına da gelir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?