asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaDiğerBorçları Kolayca Ödemek İçin Dua Var Mı?

Borçları Kolayca Ödemek İçin Dua Var Mı?

Borçlardan kurtulmak için okunacak dua şu şekildedir:

Allâhümme innî e‘ûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve e‘ûzü bike mine’l ‘aczi ve’l-keseli ve e‘ûzü bike mine’l-cübni ve’l-buhli ve e‘ûzü bike min ğalebeti’d-deyni ve kahri’r ricâli.

Allah’a sığınmak için sıklıkla okunabilecek bu dua borçları kolayca ödeme duaları arasında yer alır. Bu duanın içeriği üzüntüden, tembellikten ve cimrilikten sakınma üzerinedir. Kişilerin borçlarıyla daha rahat mücadele etmesini sağlayan bu dua sayesinde pek çok kişi ruh sağlığını koruyabilir.

21 Günde Borçlardan Kurtulma Duası Nedir?

Kısa sürede borçlardan kurtulma duası şöyledir:

Ya ilahel alihetir rafii celaluhu. Allahümme ekfini bihalalike an haramike ve eğnini bifedlike ammen sivak.

Bu dua yirmi bir gün boyunca okunursa borçlardan kurtulmanın mümkün olduğunu iddia edenler vardır. Bunların her biri birer söylenti olarak değerlendirilmelidir. İşinin ehli hiçbir din alimi duaların kabul olacağı zamana dair net bir şey söyleyemez. Borçların yirmi bir günde kapanacağını sadece dualarla garanti altına almak mümkün değildir.

Rızkı Artıdan Dua Nedir?

Rızkı artırmak için dua arayan kişiler şu duayı okunabilir:

Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşaü ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi’yedikel’hayr, inneke ala külli şey’in kadir.) Rahmened’dünya vel’ahireti tuğdihe men teşeü ve temneuhe men teşeü irhamnî rahmeten tuğninî bihe an rahmti men sivek.

İslam dinine göre varlık ve yokluk Allah tarafından kullara sunulan birer sınavdır. Her iki sınavı da başarıyla veren kişiler iyi birer kul olurlar. Bu nedenle para konusunda takıntılı davranışlar sergilemek çok doğru değildir. Yokluk günleri tıpkı varlık günleri gibi gelip geçicidir. Borçları kolayca ödeme duaları kişilere ferahlık ve güven verebilir. Bolluğu ve bereketi gönderen Allah’tır.

Sağlığıma kavuşmak için hangi duayı okumalıyım? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Borçlardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Borçlardan kurtulma yolları arayan kişilerin ilk yapması gereken şey borcu büyütmeyi sonlandırmaktır. Günümüzde en sık karşılaşılan borç kredi kartı borcudur. Böyle bir borca sahip kişiler kredi kartlarını kullanmayı bırakmalıdırlar. Bunu yapmak için harcamaları takip etmek doğru olur. Bu işlem için bir defter ya da akıllı telefon uygulaması kullanılabilir. Harcamaları bir kenara kaydetmek sanıldığından daha faydalıdır. Çünkü pek çok kişi ufak tefek şeylere haddinden fazla para harcar. Bu harcamaları kısmak bile borçların hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Zengin Olmak İçin Hangi Sure Okunur?

Zengin olmak için okunan sure Sad Suresi’dir. Oldukça uzun olan bu surenin tamamı yerine sadece otuz beşince ayetini okumak yerinde olacaktır. Bahsi geçen sure şu şekildedir:

Kale rabbığfir lı veheb li mülkel la yembeğıy li ehadim mim ba’di inneke entel vehhab.

Bu ayetin on iki defa üst üste okunması kişilere bolluk ve bereket getirilir. Epey zengin olduğu bilinen Hz. Süleyman’ın zenginlik duası olarak da bilinen bu dua rivayete göre Hz. Süleyman’a bol miktarda kazanç getirmiştir. Borçları kolayca ödeme duaları arasında yer alabilecek bu dua sayesinde hanenin bereketini artırmak mümkün olabilir. En azından bir gün para kazanılacağına dair inanç bu dualar sayesinde pekiştirilebilir. Duaların verdiği rahatlıkla birlikte kişiler işlerine daha rahat odaklanabilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?