Cuma, Haziran 14, 2024
AnasayfaDiğerBir Malın Satılması İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Bir Malın Satılması İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Bir mal satmak için okunacak dua olarak Duha Suresi tercih edilebilir. Sure şu şekildedir:

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Duha Suresi temelde yardımlaşmanın önemini vurgular. Bir müslümanın görevlerinden biri gücü yettiği ölçüde yoksullara ve muhtaçlara yardım etmektir. Şayet bir fakir varlıklı bir kişiden yardım isterse o kişiye yardımcı olmak icap eder. İslam dinine göre bolluk ve bereket etraftaki kişilere yardım ettikçe artar. Bu nedenle kişilere maddi yardımda bulunmak hanenin bereketini artıracaktır. Bir malın satılması için dua arayan kişiler Duha Suresi’ne ek olarak Fil Suresi’ni de okuyabilir.

Fil Suresi Ne Zaman Okunur?

Fil suresinin faziletleri arasında kişilere zor durumda sabır vermek vardır. Bilindiği üzere ticari yaşam inişlerle ve çıkışlarla doludur. Böylesi bir durum pek çok kişiyi maddi ve manevi bir biçimde zorlar. Fil Suresi de böyle bir durum yaşamış olan kişilere huzur ve sabır versin diye indirilmiştir. Surenin tamamı şu şekildedir:

Elemtera keyfe fe’ale Rabbuke bi-ashâbi’l-fîl. Elem yec’al keydehum fî tadlîl. Ve ersele ’aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bi-hıcâratin min siccîl. Fece’alehum ke’asfin me’kûl.

Kabe’yi yıkmak isteyen Ebrehe’nin nasıl yenildiğini anlatan bu sure müslümanların yüreklerini ferah tutmalarını sağlayabilir.

Bebeğim uyumuyor, hangi duayı okumalıyım? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Evin Satılması İçin Hangi Dua Okunur?

Evin satılmasını sağlayan dua aranıyorsa Karınca duası okunabilir. Duanın tamamı şu şekildedir:

Allhümme yârabbi ve Cebrâiyle ve miykâiyle ve îsrafiyle ve Azrâiyle ve îbrahiyme ve İsmâ’iyle ve İshâka ve Yakûbe ve Mün¬ zilelberekâti vetevrâti vezzebûri vel’incili velfurkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil’aliyyil’ azıym. Lâ ilahe illallâhül meli¬ kül’hakkul mübiyn. Muhammedür Resûlullahi sadıkul va’dilemiyn. Ya Rabbi ya Rabbi, ya hayyu ya kayyûmü, ya zelcelâli velikram. Es’elüke ya rabbel’arşil’ azıym. En yerzukaniy rızkan halâlen tayyiben Birahmetike yâ erhamerrahimiyn. Yemliyha, Mekseliynâ, Misliynâ, Mernüş, Debernûş, Şazenüş, Kefeştatayyüş, Kıtmiyr.

Bir malın satılması için dua ederken Karınca duasından faydalanmak mümkündür.

Karınca Duası İşe Yarar Mı?

Karınca duasının faziletleri tartışmalı bir konudur. Halk arasında bereket duası olarak okunan bu dua Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından resmen tanınmış bir dua değildir. Duanın içeriğinde İslam dinine aykırı olan bir şey yoktur. Bu nedenden ötürü bu duayı okumanın dinen bir sakıncası bulunmaz. Lakin bu dua Hz. Muhammed’in herhangi bir hadisinde yer almaz. Kazanç elde etmek için bu duanın okunması dinen caiz kabul edilmez.

Şahmaran Duasının Faziletleri Nelerdir?

Şahmaran duasının faziletleri arasında bir malın satılmasını kolaylaştırmak da vardır. Duanın tamamı şu şekildedir:

Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin.

Bu dua bir kağıda yazılır ve bu kağıt, satılmak istenen malın içine yada yakınlarına konulur. Bahsi geçen dua on bir gün boyunca ikindi vakti yedi kez okunur. Bir malın satılması için dua etme işlemi böylece sonlanır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?