asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Zeytin Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Zeytin Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada zeytin yediğini görmek kişiye verilen ilme, sağlığa, rızka, şifaya ve yükselmeye delalettir. Rüyaların yorumunda derin analizler gerekir. Bu sebeple zeytin görme rüyaları erkek, kadın, fakir, zengin, vb. herkes için farklı mesajlar içerebilir. Ancak İslam alimleri zeytinin hayırlı bir rüya olduğu konusunda hemfikir. Mesela; İmam-ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında zeytin yiyen kimseler için hayır vardır. Bu kişiler küsse barışır, paraya ihtiyacı varsa eli bollaşır.

Görüldüğü üzere rüyada zeytin yemek veya zeytinle ilgili herhangi bir şey görmek oldukça faydalıdır. Rüya sahibinin sağlık durumundan, maddi geçimine kadar her konuda bilgi verebilir.

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

Rüyada zeytin ağacı bazı alimler tarafından hayır olarak görülürken bazıları tarafından kötü olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin çevresinde parmakla gösterilen bir insan olduğuna işaret eder. Hatta bu üstün vasıflarından ötürü insanlar tarafından bazen dedikoduya maruz kalır, kıskanılır.

Bazı alimler görülen zeytin ağacının kuru olup olmadığına dikkat çeker. Ağaç kurumuş ve hiç meyvesi yoksa kişinin hiçbir dostunun kalmadığı anlaşılır. Şayet ağaç dalları zeytinlerle dolu ise o zaman endişelenecek bir şey yoktur.

Rüyada yumurta yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Siyah Zeytin Görmek

Rüyada siyah zeytin uyarıcı niteliktedir. Kişinin kötü arkadaşlıklar ettiğine delalettir. Kalp kırdığı ve insanları üzdüğü için helallik alması gerektiği vurgulanır. Bu kötü dostlardan tez zamanda kurtulması şarttır.

Bazı yorumlara göre kişinin rüyasında gördüğü siyah zeytinlerin sayısı ne kadar çoksa sigara, alkol, yalan, vb. zararlı faaliyetlerden kurtulma olanağı o kadar düşük demektir. Her bir siyah zeytin bir seneyi temsil eder. Bu zararlı alışkanlıkları bırakmak zeytin miktarınca gecikebilir.  Şayet kişinin gördüğü kara zeytinlerin sayısı azsa bu alışkanlıklardan kurtulma oranı da yüksektir.

Rüyada Yeşil Zeytin Görmek

Rüyada görülen yeşil zeytin genellikle şer olarak ifade edilebilir. Rüya sahibinin gördüğü yeşil zeytinler birer uyarı mahiyetindedir. Kişinin gerçek hayatında çevresinin dost görünümlü düşmanlarla dolu olduğuna işaret eder. Rüya sahibi ister kadın ister erkek olsun bu düşmanlara karşı gözünü dört açmalıdır.

İslam alimleri arasında önemli bir yeri bulunan İmam-ı Gazali (r.a.) rüyada zeytin yemek  konusunda şöyle buyurur: Eğer rüyanızda yemyeşil zeytin gördüyseniz yakın bir zamanda kötü bir haber alacaksınız.

Rüyada Zeytin Ezmesi Görmek

Rüyada zeytin ezmesi dertlerden kurtulmaya işaret eder. Rüya sahibi sofraya zeytin ezmesi koymuşsa ama hiç tadına bakmamışsa uzun yıllar yaşayacak demektir. Şayet koyduğu zeytin ezmesinden yemeye başlamışsa hastalanıp öleceğine işarettir. Anlaşıldığı üzere hem olumlu hem olumsuz yorumlar yapmak mümkündür.

Başka bir yoruma göre; rüyayı gören kişi masadaki zeytin ezmesini yemediği halde başkasının yediğini fark ederse o zaman sağlık durumu kötüye gidecek demektir.

Rüyada Zeytin Ağacı Diktiğini Görmek

Rüyada zeytin ağacı dikmek kişinin evine bolluk ve bereketin girmesine delalettir. Rüya sahibinin fakir ise geçim sıkıntısı azalır. Zengin ise parası çoğalır. Kişinin diktiği zeytin ağacının boyu çok önemlidir. Bazı alimler uzun boylu ağaçların çok mal mülk getirdiğini söylerken, kısa boylu ağaçların az mal sahibi ettiğini ifade ederler.

Rüyada Zeytin Gözlü Kadın Görmek

Rüyada zeytin gözlü kadın yuvaya, izdivaca delalet eder. Rüya sahibi erkek ise kısa zaman içerisinde helal süt emmiş bir kadınla evlenecek demektir. Şayet rüyayı gören bir kadın ise istediği gibi bir kız evlada sahip olacaktır. Rüyada zeytin yemek ve zeytin gözlü kadın görmek hayırlı bir evliliğe ve eşe delalet eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?