Pazartesi, Haziran 17, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Nar Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Nar Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada nar yemek rüyayı gören kişinin, çok büyük çalışmalar yaparak büyük başarılar ve parasal kazançlar elde edeceği işinde çok iyi yerlere geleceğine işarettir. Cabir’ül Mağribi, rüyada nar yendiğinin özellikle tatlı nar yendiğinin görülmesi hakkında şöyle söylemiştir: “Tatlı nar yiyenin eline, bin altın geçer. Kışın nar yemek; iyi değildir. Ekşi nar, her mevsimde hayırsızdır. Mayhoş narın tabiri daha hafiftir.”

Nablusi Hz.’ne Göre Rüyada Nar Yemek

Nablusi Hz.’ne göre kişi rüyada nar yediğini görürse o kişinin mal sahibi olacağına ve bereketleneceği anlamına gelir. Aynı zamanda İmam Nablusi Hz. rüyada nar görmeyi birçok şekilde yorumlamıştır. Ona göre rüyada nar görmek:

  • Rüyada görülen nar, eğer tatlı olursa birikmiş mala, imar edilmiş nahiyeye, mal ve çocuğa delalet eder. Nar, rüyayı görenin haline göre bin, yüz veya on dirhem ile tabir edilir. Nar, sultan için şehir ile tabir edilir ki, onu kırdığında bir şehri fetih eder. Narın kabuğu o şehrin suru, daneleri onun halkı, içi de şehrin malıdır.
  • Bir kimse rüyada narın kabuğunu yese hastalığından iyileşir. Nar, kilitli sandık ile de tabir edilir.
  • Nar, hanım ile tabir edildiği zaman o hanım güzeldir. Eğer nar bütün ve sağlam olursa, o kadın bekârdır. Eğer nar kırık olursa o kadın duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadındır.
  • Ekşi nar, haram maldır. Bazıları, üzüntü ve kederdir, dediler.
  • Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayı ahirete tercih eder.
  • Nar ağacı, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günahtan men eder.
  • Nar ağacını kesmek, akrabaları ziyaret etmemeye delalet eder.

Rüyada mısır yediğini görmek ne anlama gelir? Hakkında detaylar yazımızdadır.

Rüyada Nar Tanesi Yemek

Rüyada bir nar tanesini yediğini görmek çalışma hayatında çok sağlam bir yere ve büyük bir isme sahip olan rüya sahibinin, iş hayatında herhangi bir çalışma yapmadan sadece adını kullanarak çok büyük miktarda paralar kazanacağına, istediği zaman yeni işler kurabileceğine ve başarılarına başarı katabileceğine delalet eder.

Rüyada Ekşi Nar Yediğini Görmek

Rüyayı sahibinin yakınındaki kişilerden birinin, emek vererek ve alınteri dökerek kazanabileceği ve helal bir şekilde yiyebileceği para ve mal dururken kötü yolu seçeceğine, haram mal yiyip içeceğine ve insanlara çeşitli şekillerde zarar vererek çok büyük günahlar işleyeceğine rivayet eder. Aynı zamanda rüyada kendisinin ekşi nar yediğini görmek; rüya sahibinin, kendisine ve ailesine hiç hayır getirmeyecek ve yarar sağlamayacak bir kişiye gönül bağlayacağına işarettir. İmam Nablusi Hz.’ne göre rüyada nar yediğini görmek ve bu narın ekşi olması üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada Tatlı Nar Yemek

Rüyada tatlı nar yediğini gören kimse çok zengin birisi ile tanışıp birbirlerini tanıdıktan sonra evlilik girebilir. çok güzel ve hayırlı günler geçireceğine, sıkıntı ve sorunlarından en kısa zamanda kurtulacağına, çok huzurlu bir aile ortamında yaşayacağına ve kısa bir karar verme döneminden sonra bir çocuk sahibi olacaklarına tabir edilir. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. tatlı nar yemek için toplu mal gelebileceğini, iyi bir eşe sahip olunabileceğini söyler.

Rüyada Nar Kabuğunu Yediğini Görmek

Rüyada narın kabuğunu yemek, hasta ise hastalığından kurtulacağı anlamına gelir. Rüyadaki bir nar ayrıca bir sandık, bir arı kovanı veya bir bal peteği anlamına gelir. Eğer tohumlar rüyada beyazsa, az para kazanmayı parayı temsil ediyorlar. Eğer kırmızılarsa, o zaman büyük bir kârı temsil ederler.

Rüyada Nar Görmek

Rüyada kişinin nar görmesi kendi haline göre on, yüz veya bin dirhem para ile tabir edilir. Kimi zaman çocuğa, evliliğe, farklı bir memlekete işaret olabilir. Rüyada nar yediğini görmek nar bereketli olduğu için güzel anlamlar taşır. Kişiye refah getireceğine işaret eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?