asd
Çarşamba, Temmuz 24, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Mısır Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Mısır Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada kişinin mısır yediğini görmesi, rüyayı gören kişinin her zaman en fazlası ile nasiplenen, yoğurduğun kaymağını ve pastanın da en büyük dilimini alan kimse olduğuna işaret eder ve bunun da herkesi kıskandıracak kadar kısmetli oluşuna borçlu olduğuna tabir edilir. Rüyada mısır yediğini görmek bir verilen işten üç almaya, her zaman karlı işler yapmanın yollarını bulmaya, aklını kullanmak ve çok çalışmak sayesinde de zengin olmaya rivayet edilir.

Rüyada Mısır Toplamak

Rüyada kişinin mısır topladığını görmesi bir arkadaşın veya yakın çevrenin elde edeceği önemli bir başarıyı gösterir. Ayrıca kazanılacak helal para olarak yorumlanır. Bu kişi mısırı tarlasında görüyor ise rüya sahibinin özlem duyması, kişilerin hasreti, bir kimsenin rüya sahibinin hayatından çıkması olarak yorumlanmaktadır. Ancak kişi bu tarladan mısırı topladığını görürse kişilerin hasretleri son bulacaktır. Çünkü kişiler özlem duydukları insana kavuşacaklar, demektir. Eğer kişi mısır tarlasından mısır alıp yediğini görüyor ise bu rüya kişinin karşısında bulunan insanın da onu özlediği anlamına gelir.

Rüyada mantar yediğini görmek ne anlama gelir? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Mısır Yetiştirdiğini Görmek

Rüyada kendisini mısır yetiştirirken görmek; çocuk büyütmek, hayvan sahiplenmek, kişilerin bir başka canlının sorumluluğunu alacağı anlamlarına gelir. İslam âlimleri, bu rüyayı gören kişilerin üstlerine almaları gereken sorumluluklar yüzünden kendilerini mutsuz hissedebileceklerini söyler. Eğer kişi kendi bahçesinde mısır yetiştirdiğini görüyorsa, bu rüyayı gören kişilerin yakın zamanda çocuk sahibi olacakları söylenir. Eğer kişiler bir başkasının bahçesinde mısır yetiştiriyorlarsa da kişilerin bir hayvan sahiplenecekleri söylenir. İmamı Nablusi Hz. bu konu hakkında şöyle demiştir: “Rüyasında mısır yetiştirdiğini gören kişiler eğer bu mısırı suladıklarını görürlerse çocuk cinsi erkek olacağı söylenir. Eğer kişiler mısırı bir başkasına sulatırsa, çocuk cinsiyetinin erkek olmayacağı anlamına gelir.”

Rüyada Mısır Yediğini Görmek

Kişinin kendisini rüyada mısır yerken görmesi rüya sahibinin yakın zamanda çok iyi bir iş teklifi alacağına böylece hayatının fırsatını elde edeceğine ve kendisini bolluğa götürecek imkânı yakalayacağına alamet eder. Bu işin rüyayı gören kişiye uğur getireceğine, başarıya giden yollarını açacağına ve geçim derdinin son bulmasına vesile olacağına tabir edilir. Ayrıca rüyada mısır yediğini görmek, bu rüyayı gören kişinin hayvan sahipleneceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada Koçanda Mısır Görmek

Rüyada koçanın içinde mısırı görmek İmamı Nablusi Hz. tarafından şöyle yorumlanır: “Rüyasında koçanda mısır gören kişiler artık eski yaşamından sıyrılacaklardır. Kişilerin hayatları baştan ayağa değişir ve bu değişim sonunda görülür ki, kişiler önceden aslında yapmak istedikleri hiçbir şeyi yapmıyorlarmış. Rüya sahipleri koçandaki mısıra tuz eklediklerini gördükleri zaman bu durum, kişilerin işlerinden yüksek bir ikramiye almaları anlamını taşır.”

Aynı zamanda rüyada koçan içinde mısır görmek, rüya sahibinin bol miktarda para kazanması, hayırlı insanlar ile karşılaşma, rüya sahibinin dertlerinden kurtulma anlamlarına da gelir.

Rüyada Közlenmiş ve Patlamış Mısır Yemek

Rüyada kişinin közlenmiş veya patlamış mısır yediğini görmesi birbirinden farklı şeylerdir. Rüyada közlenmiş mısır yediğini görmek, büyük olmayan ama rüya sahibini sosyal ve iş hayatından bir süre alı koyacak olan bir problemin meydana geleceğine yorulur. Ayakta, kolay ve rahatlıkla atlatılacak bir hastalık olarak açıklanır.

Rüyada patlamış mısır yediğini görmek ise hayatın güzel ve neşeli yüzünün aslında bir de diğer yüzü olduğunun farkına varmaya ve yaşamın ciddiyetini anlamaya vesile olacak bir olayla karşılaşmaya delalet eder. Tabiri caizse madalyonun diğer yüzüyle karşılaşmaya tabir edilir.

Rüyada Mısır Satın Almak

Rüyada kişinin mısır satın aldığını görmesi rüya sahibinin kendini kontrol etmesi, güçlü bir insan haline gelmesi, duygusal anlamda kendini geliştirmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüya sahipleri hayatta edindikleri tecrübeler sayesinde bunu yapabileceklerdir. Rüyada mısır yediğini görmek genel anlamda iyi ve hayra yorulmalıdır. Kişi kendini bu rüyada rahatsız ve korkmuş hissederse rüyasını suya anlatmalıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?