Rüyada Kurban Bayramı Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Kurban Bayramı Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

İnsanın rüyasında kurban bayramı görmesi bazı durumlarda çok müjdeleyici bir haber alınacağına bazı durumlarda ise sevdiği bir kişiden ayrı kalacağına işaret olarak gösterilir. Bir erkek rüyasında kendini kurban bayramında görürse bu rüya o kişinin itibar kazanacağı bir işe gireceğini gösterir. Bir kadın rüyada kendini kurban bayramında görürse bu durumda o kadın uzun süredir görüşmediği birisini tekrar görecek demektir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında kurban bayramında olduğunu göre kişi tez vakitte beklediği iyi bir haberi alacaktır veya yardıma ihtiyacı varsa o yardım ona yakın zamanda ulaşacaktır. Kurban bayramı görmek şayet bekar bir kişinin başına gelirse o kişi bir seneye kalmaz evlilik yoluna girer. Kurban bayramı gören kişi çocuğu olmayan bir evli kişi ise bu durumda çok kısa sürede çocuk haberi alır.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Kurban Kesmek

İnsanın rüyasında kurban kestiğini görmesi çok istediği ama bir türlü olmayan bir işin önemli bir fedakarlık yapması gerektiği anlamına gelir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kurban kesen kişi yaptığı bir iyilik ile Allah rızası kazanmıştır.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Ziyaret Yapmak

İnsanın rüyasında bayram ziyareti yaptığını görmesi bu kişinin büyük bir iş kuracağını ve çok kişiye ekmek kapısı olacağını gösterir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bayram ziyareti yapmak yükselmek ve aynı zamanda maddi yönden hem rızık sahibi olmak hem de rızık kazanılmasına vesile olmak manasına gelir. Bayram ziyareti yapmak hayırlı bir rüyadır.

Rüyada konuşmadığın birini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Ölmüş Birisini Görmek

İnsanın rüyasında kurban bayramında ölmüş bir yakınını görmesi daha önce hiç görmediği birisi ile bir yola gireceği veya bir iş kuracağı anlamına gelir. Kurban bayramı görmek müjdeli bir haberdir ancak bayramda ölen bir yakını görmek aynı zamanda o kişi ile ilgili bir haber alınacağı anlamına gelir. Bu o kişiden kalacak olan bir miras da olabilir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında kurban bayramı gören bir kimsenin birinden alacağı varsa bunu alamama durumu söz konusu olabilir denilir. Bu rüya aynı zamanda uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Birisiyle Kavga Etmek

İnsanın rüyasında kurban bayramında kavga etmesi birisine duyduğu çok büyük öfke ve kızgınlığa işaret eder. Bu rüya kişinin içine attığı sıkıntıları veya kuruntuları da gösterir. Bu rüya kişinin içinde dert ve sıkıntı tutmaması ve bunları dışa vurması için bir uyarıcıdır.

Bu rüyayı gören kişinin psikolojik olarak bazı sorunları olması muhtemeldir ve bu sorunlarını artık kendisine saklamaması ve bir yakınıza veya yardım edebilecek birisine anlatması doğru olacaktır.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Evlendiğini Görmek

Kurban bayramında insanın rüyada kendisini evlenirken görmesi gören kişi şayet öğrenci ise tahsil hayatında çok uzun yıllar yüksek ilimlere vakıf olacağını işaret eder. Evlenmek aynı zamanda ilim sahibi olmaktır. Kurban bayramında evlenmek ise karmaşık ve zor ilimlerin öğrenileceğinin göstergesidir.

Rüyada Kurban Bayramı’nda Ağlamak

Kurban bayramında insanın rüyada kendisini ağlarken görmesi insanın kaybettiği bir şeyi bulamadığı durumlarda olur. Bu rüya insanın sevdiği ve kıymet verdiği bir eşyasını kaybettiğinin göstergesidir. Kurban bayramı görmek ve bayramda ağlamak bazen de kaybedilen şeyin bulunacağının yakın olduğunu işaret eder. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kurban bayramında ağladığını gören bir kişi bir eşyasını kaybetmiştir ve bunu tek başına bulması zordur. Bu kişinin bir yakınından yardım alması gerekebilir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir