asd
Cuma, Temmuz 19, 2024
AnasayfaDekorasyonYeni Yatak Odası Modelleri İle Sizde Çevrenizde ki Herkesi Kıskandırabilirsiniz

Yeni Yatak Odası Modelleri İle Sizde Çevrenizde ki Herkesi Kıskandırabilirsiniz

Şuraya Atla

Yatak odası insanların daha çok vakit geçirdikleri yer olmakta. Özellikle pandemi döneminin gelmesi ile yatak odalarında daha da fazla vakit geçiriliyor. Önümüzdeki sene için üretilen yatak odası modellerini inceledim. Şimdi özellikleri başlıklar altında açıklayacağım.

Renk Neler Tercih Edilmiş?

Renk olarak en çok gri, grinin tonları ve beyaz tercih edilmekte. Lacivert rengi de az da olsa tercihler arasında bulunmakta. Kahve tonları da bir kaç takımda görülüyor. Ama en çok gri ve beyaz ikilisi aynı takımda kullanılmış.

Desen Olarak Ne Kullanılmış?

Ahşap desenini neredeyse her takımda görebilirsiniz. Beyaz ya da gri renk ile en çok ahşap desenini kullanmışlar yeni takımlarda. Dolaplarda enlemesine çizgiler ya da boydan boya parke döşenmiş gibi görünen desenlerde kullanmışlar. Ya da takımdaki rengin kullanıldığı desensiz dolaplar da bulunmakta. Yarısı boydan boya ayna olan dolaplar da mevcut.

Yatak Başlıkları Nasıl?

Yatak başlığını rengi genelde dolapla aynı ya da yakın bir tonda kullanılmış. Desen olarak ise klasik taşlı başlık kullanılmış. Deri yerine kadife daha çok tercih edilmiş.

Dolap, Komodin ve Şifonyer

Kişinin tercihine göre 2,3 ve 4 kapaklı tasarlanmışlar. Genel olarak çekmecesi olmayan dolaplar daha fazla bulunmakta, ama tercihe göre çekmeceli dolaplar da mevcut. Komodinler bir veya iki çekmeceli tercih edilmekte. Şifonyerlerin enlemesine geniş ya da boylamasına uzun modelleri mevcut. Çekmeceli ya da dolaplı seçenekleri var.

Takımda Neler Var?

Yatak odası takımı bir adet yatak, bir adet şifonyer, bir adet dolap ve bir adet komodinden oluşmakta. Bazı siteler ya da mağazalar baza olmadan sadece başlık olarak da satabiliyor. Buna dikkat ederek alın. Kendi tercihinize göre odanızı alabilirsiniz. Tek kişiyseniz tek kişilik ya da çiftseniz çift kişilik yatak odası takımlarına bakabilirsiniz.

2021 Yatak Odası Takımı Fiyatları

Belirli bir fiyat aralığı sunamıyorum ama her bütçeye uygun yatak odası takımı bulabilmeniz mümkün. Ortalama fiyatlar 2000-4000 lira diyebiliriz. Ama tercih ettiğiniz takıma göre, takımın malzemelerine göre ve özel yapım olmasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?