asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaDiğerRüyada Tarak Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Tarak Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada tarak görülmesi iyi haberlerin müjdesi olarak yorumlanır ve hayırlı rüyalar arasında değerlendirilir. Rüyada tarak görmek genellikle evlilikle bağdaştırılsa da kişinin hayat kalitesinin artıp huzurlu bir insan olunacağına da işaret eder. Rüyada saçını taradığını görmek de evliliğin yakın olduğuna ve kişinin mutlu haberler alacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kişiye göre alacağı rüyalar farklı yorumlanmaktadır.

 • Bekar bir genç kız için mutlu bir evliliğe,
 • Bekar bir erkek için kendisiyle bütün sıkıntılara katlanacak bir eş bulunmasına,
 • Kişi evliyse evliliğindeki sorunların çözülüp mutlu olacaklarına

Delalet etmektedir.

 • Rüyada yeni tarak görmek yolculuğa çıkılacağına,
 • Eski tarak uzaklardan alınacak iyi bir habere

İşaret etmektedir. Bazı rüya alimlerince eski tarak size zarar vermek isteyen bir insanı da işaret edebilmektedir. Bunu fark edemeyebileceğiniz ve dikkatli olunması gerektiği belirtilmektedir.

Rüyada Demir Tarak Görülmesi

Rüyasında demir tarak gören kişinin hayatıyla ilgili iyi yönde değişiklikler yapacağı işaret edilir. Kişi demir tarakla saçını tarıyorsa ve eğer saçı acırsa bu olumsuz olayların yaşanacağına delalet eder. Fakat kişinin bunu rüyasında görmesi iyiye işarettir çünkü bunu önceden gören kişi yaşayacağı bu olumsuzluktan ders çıkarıp ilerdeki hayatındaki davranışlarını buna göre şekillendirebilecektir. Demir tarak iyi dostlukları da sembolize eder. Rüyada demir tarak görmek bazı rüya tabirlerinde farklı şekilde yorumlanır. Rüyada demir tarakla saçını veya sakalını taramak;

 • Kişinin borçtan kurtulup maddi anlamda rahatlayacağına,
 • Mutlu bir hayata kavuşacağına,
 • Çevresiyle iyi ilişkiler içinde olacağına

Delalet etmektedir.

Ayrıca rüyada şahin görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Saçının Tarandığının Görülmesi

Rüyanızda saçınızın taranması farklı anlamlara sahiptir. Rüyada bir başkasının saçınızı taradığını görmek hayatınızın her alanında kısmetinizin artacağına delalet eder. Kişinin hayatında değiştirmesi gereken konular olduğu ve bu konularda adım atıp hayatını yoluna sokacağı şeklinde de yorumlanmıştır. Aynı zamanda;

 • Mutluluğun ve ailenin bereketinin artacağı,
 • Maddi anlamda rahatlanacağı

Şeklinde yorumlanır. Bazı alimler ise olumsuz anlamlara sahip olduğunu belirtmektedir. Bunlar;  

 • Zor ve sıkıntılı durumlarla uğraşacağınıza,
 • Sizin kötülüğünüzü isteyen insanlarla karşılaşacağınıza

Delalet etmektedir.

Rüyada Tarak Bulunması

Rüyada tarak bulan kişinin uzun süredir görmediği arkadaşlarıyla bir araya geleceğine işaret edilmektedir. Rüyada tarak bulmak özlemle geçen bir zamanın bitip dostlarla kavuşulacağına da delalet eder. Rüyada bulunan tarak yeniyse bu bir yolculuğa çıkılacağına işaret etmektedir. Eğer bulunan tarak eskiyse bu sizin yanınızda yaşamayan birinden bir haber alacağınıza delalet etmektedir.

Rüyada Altın Tarak Görülmesi

Rüyada görülen altın tarak rüya gören kişiye dikkatli olması gereken bir konu olduğuyla ilgili mesaj verdiği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin para kazanma konusunda yanlış yollara saptığı ve hak etmediği gelirleri elde ettiğine işaret edilir. Bu kişinin bu yaptığından vazgeçmesi için bir ikaz niteliğinde bu rüyayı gördüğüne delalet edilir. Rüyada altın tarak görmek ve bu tarakla saçı taramak da kişinin hayatında işle ilgili önemli bir karar vereceğine ve bu kararı verirken tek başına olmaması gerektiğine işaret eder. Kişi hemen karar vermemesi, yardım alması ve üzerine düşünmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Tarak Satın Alındığının Görülmesi

Rüyada tarak satın almak yolculuk yapmakla ilişkilendirilmektedir. Rüyasında tarak satın alan kişinin tek başına bir yolculuğa çıkacağına, bu yolculuktan iyi deneyimler ve kazançlar edineceğine işaret edilmektedir. Rüya sahibinin yolculuğa çıkma kararını tek başına vereceğine ve gitmek konusunda kesin kararlı olacağına delalet edilmektedir. Kişinin yolculuktan döndükten sonra edindiği maddi kazançları kötü yolda tüketmemesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Tarak Arandığının Görülmesi

Rüyada tarak arayan kişinin bereketli bir aile hayatı olacağına, mutlu bir şekilde yaşayacağına işaret edilir. Kişinin kendisine fayda getirecek insanlarla tanışıp iyi ilişkiler kuracağına da işaret eder. İşlerinizin rast gideceğine, karşınıza sizi uygun fırsatlar çıkacağına da delalet etmektedir. Rüyada tarak aramak kişilerin içinde bulunduğu durumlara göre farklı şekilde yorumlanmaktadır.

 • Bekar biri için kendisine uygun iyi huylu bir eş bulunacağına delalet eder.
 • Hayatındaki rutinden sıkılan kişilerin değişiklik yapmak isteyeceğine ve edindikleri yeni deneyimlerin ve yapılan değişiklerin onları mutlu edeceğine işaret eder.

Kişiler aradıkları tarağı bulamazsa bu da ne kadar bulundukları durumdan mutlu olmasalar da bunu değiştirmek de zorlanacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada Dişlerinde Eksik Olan Tarak Görülmesi

Rüyada eksik dişli tarak görmek, kişinin çevresindekilerle ilgilenmediğine, onları ihmal ettiğine dair bir mesaj niteliği taşıdığına işaret edilir. Bu rüyanın yorumunda, kişinin etrafında ona ihtiyacı olan insanlar olduğunu unutmaması gerektiği ve onlarla ilişkilerini tekrar canlandırmasının önemli olduğu belirtilir.

Rüyada Süslü Bir Tarak Görülmesi

Rüyada görülen süslü tarak bekar kişiler için evliliğin yakın olduğuna delalet eder. Bu evlilikte çiftlerin mutlu ve huzurlu olacağı yorumunda bulunulmaktadır. Kafasına süslü bir tarak takan bekar kadınların da iyi bir evliliği olacağına işaret eder. Rüyada süslü bir tarak görmek naif ve iyi huylu bir kadını da çağrıştırmaktadır.

 • Bekar erkeklerin güzel ve iyi huylu kadınlarla tanışacağı,
 • Evli erkeklerinse iyi bir kadından destek alacağı

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Tarak Kırdığının Görülmesi

Rüyada tarak kırdığını görmek hayra vesile olmayan üzüntülü olayları çağrıştıran rüyalar arasındadır. Rüyasında kırık tarak gören kimsenin hayatında olumsuz olaylar yaşanacağına işaret edilir.

 • Kişinin iyi gitmesini umduğu işlerinin talihsizlikle sonuçlanacağına delalet eder.
 • Tarağın dişlerinin kırık olduğunu görmek bazı alimlerce sıkıntı getireceği şeklinde yorumlanmıştır.
 • Kişinin maddi ve manevi anlamda zarara düşeceğine de işaret eder.

Bazı rüya tabirlerindeyse tahta tarak küslerin barışacağına işaret etmektedir.

Rüyada Tahta Tarak Görülmesi

Rüyasında tahta tarak gören kişinin uzun zamandır istediği hayallerinin gerçekleşeceğine, mutlu bir insana dönüşeceğine delalet edilir. Rüyada tahta taramak görmek, bir kişiden bir konuda istekte bulunulacağına ve bunun yerine getirileceğine işaret eder. Başka bir rüya yorumunda ise rüyada görülen tahta tarak, kişinin harcama yaparken takındığı tutum konusunda dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili bir uyarıdır. Dikkatsiz harcama yapan kişilerin bütçelerini hesap edip ona göre alışveriş yapması gerektiği belirtilmektedir.

Rüyada Tarak Hediye Edilmesi

Rüyada tarak hediye eden kişinin karşısına iyi fırsatlar çıkacağına işarettir. Rüyada tarak hediye etmek, kişinin hayatının birçok alanında ilerleme olacağına delalettir.

 • Evlenmek isteyen kişinin iyi bir eş bulacağına,
 • Eğitimine devam etmek isteyen kişinin okulunu tamamlayabileceğine,
 • İş anlamında yavaş yavaş yükselerek maddi anlamda iyi kazançlar elde edileceğine,
 • Kişinin sağlıklı bir hayat süreceğine eğer bir hastalığı varsa iyileşeceğine

Delalet etmektedir. Bazı ailemlerse doğru kararlar verilmezse hayatın çok iyi gitmeyeceği yorumunda bulunmaktadır.

Rüyada Beyaz Tarak Görülmesi

Rüyasında beyaz tarak gören kişinin uzun süredir üzerinde çalıştığı işlerden istediği karşılığı alamayacağına işaret etmektedir. Bir başka rüya tabirinde, beyaz tarak uzun süre çekilen sıkıntıdan sonra rahatlık geleceğini, başarısız giden bir işin sonunda başarıya ulaşılacağını delalet etmektedir. Rüyada beyaz tarak görmek inişli çıkışlı bir hayatı, talihsiz olayların sonunda mutlulukla sonuçlanacağını işaret eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?