Cuma, Haziran 14, 2024
AnasayfaDiğerBaş Ağrısının Geçmesi İçin Okunacak Dua Var Mı?

Baş Ağrısının Geçmesi İçin Okunacak Dua Var Mı?

Baş ağrısının geçmesi için okunacak dualar arasında Haşr Suresi ilk sırada gelir. Bu sürenin son kısmı özellikle tavsiye edilir. Okunması gereken kısım şu şekildedir:

Lev enzelna hazel kur’ane ala cebelil-leraeytehu khaşian-mütesaddian-min haşyetillah. Ve tilkel emsalü nadribuhala linnası leallehum yetefekkerun. Huvallahüllezi la ilahe illa hu. Alimül ğaybi veş-şehadeti hüver-Rahman-ür-Rahim. Huvallahüllezi la ilahe illa hu. El Melik’ül Guddus-üs-Selamü’l Mi’minül Müheyminül Azizül Cebberül Mütekebbir. Sübhanallahi amma yüşkirun. Hüvaallahül khaligul bariül musavviru lehul esmaül hüsna. Yüsebbihu lehu ma fis-semavati vel’ard. Ve hüvel Azizul Hakim.

Baş ağrısı için dua önerileri daha da artırılabilir.

Peygamberimizin Baş Ağrısı Duası Nasıldır?

Peygamber efendimizin baş ağrısı duası şu şekildedir:

Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari.

Duanın tam çevirisi şu şekildedir:

“Yüce Allah’ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve cehennem ateşinin hararetinden ve şerrinden yüce Allah’a sığınırız.

Peygamberin aynı zamanda Hz. Ali’ye baş ağrısı için Haşr Suresini tavsiye ettiği de rivayet edilir. Başı ağrıyan Hz. Ali’ye ellerini başına koymasını ve Haşr Suresinin sonunu okuması tavsiye eden peygamber bu surenin ölüm hariç her hastalığa şifa olduğunu söylemiştir.

Sınavda başarılı olmak için hangi dua okunur? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Baş Ağrısı İçin Suya Okunan Dua Hangisidir?

Baş ağrısı için suya okunan dua şu şekildedir:

Ve yeşfi sudura kavmim mi’miniym. Ya eyyühenasü kad caetküm mevzatüm mir’Rabbiküm ve şifaül lima fissuduri ve hüdev ve rahmetül lilmü’miniym. Yahrucu mim buduniha şarabum muhtelifün elvanuhu fihi şifaül linnasi inne fi zalike leayetel likavmiy yetefekkerun. Ve nünezzil minel’Kur’ani ma hüve şifaüv ve rahmetül lil’mi’miniym. Ve iza meridtü fe hüve yeşfiyn. Kul hüve lilleziyne amenü hüdev ve şifaün.

Bu dua baş ağrısı dahil hemen her ağrı için okunabilecek bir duadır. Duanın özellikle suya okunması tavsiye edilir. Baş ağrısı için dua arayanların çoğu suya okunan duayı okuyabilirler. Bu sayede ağrı hafifleyebilir

Baş Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler Nelerdir?

Baş ağrısını geçirmek için yapılabilecek şeyler arasında su tüketimi ilk sıraya yerleşir. Vücuda yeterince su girmediği vakit vücudun verdiği ilk tepkilerden biri baş ağrısı olacaktır. Buna ek olarak elma sirkesi de tüketilebilir. Bir bardak ılık suya iki çorba kaşığı elma sirkesi eklenir. Oluşturulan karışım yudum yudum içilmelidir. Vücudun sıvı dengesinin sağlanmasına yardımcı olan bu yöntemle birlikte baş ağrısı ihtimali azaltılabilir. Sirke yerine limon suyu da kullanılabilir. Belli ölçüde kahve tüketmek ve bitki çayı içmek de fayda sağlayacaktır.

Manevi Reçetelerle Baş Ağrısı Geçer Mi?

Dua ederek baş ağrısı geçirmek inançlı kişiler için mümkün olabilir. Çeşitli kişiler tarafından tavsiye edilen dualar sayesinde baş ağrısı belli ölçüde hafifleyebilir. Bu yöntemleri kullanan kişiler ilaç tedavisinden yanıt alamamış kişilerdir. Kişilerin hayatını derinden etkileyen baş ağrıları için mutlaka bir hekime danışmak ve hekimin uygulamak istediği tedaviye ayak uydurmak gerekir. Tedavi sürecine destek olması adına çeşitli dualardan faydalanılabilir. Baş ağrısı için dua etmek pek çok kişinin yaptığı bir şeydir. Gönülden edilen temenniler kişileri mental olarak rahatlatabilir. Bu rahatlama baş ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilir ancak başlı başına dualardan medet ummak doğru olmayacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?