Rüyada Okula Gittiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Okula Gittiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada okula gittiğini gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında okula gittiğini gören kimseler ilim kapısından içeri girerek büyük işler başarır, makam sahibi olur ve toplumun yararına işlere kalkışır, demiştir. Rüya sahibi hakkında başka bir alim Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında mektep kapısında içeri girdiğini görürse o kişi ilim irfan sahibi olarak hayatı boyunca hayırlı işlerde bulunur, demiştir. Rüyada okula gittiğini gören kimseler için genel anlamda olumlu ve hayırlı yorumlar yapılarak eğitimleri gerektiği gibi alabileceklerine işaret edilmektedir.

Rüyasında Okul Görmek

Rüyasında okul gören kişiler için ilim irfan sahibi olacağına delalet edilse de bu kişilerin hayırlı evlatlara sahip olacağı bilgisi de âlimler tarafından bahsedilmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyasında okula gittiğini görürse kendinden olan evladından veya evladı gibi seveceği bir kimseden maddi manevi yarar görür, demiştir. Rüya sahibinin rızkı bol ve huzurlu bir yaşam süreceği düşünülür.

Rüyasında Kapısı Açık Okuldan İçeri Girdiğini Görmek

Rüyasında açık kapıdan okula girdiğini görmek rüya sahibinin bilgiye aç öğrenmeye açık bir kimse olduğunu gösterir. İlim irfan sahibi olmak için büyük çaba harcayan rüya sahibi istediği eğitim için büyük fırsatlar ile karşılaşabilir. Rüyasında okula giderek açık kapıdan içeri giren kimseler için ilim yönünden tüm kapıların açık olacağı anlamı çıkarılmalıdır. Rüya sahibi kendi veya evlatlarından hayırlı işler görür ve toplum için yararlı çalışmalarda bulunur.

Rüyada Okul Yaptığını Görmek

Rüyada okul yaptığını gören kimseler yetim ve öksüzleri sevindirecek onların yüzlerini güldürecek bilerek veya bilmeyerek bir takım işlere girişir. Allah katında bol sevap kazanacağı işler yaparak hayır dualar alır ve işlerinde kolaylıklar yaşar. Önlerine gelen fırsatları değerlendirerek yokluğa düşmekten kurtulur, kendi ve çevresi için bol rızık elde eder. Rüya sahibi iş veya aile hayatında kendi çabaları ile büyük başarılar elde eder.

Rüyada Okul Sırasında Oturduğunu Görmek

Rüyada okul sırasında oturduğunu gören kimseler için Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibi için hiç beklenmedik bir anda mekân değişikliği görülebilir. Rüya sahibi evini veya mahallesini değiştirebilir, demiştir. Rüya sahibinin yolculuk yapacağı anlamı çıkarabilir ve bu yolculuk ile olumlu olaylar arka arkaya yaşanabilir. Rüya sahibi hem kendi hem de çevresi için hayırlı işlere kalkışabilir. Bu işlerden ortaya çıkan sonuçlar sayesinde rahata erişilebilir.

Ayrıca rüyada muz yediğini görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Eski Okulunu Görmek

Rüyada eski okulunu gören kimseler için büyük iş ortaklıklarına işaret edilir. Hayatlarını kolaylaştırmak için büyük çaba harcayan rüya sahipleri amellerine ulaşarak rahata erer. Rüya hakkında İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahibinin mülke kavuşacağına, bu mülk sayesinde bereketleneceğine ve kar sağlayacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi dilediği hayallerini gerçekleştirerek huzurlu mutlu bir yuva kurabilir. Yeni eşyalar alabilir, eskiye dair ne varsa hayatlarından çıkararak yeni bir yaşama yelken açabilir.

Rüyasında Okulun Önünde Beklediğini Görmek

Rüyasında okul kapısının önünde beklediğini gören kimseler başarıya ulaşmak için beklemediği birilerinden destek alır. Rüya sahibi hayali ve arzusu için ona dost görünen fakat düşman olan birinden yardım alarak yaşamında zorlu zamanlar geçirebilir. Rüyasında okulun kapısında bekleyen ve içeri girmeyen rüya sahibinin düşmanlarından saklayacağı bir takım olayların içerisine düşeceğine inanılır. Rüya sahibi saklayacağı veya gizleyeceği bir ayıbını kimseye duyurmamak için büyük çaba sarf edebilir ve çevresinden bu yüzden tepki görerek kötü eleştirilere maruz kalabilir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir