asd
Çarşamba, Temmuz 24, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Gömlek Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Gömlek Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada gömlek görmek rüya sahibi için müjdeli bir haber demektedir. Rüyasında gömlek gören kimseler çok sevineceği bir haberi tez zaman içinde alarak hayatında büyük değişimler yaşayabilir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında gömlek görürse kendisine muradına kavuşur, demiştir. Rüya sahibi içinde bulunduğu zorlu durumları aşarak yeni bir hayat kurabilir. Bekar bir kimse rüyasında gömlek görürse kendi ve hanesi için büyük mutluluk getirecek bir eş ile tanışabilir.

Rüya birçok anlamda olumlu şekillerde yorumlansa da rüyanın ne zaman görüldüğü ve uyanıldığında ne hissedildiği rüyanın yorumlamalarını değiştiren önemli unsurlardır. Rüya sahibi uyandığında kendisini huzursuz hissediyorsa bu durumda kendisine hoş gözüken birtakım durumlara karşı temkinli davranmalıdır. Rüya sahibi büyük mutluluk içinde rüyasından uyanırsa kısmeti açılır ve işleri yolunda gider.

Rüyasında Siyah Gömlek Görmek

Rüyasında siyah gelinlik giydiğini gören kimseler için genel anlamda hayırlı yorumlar yapılmaz. Siyah renk her anlamda kötülük ve üzüntü getirir. Hayatta karşılaşılacak birtakım sorunlar karşısında güçsüzlük yaşanabilir. Allah’tan yardım dilemekten vazgeçmeden sabır içinde sorunlardan kurtulmak beklenmelidir. Hanede veya arkadaş çevresinde anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bu anlaşmazlıklar sonucunda büyük kavgalar çıkabilir. Beraberliklerin bozulacağı zamanların içine girebilir. Rüya sahibi maddi manevi zarara uğrayarak etrafındaki herkese karşı güven duygusunu yitirebilir. Dargınlık ve küslük yaşayacağı kişiler yüzünden iftiraya uğrayabilir.

Rüyada Beyaz Gömlek Görmek

Rüyada beyaz gelinlik görmek hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında beyaz bir gömlek giydiğini görürse etrafına ışık saçacak temiz kalpli bir insan olur, demiştir. Rüya sahibi herkes tarafından beğenilen ve sevilen bir insan haline gelir. Çevresinden takdir toplayarak yolunda emin adımlarla ilerleyen rüya sahibi sevecen ve mantıklı bir kimsedir. Kıskançlık ve hasetlikler ile boğuşarak büyük üzüntüler içine girebilir. Yine de kedisini ifade etmek için büyük bir çaba harcamaz. Zamanla çevresinde kendisine kötülük besleyen insanlar ile arkadaşlık kuracak olan rüya sahibi ani şehir değişikliği yapabilir. Uzun bir seyahate çıkarak geride herkesi bırakır. Çıkacağı seyahat yüzünden başına olmadık birtakım işler gelebilir.

Rüyada pırlanta yüzük görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Gömlek Giydiğini Görmek

Rüyada gömlek giydiğinin görülmesi rüya sahibinin hayatında saygınlık ve sevinç yaşayacağına işaret eder. Rüya hakkında İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada giyilen gömlek gerçek hayatta atılacak önemli adımlara delalet eder, rüya sahibi işinde büyük kararlar alabilir, hayallerini gerçekleştirmek için çevresinden yardım isteyebilir veya dini anlamda pek hayırlı işlerin içine girebilir, demiştir. Rüyada gömlek giydiğini gören kimse bekar ise kısa zaman içinde huzurlu bir evlilik yaparak sağlıklı çocukları olur.

  • Rüyada gömlek giymek bazı tabirlere göre altından kalkamayacağı bir yükü üstlenmek olarak yorumlanmaktadır.
  • Rüya sahibi kendisi veya ailesinden birinin yolsuz işlerine dahil olabilir. Devlet ile ilgili sorunlu işler yüzünden uzun zamanlar problemler yaşanabilir.
  • Kimi yorumlarda ise rüyada gömlek giymek şöhret ve tanınmışlığa ulaşılacağına işaret eder.

Rüyada Gömlek Ütülediğini Görmek Ne Demektir?

Rüyada gömlek ütülediğinin görülmesi kişinin dertlerinden kurtulmak için birtakım yollar araması anlamına gelir. Yalnızlık yaşayan rüya sahibi çevresinden yardım bulamaz ve sıkıntıya düşer. Bazı tabirlere göre de rüyada gömlek ütülemek hayattaki birtakım pürüzlerin ortadan kalkacağına işaret eder. Rüya sahibi hanesinde veya kendi özel yaşantısında yeni kararlar alabilir. Bu kararlar ile olgunlaşarak farklı yollar çizilebilir. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre;

  • Rüyasında gömlek ütülediğini gören kimseler ticaret anlaşmaları yapabilir veya yakın çevrelerinden birileri iş anlaşmaları imzalayabilir.
  • Dünyada bir ömür boyu saygınlık görülebilir.
  • Sevinç duyacağı mutlu haberler alabilir, demiştir.

Rüyada Çizgili veya Kareli Gömlek Görmek

Rüyada çizgili veya kareli gömlek görmek rüya sahiplerinin sahip olacağı zenginliğe işaret eder. Geleceğini zenginlik içinde sürdürecek olan rüya sahibi dilediği her istediğini gerçekleştirmek için büyük çaba harcar. Dini konularda birtakım eksiklikler yapılabilir. Rüya sahibi dini anlamda yapacağı ibadetlerine ve bağışlarına gerekli özeni göstermelidir. Aksi takdirde kazancının bereketi kalmaz. Rüya hakkında İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında şekilli gömlek gören kimseler kederden ve gamdan kurtulur, hastalıklarına şifa bulur, demiştir. Rüya sahibi kendi veya hanesinde sağlık sorunları yaşıyorsa tez zamanda kendisine şifa gelir. Rızkı artar, bereketlenir ve Allah’ın sevdiği kullar arasında olur.

Rüyada Gömlek Diktiğini Görmek

Rüyada gömlek diktiğini görmek rüya sahibinin para ile ilgili işlerine işaret eder. Rüya sahibi beklenmedik bir yerden maddi kazanç sağlayabilir, yeni bir iş kurabilir veya bu durumların tam tersi olarak ödeyemeyeceği borçların altında ezilebilir. Dikkatli ve temkinli olunması gereken zamanların içine girilerek dikkatli harcamalar yapılmalıdır. Rüya sahibi bekar bir erkekse tez zamanda sadık bir eş veya bereket getirecek bir iş sahibi olabilir. Beklenmedik yerlerden çıkan tanıdıklar vasıtasıyla şan ve şöhret sahibi olunabilir. Rüya sahibinin şansı artar ve bir ömür boyu rızkı kesilmez.

Rüyada Gömleğin Düğmelerini Koparmak

Rüyada gömleğin düğmelerini koparan kimseler için hayırlı yorumlar yapılmaz. Rüya sahibi bilerek ya da bilmeyerek kısmetini kesecek birtakım işlere kalkışır. Yapacağı veya konuşacağı şeyler yüzünden sıkıntıya düşecek olan rüya sahibi çevresinden kötü eleştirilere maruz kalabilir. Büyük kavgalar ve uzun süren küslükler yaşanabilir. Mutluluk ve huzur bozulabilir. Hayatında özel bir bulunan kimseler bu rüyadan sonra karşı taraf ile anlaşmazlıklar yaşayarak ilişkilerini sonlandırabilir. Kimi alimlere göre rüyada gömlek düğmelerini koparmak aldatılmak veya kandırılmak olarak yorumlanır. Rüya hakkında:

  • Rüya sahibi evli bir kimse ise eşinden veya eşinin ailesinden zarar görecek birtakım hadiseler yaşayabilir.
  • Bekar bir kimse rüyasında üzerindeki gömleğin düğmelerini kopararak çıkardığını görürse büyük bir günah işler. Bu günah ömür boyunca peşini bırakmaz.
  • İş sahibi bir kimse rüyasında gömleğin düğmelerini koparırsa malından azalmalar yaşar. İş hayatında beklenmedik maddi sorunlar yaşayarak sıkıntılı günler geçirir.

Rüyada Gömlek Satın Aldığını Görmek

Rüyada gömlek aldığını görmek her anlamda güzel yorumlanır. Rüya sahibinin hayrına olan rüyada gömlek satın aldığının görülmesi bazı alimlere göre sıkıntılardan bir an önce kurtulmaya işaret eder. Rüya sahibi bekar bir kimse ise tez zamanda evlenir. Helal kazanç getirecek birtakım işlere girilir. Bu işler sonucunda yetim ve öksüz kimseler sevindirilir. Kimi rüya tabircilerine göre rüyasında gömlek satın almak hangi renk satın aldığına göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüya sahibi beyaz bir gömlek satın alırsa sağlıklı ikiz bebekleri olabilir, işinde büyük adımlar atarak kazancını kısa sürede katlayabilir veya sıkıntısından kurtulması için çevresinden birinden söz alabilir. Rüya sahibi siyah bir gömlek aldığını gördüyse bu durumda rüya sahibi için dile getirilen her olumlu yorum tersine yorulur. Yani rüya sahibi kendisine zarar verecek bir takım kimseler ile tanışabilir, işine taş konularak kısmeti kapatılabilir, hanesinde huzursuz olacağı bir takım olaylar yaşayabilir, devlet ile ilgili işleri yolunda gitmeyebilir, şifa bulmak istediği bir hastalığının daha kötü evrelerini yaşayabilir, sevdiği bir kimse tarafından aldatılabilir, büyük bir günah işleyerek bir kimsenin canını yakabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?