Pazartesi, Haziran 17, 2024
AnasayfaGenelAraç Sigortası Otomobil Sigortası 2021-2022

Araç Sigortası Otomobil Sigortası 2021-2022

Otomobil Sigortası

Otomobil sigortası hakkında bilinmeyenler Primler her sigorta şirketi tarafından serbestçe belirlenir ve her sigorta şirketi kendi aktüeryal çalışma programını oluşturur. Trafik sigortası Türkiye sınırları içinde geçerli olduğundan, aracı ile yurt dışına çıkmayı planlayanlar, gideceği ülke yeşil karta üye ise, yurt dışına çıkmadan önce yeşil kart satın almalıdır. Bu şekilde teminatının devamını sağlayabilir.

Araç Sigortası

Trafik sigortası, her araç sahibinin sahip olması gereken bir sigorta türüdür. Trafik Sigortası, yolda bulunan her aracın sahip olması gereken bir sigortadır. Zorunlu Trafik Sigortası, Karayolları Trafik Kanununa göre aracın kullanımı sırasında bir kişinin ölmesi, yaralanması veya hasar görmesi durumunda araç sahibinin zorunlu sigorta limitlerine kadar olan hukuki sorumluluğunu kapsar.

Araç Sigortası kasko fiyat al

Trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta türüdür. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu çerçevesinde düzenlenen bu sigorta türü, herhangi bir hasar durumunda karşı tarafta oluşabilecek maddi ve manevi zararları üstlenmektedir. Kasko teklifi kaza anında araç sahibine ve araca gelebilecek zararların karşılanması amacıyla her yıl belirli limitler dahilinde yapılmaktadır. En uygun kasko nasıl belirlenir sorusuda oldukça gündeme gelmektedir.

Düzenli olarak zorunlu trafik sigortası yaptıran araç sahipleri, kusurlu oldukları trafik kazalarında doğabilecek maddi sorumluluklardan kurtulur ve karşı tarafın aracında meydana gelen maddi hasarlar da teminat altına alınır. Karşı araçta bulunan sürücü, kişinin ve yolcuların bedensel zarar görmesi durumunda trafik sigortası kapsamındadır. Hastane masrafları ve ölüm gibi ciddi durumlarda kusurlu sürücünün ödemekle yükümlü olduğu maddi tazminatlar da zorunlu trafik sigortasının teminatları arasındadır.

Kanunen zorunlu olan trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Aksi takdirde, trafik sigortası yaptırmadığınız veya geciktirdiğiniz için ceza ödemek zorunda kalacaksınız. Trafik sigortanızı ertelemek de para ve zaman kaybetmenize neden olacaktır. Bu nedenle sigorta yenileme sürecini de düzenli olarak takip etmelisiniz.

En uygun trafik sigortası

Trafik sigortası, karayolları motorlu taşıtlar için zorunlu sorumluluk sigortası olarak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa tabi her aracın sahip olması gereken zorunlu bir sigorta ürünüdür.

Trafik sigortası sizi ve aracınızı herhangi bir kazada diğer araçlara veya üçüncü şahıslara karşı vereceğiniz maddi hasar ve kayıplara karşı sigortalamaktadır.

Trafik sigortası, zorunlu sigorta kapsamında bir teminat olup, süresi dolan veya hiç sigortası olmayan araçlar ilgili kanuna göre trafikten men edilir. Trafik sigortası yaptırmamanın cezası 108 TL dir.

En uygun trafik sigortasına sahip olmak için şimdi teklifinizi alın. En büyük ve en güvenilir sigorta şirketleri arasında size ve aracınıza en uygun zorunlu trafik sigortasını karşılaştırmalı olarak sunar. Tek yapmanız gereken zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karar vermek.

Araç Sigortası Antalya

Antalya, Türkiye’nin en çok tercih edilen turizm şehirlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. İklimi ve ekonomik faaliyetleri ile Antalya’da ikamet edenlerin sayısı oldukça fazla olmasına rağmen; Yaz aylarında Antalya’nın nüfusunda ciddi bir artış var. Nüfus artışıyla orantılı olarak araç sahibi olan veya kiralayanlar; Özellikle yaz aylarında Antalya’nın trafik yoğunluğunu arttırıyorlar.

Antalya’da trafik kazası oranlarını önemli ölçüde artıran faktörler nelerdir?

Antalya’da yazın trafik sorunu, Gerekli yol çalışmaları ile düzeltilmeye çalışılsa da Antalya yolu oldukça sorunlu. Çok sayıda araç trafiğine sahip olan Antalya’nın yüksek kaza oranı göz önüne alındığında kasko yaptırmanın önemi artacaktır. 2017 yılında Türkiye’de toplam 410.367 trafik kazası meydana geldi. 2017 yılında Antalya’da 7.275 maddi hasarlı kaza meydana geldi. 2017 yılında Antalya’da 7.618 ölümlü ve yaralanmalı kaza meydana geldi.

Araç Sigorta Parasını Geri Almak

Trafik sigortası bedelinin iade edilebilmesi için araç sahibinin öncelikle araç satış belgesini ve sigorta poliçesini sigorta şirketine ibraz etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda noter satış sözleşmesi ve sigorta poliçesi iptal edilmelidir. Bu işlemlerden sonra sigorta şirketi poliçenin kalan süresini baz alır ve primleri hesaplar. Trafik poliçe sorgulama, sigorta poliçesi sorgulama ile poliçenize ulaşabilirsiniz. Ücretten kendi komisyonunu çıkarır ve ücreti sigortalıya iade eder. Geri ödeme, ödeme yapıldığı gibi iade edilecektir. Yani nakit ödeme yaptıysanız, geri ödemenizi nakit olarak alabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, ücretiniz kredi kartınıza iade edilecektir.

Araç Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı? Cam Kırılması Halinde Kasko Sigortası. Araçlara zarar verebilecek riskler sadece trafik kazalarından kaynaklanmamaktadır. Park halindeki araçlar bile zarar görebilir. Araç camlarının çeşitli nedenlerle kırılması en sık görülen hasarlardan biridir. Bu riskin gerçekleşmesi durumunda, sigortası olmayan araç sahipleri beklenmedik bir masrafla karşı karşıya kalmaktadır.

Kasko sigortasından farklı olarak karşı tarafa verilen zararı teminat altına alan zorunlu trafik sigortası maalesef küçük hasarları karşılamıyor. Ancak son yıllarda sigorta şirketleri yeni uygulamalarla trafik sigortasının kapsamını genişletmektedir. Kasko yaptırmayan araç sahiplerine sunulan avantajlar sayesinde ek teminatlar satın alınabilmektedir. Trafik sigortası kapsamını genişleten uygulamalardan araç cam kırılmalarına karşı geliştirilen sigorta paketi ekstra teminat sağlıyor.

Araç Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Trafik sigortasının karşıladığı hasarlar, trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafın veya üçüncü kişilerin hasar masraflarını karşılar. Kazaya aracınız sebep olduysa ve hasar meydana geldiyse, masraflar trafik sigortası poliçeniz tarafından karşılanır. Trafik sigortası ödemesi hem bedensel hem de maddi zararları kapsar.

Trafik sigortasının kapsadığı hasarlar için listemize göz atabilirsiniz.

 • Trafik sigortası karşı tarafın maddi hasarla sonuçlanan zararlarını teminat altına alır. Aynı zamanda kamuya ait eşyalara (elektrik direği, lamba vb.) ve üçüncü şahıslara ait eşyalara (ev, dükkan vb.) verilen zararlar da sigorta kapsamındadır.
 • Bir kaza durumunda maddi hasarın yanı sıra fiziksel hasar da meydana gelebilir. Kişisel yaralanmalar trafik sigortası kapsamındadır. Yaralılara yönelik ilk yardım, muayene, tedavi, ilaç gibi giderler de trafik sigortası kapsamındadır.
 • Trafik sigortası kazada hayatını kaybedenlerin cenaze masraflarını karşılıyor. Ayrıca ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler varsa bu süreçte destek alamadıkları için onlara da tazminat ödenmektedir.
 • Yaralıların kısmen veya süresiz olarak çalışamaz hale gelmesi durumunda da trafik sigortası devreye girmektedir. Kişinin ekonomik gelirinin kesildiği ve değer verdiği kişilerin destekten mahrum kaldığı durumlar.
 • Kazada suçlu değilseniz ve karşı taraf haksız olduğunuzu iddia edip dava açarsa, trafik sigortası savunma masraflarınızı da karşılar. Mahkeme ve avukatlık ücretleri poliçeniz kapsamındadır.

Araç Sigortası E Devlet

Her araç için sigorta işlemleri zorunludur. Zorunlu sigorta işlemlerinin yapılmaması halinde cezai işlem uygulanır. Kişiler bazı yöntemlerle aracın sigortasının olup olmadığını öğrenebilmektedir. Plaka ile bazı işlemler yapılarak sigorta sorgulaması yapılabilmektedir. Birçok kişi internet üzerinden sigorta sorgulaması yapılıp yapılamayacağını merak etmektedir. Artık plaka bilgileri ile kolayca sigorta sorgulaması yapabilirsiniz.

Sigorta sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet’i kullanmak için bir şifrenizin olması gerekir. E-devlet şifreniz yoksa bu sorgulamaları yapamazsınız. E-devlet, kişisel bilgilerin yer aldığı bir sistemdir. Bu sisteme sadece size ait şifre ile giriş yapılabilir. Eğer bir şifreniz varsa, sigorta sorgulaması yapmak daha kolay olacaktır.

E-devlete giriş yapılarak istenilen sigorta sorgulaması yapılabilmektedir. Plaka sorgulama bölümüne https://www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama?hizmet=Ekrani linkinden giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Plaka üzerine öğrenmek istediğiniz plaka numarasını yazarak aracın kaskosunu kolayca sorgulayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan şifreniz ile plaka sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Her birey e-devlet üzerinden birçok bilgiye erişebilmektedir. Bu hizmetlerden biri de plaka sorgulama yaparak sigorta sorgulamasıdır. Sisteme girilen plaka ile aracın trafik sigortası olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kolay bir yöntem olan bu hizmet, sorgulama yapmak için herkes tarafından kullanılabilir. Sigorta sorgulamalarınızı tek tıkla kolayca yapabilirsiniz. Aracınızı sigortalatmak için en ucuz trafik sigortası arayışında olanlar için araştırdık.

En uygun trafik sigortası fiyatları

Trafik Sigortasının Fiyatları Nasıl Belirlenir ? Her basamakta sigorta şirketleri fiyatları değişiklik gösterebilir. Zorunlu trafik sigortası kaç TL?  Mesela, BB sigorta şirketi 3. basamaktaki bir kişiye 1400 TL , CC sigorta şirketi 3.basamaktaki kişiye 1500 TL fiyat verebilmektedir.6.basamakta bulunan bir kişiye AA sigorta şirketi 400 TL fiyat verirken, Diğer bir sigorta şirketi 800 TL fiyat verebilmektedir. Şirketler arası fiyat farklılıkları mümkün olmaktadır. En uygun araç sigortası fiyatları bir çok sigorta şirketinin karşılaştırılması ile bulunmaktadır. 24 Farklı Sigorta Şirketinden En Uygun Trafik Sigortasıiçin tıklayınız. En ucuz zorunlu trafik sigortası konusunda kafalar oldukça karışabilmektedir. Yine buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Çalışılacak Şirket Seçimi
 • Fiyatlandırma Seçeneklerini Değerlendirmek
 • Müşteri Memnuniyeti Değerlendirmek
 • Poliçe Miktarı Aracın Gerçek Değeri Eşleşebilmelidir.
 • Öncelik Kapsam Olmalı Fiyat daha sonra Değerlendirilmeli
 • İkame Araç Temini
 • Enflasyon Değerine Dikkat Edilmeli

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir, Şartları Nelerdir?

Kasko hasarsızlık indirimi, kasko poliçesi satın alırken ödenecek toplam miktarı %60 oranında azaltabilen çok güzel bir indirimdir.

Kasko Yenileme SüreleriHasarsızlık İndirim Oranları
İlk 12 ay sigorta sonundaki yenileme% 30
İkinci 12 ay sigorta sonundaki yenileme% 40
Üçüncü 12 ay sigorta sonundaki yenileme% 50
Dördüncü 12 ay sigorta sonundaki yenileme% 60

Tamamlayıcı kasko Nedir?

Tamamlayıcı Kasko sigortası, başınıza gelebilecek olan fakat zorunlu trafik sigortasının karşılamadığı çalınma, çarpışma, 3. Şahıslara karşı artan mali sorumluluk risklerine karşı sizi ve aracınızı güvence altına alan kaskodur.

Otomobilinizde yaşanabilecek olan her türlü  kazaya karşı birçok riski Genişletilmiş Kasko Sigortasıyla güvence altına alabilirsiniz.

Birevim Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Fuzulev Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Oto Ekspertiz Açmak

RELATED ARTICLES

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?