Pazar, Aralık 10, 2023
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Sel Bastığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Sel Bastığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada sel bastığını görmek neti ifade eder? Rüyada su baskını, selden kaçmak, sele kapıldığını görmek ne anlama gelir? Rüyada sel hakkında İslami yorumlar nasıldır? İşte detaylar…

Rüyada sel bastığını görmek büyük İslam alimi Cafer-i Sadık (r.a.) tarafından olumsuz olarak kabul edilir. Sadık’a göre şöyle tasvir olunur:

  • Güçlü ve büyük bir düşman
  • Fesat akraba
  • Zafer kazanmak isteyen asker

Rüyada sel basması genel olarak negatif durumlara (bela, kaza, ölüm, hastalık gibi) delalet eder. Rüya sahibinin psikolojisini bozar, akıl sağlığını bile etkileyebilir. Kişi için büyük tehditler söz konusudur. Çevresinde dost olarak görünen düşmanların sayısı fazladır.

Rüyada Su Baskını Görmek

Rüyasında su bastığını gören kişi düşmanları tarafından saldırıya uğrayabilir. Taşkın su burada düşmanı sembolize eder. Kötü niyetli, rüya sahibinin kuyusunu kazan kişilerin varlığına işaret olabilir.

Rüya sahibinin uyarılmasına rağmen bile bile hataya düştüğüne, düşeceğine delalet eder. Başka bir yoruma göre rüya sahibi manevi anlamda çöküş içindedir. Din ve ahlakla ilgili sorunlar ve ikilemler yaşamaktadır.

Genel görüş sel ve su baskınlarını olumsuz olarak değerlendirir. Kişinin hayatında yolunda gitmeyen birtakım durumların varlığını bildirir.

Sitemizden rüyada koşan tavşan görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Selden Kaçmak

Rüyada selden kaçan kişi maddi olarak refah yaşayacaktır. İş hayatında birtakım sorunları arkasında bırakıp hızlı bir şekilde ilerleme gösterecektir. Aile hayatındaki sorunların da teker teker kaybolduğuna şahit olacaktır.

Başka bir tevile göre; rüya sahibi problemlerinin üstesinden gelemeyecek, kendisini kıskanan art niyetli insanlardan kaçamayacak ve yenilecektir. Toplum gözünde küçük duruma düşecek ve rezil rüsva olacaktır.

Rüyada Su Felaketi Görmek

Rüyada sel felaketi yaşamak bir değişimin ve gelişimin habercisidir. Rüya sahibi büyük bir su kütlesi tarafından yaşadığı evin, eşyaların, hayvanların, komşuların, vb. taşınıp sürüklendiğini görürse büyük bir değişim yaşayacaktır. Hayatında olumlu yönde birtakım unsurlar değişecektir. Rüyada sel basması kişinin yaşamında güzellikler, bereketler ve bolluklar yaşanmasını sağlar.

Rüyada Temiz Sel Suyu Görmek

Rüyada temiz sel görmek kişinin hayatındaki tüm sorunların yavaş yavaş kaybolacağına işarettir. Rüya sahibi dertlerin ve tasaların içinde Allah’a yalvararak şansızlıklarını, problemlerini ve kötü bahtını alt edebilir.

İbni- Sirin (r.a.) ve İmam-ı Nablusi (r.a.) gibi birçok İslam alimi temiz ve berrak suyun sel halinde görülmesini pozitif yönde yorumlarlar. Onlara göre; rüya sahibi mal ve mülk kazanacak, makam ve mevki sahibi olacaktır. Ölümüne kadar iyi insanlarla karşılaşıp faydalı işler yapacaktır.

Rüyada Kirli Sel Suyu Görmek

Rüyada pis sel suyu görmek adından da tahmin edileceği gibi olumsuz durumlar için kullanılır. Rüya sahibinin bulanık sel suyunun içinde akıntıya kapılıp gitmesi sosyal çevresindeki insanların kötülüklerine uğrayacağına, zarar göreceğine, faydasız kişilerin ona büyük zararlar vereceğine delalettir.

Başka bir yorum bu rüyayı olumlu şekilde tevil eder. Kişinin çevresindeki insanlar duyarlı, cömert, iyiliksever kimselerdir. Bu sebeple rüya sahibine çokça faydaları dokunur. Ayrıca rüya sahibi dünyevi anlamda büyük kazançlar elde eder. Çevresinde güzel ahlaklı kimseler vardır. Onların yardımlarıyla maddi ve manevi anlamda yükselme yaşar.

Rüyada Birinin Sele Kapıldığını Görmek

Rüyada sele kapılan kişi görmek farklı şekillerde tabir edilir. Rüyada sel basması borçluluk durumunun biteceğine, sağlık sorunlarının azalacağına, keyfinin artacağına, bir iş kurup ona atılacağına, çevresine faydası dokunacağına işaret eder. Genelde olumlu yorumlar yapılmıştır.

Şayet kişi rüyasında sele kapılan kişiyi kurtarırsa, o kişi de düşmanı ise gerçek hayatta aralarındaki husumet biter. Barış olur. Başka bir yoruma göre de kişinin düşmanını kurtarması gerçek hayatta ayağına sıkması olarak delalet edilir.

Kurtarılan kişi iyi bir insansa rüya sahibine çokça faydası dokunur. Onun borçlarını ödemesine yardım eder. Sağlık sorunlarını atlatmasında maddi ve manevi destekçi olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?