Cuma, Haziran 21, 2024
AnasayfaGenelSevdiğimize Kavuşmak İçin Dua Var Mı, Hangisi Okunur?

Sevdiğimize Kavuşmak İçin Dua Var Mı, Hangisi Okunur?

Kavuşma duası birbirlerinden uzak kalmış aşıkların yeniden bir araya gelmesi için etkili olan bir duadır. Sevdiğimize kavuşmak için dua okunmadan önce abdest alınmalıdır. Daha sonra 3 esma olacak şekilde her esma 21 defa okunmalıdır. Toplamda 63 defa esmalar zikredilmelidir.

Sevdiğine Kavuşma Duası Kimlere Etki Eder?

Sevdiğine kavuşma duası okunduktan sonra hem erkek hem de kadınlar ayrı düştükleri sevdikleri ile yeniden bir araya gelir ve eskisinden daha çok birbirlerine bağlanır. Bu dua aynı zamanda başka bir ilde veya ülkede yaşayan kişilerin ailelerine kavuşmalarında, mesleğinde iyi yerlere ulaşmada ve hayatta kötü olan bütün alışkanlıklara son vererek yeni bir hayata başlamada da oldukça etkilidir.

Organ bağısı günah mıdır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Sevdiğine Kavuşmak İçin Nasıl Dua Edilir?

Bu duanın en kabul olduğu zamanlar şafak vakti ve yatsı namazlarından sonra olan zamanlardır. Duayı okuyacaklar bu iki vakitten istediklerini seçerek duayı okuyabilir. Aynı zamanda duanın 1 hafta boyunca okunması gerekir. Cuma gecesinden başlanarak Perşembe gecesine kadar bitirilmesi gerekir. Duanın okunmasına geçmeden önce muhakkak abdest alınmasında yarar vardır. Kavuşma duanın en içten ve kalpten okunması duanın kabul olmasında oldukça etkilidir.

Sevdiğine Kavuşmak İçin Hangi Dualar Etkilidir?

Sevdiğine kavuşmak için okunması gereken dualar aşağıda tek tek verilmiştir:

  • Öncelikle 21 defa “Ya Cami” esmasının okunması gerekir. Esmanın okunmasının ardından 1 defa “Bismillahirrahmanirrahim. Vel mü’minune vel mü’miratü ba’duhüm evliyaü ba’d ye’mürune bil ma’rufi ve yenhevne anil münkeri ve yükıymunes salate ve yü’tunez zekate ve yütıy’unellahe ve rasuleh ülaike se yerhamühümüllah innellaha azızün hakım.” duası okunmalıdır.
  • 21 defa “Ya Vacid” esması okunduktan sonra ise “Bismillahirrahmanirrahim. Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla.” duası okunmalıdır.
  • 21 defa “Ya Mucib” esması okunduktan sonra 1 defa “Bismillahirrahmanirrahim. Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis. (amin)” duası okunmalıdır.

Sevdiğine Hemen Kavuşmak İçin Hangi Dua Okunur?

Sevdiğine kavuşmada hemen etkili olan duanın okunuşu şu şekildedir:

  • Bismillahirrahmanirrahim. İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda. Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum la te’huzühu sinetüv vela nevm lehu ma fis semavati ve ma fil ard men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih ya’lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şey’im min ılmihı illa bi ma şa’ vesia kürsiyyühüs semavati vel ard ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel alıyyül azıym. Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu.
  • Bismillahirrahmanirrahim. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?