Pazartesi, Haziran 17, 2024
AnasayfaDiğerZayıflamak İstiyorum, Hangi Duayı Okumalıyım?

Zayıflamak İstiyorum, Hangi Duayı Okumalıyım?

Zayıflamak için okunan dualar arasında mutlaka yer alan İnşirah Suresi şu şekildedir:

Elem neşrah leke sadrâk. Ve vada’nâ ’anke vizrâk. Elleziy enkada zahrâk. Ve refa’nâ leke zikrâk. Feinne me’al’usri yusrâ. İnne me’al’usri yusrâ. Feizâ ferağte fensab. Ve ila Rabbike ferğab.

Çoğu müslümana güven de sabır veren bu sure sayesinde kilo verme sürecini hızlandırmak mümkündür. Kilo verme süreci özellikle fazla miktarda kilolar söz konusu olduğunda epey zor olabilir. İnançlı kişiler bu süreci hafifletmek için duaya başvurabilirler. Zayıflama duası ederek başlı başına zayıflamak mümkün değildir. Beslenme rutinini makul kurallar çerçevesinde oluşturmak ve diyetisyene danışmak gerekir.

Zayıflamak İçin Niyet Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Zayıflamak için dua etmek epey faydalı olsa da bu konu hakkında bazı noktalarda düzeltmeler yapmak gerekebilir. Her şeyden evvel zayıflama kelimesine odaklanmak yerinde olacaktır. Zayıf kelimesi çoğu kişide iyi çağrışımlar yapmaz. Yetersizlik ve basiretsizlik anlamları taşıyan bu kelimeleri dualarda kullanmadan evvel iki kere düşünmek gerekir. Zira zayıflama temennisiyle dua edildiğinde bu durum güçsüzleşmek manası taşıyabilir. Bunun yerine “İdeal kiloma kavuşmak istiyorum.” kalıbı kullanılabilir. “Bedenimle barışık olmak istiyorum.” cümlesi ve “Güçlü ve sağlıklı olmak istiyorum.” kalıbı da dualara eklenebilir.

Vesveseden kurtulmak için okunacak dua bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Açlık Hissine Karşı Manevi Reçeteler Var Mı?

Oburluğa karşı manevi reçeteler arasında Ya Kabid esması ilk sırada yer alır. Bir dilim ekmeğe dokuz yüz üç defa okunan bu ekmek dilimini yiyen kişilerin iştahı kesilebilir. Beş yüz elli defa Ya Mukit ismini zikredenlerin oburluk hissi ortadan kalkabilir. Yüz otuz dört defa Ya Samed ismini tekrar eden kişilerin de iştahı kesilebilir.

Sin Harfi İle Nasıl Zayıflanır?

Sin harfiyle zayıflama ritüeli için yapılması gereken ilk şey abdest almaktır. Sonrasında yüz defa “estağfirullah” denir. Ardından yedi kez Fatiha Suresi, on bir defa da İhlas Suresi okunur. Ritüel için ihtiyaç duyulan eşyalar bir ayna ve yazmayan bir kalemdir. Bu yazmayan kalemle aynaya Sin harfinin Arapçası çizilir. Sonrasında bu aynaya bakarak kırk bir kez “Allah’ım, hiç şüphesiz ki gücün her şeye yeter. Sin harfinin hatırına beni sağlığıma kavuştur.” denir. Ardından birkaç kez “Ya Selam, Ya Allah” denir ve zayıflama duası tamamlanır.

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua Hangisidir?

Kilo vermek için uyurken okunacak dua şu şekildedir:

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’a anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

Bu duanın temel amacı kişilere Allah’ın yüce olduğunu hatırlatmaktır. Dua aynı zamanda müminlerin sadece Allah’a yalvarmasını da koşar. Duayı idrak ederek okuyan kişiler ideal kilolarına kavuşurken kendilerini rahat hissedebilirler.

Kilo Verirken Hangi Çay İçilir?

Kilo vermeye yardımcı olan çay herkesin kolayca tedarik edebileceği yeşil çaydır. Vücudun yağ yakmasını kolaylaştırdığı bilinen yeşil çay aynı zamanda iştah kesici bir özelliğe de sahiptir her gün iki ya da üç kupa yeşil çay tüketilebilir. Zayıflama duası ile birleştirilebilecek bu alışkanlık sayesinde kısa sürede ideal kiloya kavuşmak mümkün olabilir. Bu sayede herkes daha sağlıklı ve fit bir bedene sahip olabilir.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?