asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Kuşların Uçtuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Kuşların Uçtuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada uçan kuşlar görmek bazen hayra bazen de şerre yorulur. Rüyanın akışına, rüyadaki kuşun rengine, şekline, vb. göre rüya tabiri de değişiklik gösterir. Ayrıca çoğu din alimi bu konuda uzlaşmaya varamamıştır. Örneğin İmam- ı Nablusi (r.a.) rüyada kuşların uçması konusunu olumsuz olarak değerlendirir. Ölümle ilişkilendirdiği tabirleri mevcuttur. Bazı alimlere göre olumlu ve hayırlı yanları da olabilir.

Rüyada Kuş Pisliği Görmek

Rüyada pisleyen kuş görmek günlük hayatta hayır olarak kabul ediliyorsa rüya aleminde de iyiye işarettir. Şans ve baht açıklığı olarak görülür. Kişinin mesleki anlamda ilerlemesine, maddi olarak sıkıntılarının azalmasına delalettir.

Bazı alimler bu konuda şöyle der: Rüyasında kuşun pislediğini görenler dünyevi zevklere fazla kapılırlar.

Rüyada kan aktığını görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Kuş Tüyü Görmek

Rüyada kuş tüyü hayra alamettir. Rüya sahibinin iş hayatında yükselmesine, çeşitli zorluklardan sonra varlığa konmasına delalet eder. Ayrıca kişinin maddi bakımdan zorluk çekmemesine, sosyal statüsünün yükselmesine işaret olabilir.

Başka bir yorum kuş tüyünü şans kapısı olarak görür. Kişinin şansı açılmaya başlar. Hayatındaki sorunlar, ailevi problemler, vb. zaman içerisinde çözülür. Rüya sahibini mutlu ve güzel günler bekler.

Rüyada Kuş Yemi Görmek

Rüyada kuş yemi az da olsa kişinin para sahibi olmasına işarettir. Rüya sahibi ailesini geçindirmek için ek bir iş yapar. Bu işinden az da olsa eline para geçer. Az ama sürekli gelen para devamlı birikerek rüya sahibinin borçlarını ödemesine yardımcı olur.

Bir yoruma göre; rüyasında kuş yemi yediğini gören kimse erkek veya kadın olsun maddi külfet görmez. Hayatı rayına girer. Küs olduğu insanlarla barışır.

Genelde iyiye yorulan bu rüya, özellikle rüya tabircileri arasında ‘’azıcık aşım kaygısız başım’’ manasında kullanılır. Rüya sahibi minimal tarzda yaşayan birisidir. Kazandığı parayla ihtiyaçlarını görebildiği için Allah’a binlerce kez şükretmelidir.

Rüyada Kuş Ölüsü Görmek

Rüyada kuş ölüsü kötüye yorulur. Rüyayı gören kişinin işlerinin bozulacağına, şansının kapanacağına işaret eder. Evlilerin huzurunun bozulacağına ve boşanmaya kadar gideceklerine delalet eder. Ayrıca bekar insanların da bu dönemde kısmeti kapanacaktır. Evlerindeki bolluk ve bereket azalıp kaybolacaktır.

İslam alimi İbn- i Sirin (r.a.) ‘e göre; rüyada kuşların uçması veya kuş ölüsüne şahit olunması üzüntüye, kedere ve hayal kırıklığına işarettir.

Genelde rüya tabircileri kuş ölüsü görmeyi şerre yorarlar. Rüya sahibinin düzeninin bozulacağına ve işlerinin rayından çıkacağına delalet ettiğini vurgularlar.

Rüyada Kuş Olduğunu Görmek

Rüyada kuş olmak hayra ve selamete işaret eder. Rüya sahibinin uzun zamandır beklediği bir haber ona gelecektir. Bekar genç kızların kısmetleri ayağına gelir. Evlilerin çocukları olur. Fakirlerin geçim sıkıntısı ortadan kalkar. Zenginlerin malı mülkü artar.

Bazı rüya yorumcuları kuş olup uçmayı özgür olmak şeklinde ifade ederler. Kişinin kendi ayaklarının üstünde durup bir şeyler yapmaya çalışması bunun sonucunda mutlu olmasına delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu hayırlı haber olarak bilinir. Kişinin çevresi tarafından takdir kazanmasına, akrabalarıyla yakınlaşmasına ve arkadaşlarıyla sosyalleşerek moralinin yükselmesine işarettir.

Bazı rüya yorumcularına göre; kişi rüyasında muhabbet kuşu ile konuşuyorsa uzaklardan bir haber alacak demektir. Bu haber çok tatlı ve hoş bir haberdir.

Rüyada Kuş Tarafından Isırılmak

Rüyada kuş ısırması dargınların, küskünlerin barışmasına ve arkadaşlar arasında bayram havasının esmesine delalettir. Böylece rüya sahibinin hayatı düzelir. Tüm sıkıntıları yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Rüyada kuşların uçması veya ısırması hayırlı bir şekilde tabir edilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?