Rüyada Siyah Saç Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Siyah Saç Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada siyah saç görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada siyah saçlı erkek, kadın ve çocuk görmek nasıl yorumlanır? Merak edilen rüya tabirlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İnsanın rüyasında siyah saç görmesi genellikle iyi şansa ve mutluluğa işarettir. Bir erkek rüyasında uzun saçlar görürse bu o kişinin uzun ve mutlu bir hayat süreceğini gösterir. Diğer yandan bir kadın rüyasında uzun saç görürse bu ise o kadının çocuklarının başına güzel bir olay geleceği anlamına gelir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada saç görmek insanın hayatının olumlu yönde değişikliğe uğrayacağını ve şansının döneceğini gösterir. Evli bir kişi için rüyada siyah saç görmek evliliğinin güzel bir yola gireceğini ve şayet evlilikte sorunlar varsa bu sorunları aşacağı anlamına gelir.

Şayet bekar bir kişi rüyasında siyah saçlar görürse bu saçlar uzunsa uzun süre daha bekar kalacağı veya kısa ise bu durumda kısa süre sonra bekarlıktan kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada Siyah Saçlı Erkek Görmek

İnsanın rüyada saçları siyah bir erkek görmesi önemli bir işinin veya devlet kapısından beklediği önemli bir haberin yakın zamanda geleceğini gösterir. Bu rüya bazen kişinin örneğin işiyle ilgili yasal bir sürecin veya bir davanın hayırlı şekilde tamamlanacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Siyah Saçlı Kadın Görmek

İnsanın rüyada saçları siyah bir kadın görmesi kişinin maddi açıdan bazı güçlüklerle karşılaşacağı ve bunun ailevi durumunu sıkıntıya sıkacağı anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; siyah saçlı kadın görmek insanın masraflarının artması anlamına gelir. Bu rüya bazen ise kişinin artan masrafları ile birlikte gelirinin de artacağı ve başka bir yerden rızık sağlayacağı anlamına gelir. Zira Allah bir güçlük verirken mutlaka o güçlükle beraber onun çaresini ve çözümünü de verir.

Rüyada kurban bayramı görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Siyah Saçlı Çocuk Görmek

İnsanın rüyada saçları siyah bir çocuk görmesi büyük başarılarının yakın olduğunu gösterir. Diğer yandan çocuk aynı zamanda emek demektir. Bu rüya kişinin arzu ettiği başarılara kavuşmak için emek vermesi gerektiğine de işaret eder. Siyah saç görmek bu açıdan önemli hedefleri olan kişilerin hedeflerinin gerçeğe dönüşeceğinin müjdesidir.

Rüyada Kendini Siyah Saçlı Görmek

İnsanın rüyada saçlarını siyah olarak görmesi eskiden çok sevdiği bir kişiye karşı çok büyük bir kırgınlık yaşadığını gösterir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada insanın kendini simsiyah saçlarla görmesi eskiden içini döktüğü ve çok samimi olduğu bir kişiye karşı artık içini kararttığı anlamına gelir. Rüyada siyah saçlı olmak bazı durumlarda ise fakirliğe işaret edebilir. Rüyada kendini siyah saçla gören kişinin elinde para çıkabilir veya parası azalabilir.

Rüyada Siyah Saç Kesmek

İnsanın rüyada siyah renk saçları kesiyor olması şayet o kişi hasta ise yakın zamanda dertlerinden ve hastalığından kurtulacağı manasına gelir. Rüyada siyah saç kesmek ile ilgili olarak Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim ki rüyasında siyah saçlı birisinin saçlarını keserse bir kişiyi büyük bir sıkıntıdan kurtarır veya şayet kendi siyah sağlarını keserse o zaman kendini büyük bir dertten kurtarır.

Rüyada Siyah Saç Yıkamak

İnsanın rüyada siyah renkli saçları yıkaması kişinin şansının açılacağına işarettir. Siyah saç görmek ve bilhassa saçı yıkamak insanın sırtından bir yük atacağını gösterir. Bu yük genellikle insanın uzun süredir hayatını alt üst eden bir yük olabilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında siyah saçları yıkayan kişinin önünde artık engel kalmaz.

Rüyada saç yıkamak aynı zamanda birisine yardım etme veya birinin örneğin evlilik gibi hayırlı bir işine vesile olmak anlamına gelir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir