Cuma, Eylül 22, 2023
AnasayfaYurt DışıYurtdışı Staj Fırsatları Arayanlar İçin Web Siteleri

Yurtdışı Staj Fırsatları Arayanlar İçin Web Siteleri

Öğrenciler İçin Yurtdışında Staj Bulabilecekleri Web Siteleri 

Öğrenciler yurtdışında staj bulabilecekleri web siteleri arayarak kapsamlı bir iş hayatına giriş planlaması yapabilir. Yabancı dil açısından stajların önemi vardır.

Yurtdışında staj arayanlar için web siteleri etkili bir rehber olabilir. Doğru web sitelerini bularak stajınızı da nitelikli bir yerde yapmak üzere işe başlayabilirsiniz. İş yaşamınızda yurt dışı deneyimlerinizin başarılı şekilde başlamasını isteyebilirsiniz.

Yurtdışında Staj Nasıl Yapılır? 

Yurtdışında staj nasıl yapılır sorusuna bakıldığında staj yerinizi önceden belirlemeniz gerekecektir. Bu yerleri de bulabilmek için hangi web sitelerine bakılacağı aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Internships.com
 • International Internships LLC
 • IdeaList
 • Students Go Abroad
 • Job Monkey
 • LinkedIn listesinden faydalanabilirsiniz. YouTern, InternQueen, WayUp, GoAbroad gibi seçenekleri de değerlendirerek size uygun olabilecek yerleri bulabilirsiniz. Listelerde bulunan staj yerlerini diğer sayfalarda araştırmanız ve detaylı bilgi almanız önerilir.

Yurt Dışında Staj Yapmak İçin Gerekenler 

Yurt dışında staj yapmak için gerekenler Amerika’da staj başvuru şartları ve genel olarak gerekli olan dil seviyesi gibi değerlendirilebilir.  Stajınızı Amerika dışında bir yerde yapmak istediğinizde okulların kriterlerini, bölümlere özel koşullarını dikkate almalısınız.

 • Amerika’da staj başvuru şartları öğrenciler tarafından sıkça merak edilen bir konu olduğundan şöyle bir koşul sıralaması yapılabilir:
 • Upper-Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmak
 • Minimum 6 aylık iş deneyimi
 • Lise veya üniversite mezunu olmak( en az 5 senelik deneyim istenmektedir)
 • Üniversite öğrencisi olmak
 • Yurt dışında staj yapabilmek için diğer ülkelerde de İngilizce koşulu aranmaktadır. Yabancı ülkelerdeki diğer yabancıların etkileşiminin kolaylaşması için İngilizce aranan dil olarak varlığını sürdürmektedir.

Yurtdışı Staj Programları ve Yurtdışında Staj Yapabileceğiniz İş Sektörleri 

Yurtdışında staj yapılan iş sektörleri   olarak birçok program kapsamında işlem olabilmektedir.

Traniee programı kapsamında 18-35 yaş aralığında olan kişiler çeşitli bölümlere başvuru yapabilmektedir. Mezun olunan program için en az ön lisans mezuniyeti ve bir sene deneyim aranmaktadır.

Staj alanları: Medya ve iletişim, turizm ve otel işletmeciliği, gastronomi yaygın alanlar arasındadır. Mimarlık –mühendislikler, işletme, iktisat, finans, psikoloji gibi bölümlerde de staj başvurusu yapabilirsiniz. Halkla ilişkiler, moda ve tasarım, bilişim teknolojileri bölümlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yurtdışında staj avantajlarına bakıldığında mesleki ve kültürel anlamda özel katkılardan bahsedilebilir. Küresel firmaları doğrudan kendi merkezlerinin olduğu şehirlerde görme ve tanıma imkanınız olacaktır.

 • Maddi açıdan kazancınız olabileceği için kendi giderlerinizi de karşılama imkanınız olur. Staj imkanı sunan kurumlara göre gelirler değişebilmektedir. Ancak staj ücretlerine ek çalışma verimini dikkate alan ve ödemeler yapan kurumlar da görülebilmektedir.
 • Kendinizi psikolojik açıdan daha iyi tanıma imkanınız olabilir. Mutlu olacağınızı düşündüğünüz alanla ilgili daha net bir şekilde karar verebilirsiniz.
 • Dil geliştirirken kültürel açıdan da doğal bir kullanım alanı sağlanmış olur.
 • Staj sonunda prestijli iş imkanları bulabilirsiniz. Kendi ülkelerine yurt dışı çalışma deneyimi ile dönen birçok kişi sosyal ve psikolojik açıdan avantajlı durumda olabilmektedir.
  – Yurtdışı staj bursu için yakında yeni yazımız geliyor…

Yurt Dışında Online Staj Bulabileceğiniz 7 Web Sitesi

Yurt Dışında Çalışma ve Kariyer İçin Dünyanın En İyi 7 Ülkesi 

ABD Üniversitelerine Nasıl Başvurulur? Yurt Dışında Eğitim

Almanya Üniversitelerine Nasıl Başvurulur? Yurt Dışında Eğitim

Amerika’ da En Çok Para Kazandıran Meslekler 

İngiltere’de En Çok Para Kazandıran Meslekler 

Sanal Arsa Almak Nasıl Alınır Para Kazanma Fırsatları

Almanya Hemşirelik Başvurusu Almanya Hemşirelik Alımı

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?