asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Koşan Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Koşan Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada koşan tavşan görmek ne anlama gelir? Rüyada hızlı koşan, yavru, sarı tavşan görmek neyi ifade eder? Rüya hakkında İslami yorumlar nasıldır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyasında koşan tavşan gören kişinin işleri yolunda gider. Hanesinden bolluk ve bereket eksik olmaz. Ailesiyle arası çok iyidir. Sosyal çevresi tarafından övgüyle karşılanır. Rüyada koşan tavşan bazı tabirlere göre rüya sahibinin evleneceğini bildirir. Gördüğü tavşanın rengi beyazsa evleneceği kadın sakin ve güzel huylu şayet tavşanın rengi siyahsa zevcesinin kötü huylu ve geçimsiz olacağına delalet eder. İmam Nablusi (r.a.), İmam Gazali (r.a.) ve İmam Cafer-i Sadık (r.a.) gibi birçok İslam alimi koşan tavşanı hayırlı olarak görmüşler böyle yorumlamışlardır.

Rüyada Hızlı Koşan Tavşan Görmek

Rüyasında tavşanın hızlıca koşması mutlaka saklanılması gereken bir sırra delalet eder. Rüya sahibi bir dostunun sırrını kimseye söylememeli, asla ifşa etmemelidir. Kendisi de bir sırrını paylaşırken mutlaka sırrı anlattığı kişinin ağzının kapalı olup olmadığını kontrol etmelidir. Sonradan üzülmemek için sırrını asla güvenmediği kişilere açmamalıdır.

Rüyada Tavşan Avına Çıkmak

Rüyasında tavşan avlayan kişi zor zamanlar geçirecektir. Her türlü endişe, kaygı ve şüphe onun peşini bırakmayacaktır. Olumsuz yorumların aksine olumlu bir sürü yorum da mevcuttur. Örneğin; rüya sahibi koşan bir tavşanı avlamaya çalıştığını görürse iş ve meslek hayatında yükselme yaşayacaktır. Özel yaşamında aşık olacağı biriyle karşılaşacak, onunla evlilik kararları alacaktır.

Ayrıca rüyada domates yediğini görmek hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Rüyada Yavru Tavşan Sahibi Olmak

Rüyasında tavşan yavrusu gören iş hayatında mertebe atlar. Genelde olumlu bir şekilde yorumlanan rüyanın en sık yapılan tevili kişinin ekonomik anlamda ve kariyer macerasında sıçrama yaşayacağıdır. Rüya sahibi emin adımlarla meslek yaşantısında kademe atlayarak patron konumuna ulaşır.

Rüyada Tavşan Isırması Görmek

Rüyasında tavşan tarafından ısırılan kişi çok miktarda para kazanır. Herkesin imrendiği bir yaşama kavuşur. Bolluk, bereket, refah, sağlık ve mutluluk onun peşini bırakmaz. Ancak bu konuda birçok yorum mevcuttur. Olumsuz yorumların sayısı çok fazladır. Mesela; kişinin tavşan tarafından ısırılması hastalığa, derdine çare aramasına, doktor doktor gezmesine işaret eder. Rüyada koşan tavşan ve varyasyonları çeşitli problemleri beraberinde getirir.

Rüyada Sarı Tavşan Görmek

Rüyada tavşanın sarı olduğunu görmek aslında pek rastlanan bir durum değildir. Genelde insanlar siyah veya beyaz renkte tavşan görürler. Ancak nadir de olsa sarı tavşan görenler vardır. Rüya sahibinin haksız kazanç elde edeceğine, insanların canını yakarak mal- mülk kazanacağına ve harama alışacağına delalet eder. Olumlu yorum bulmak maalesef zor. Genelde sarı renk bulanık, karmaşık ve negatif durumları ifade eder. İbn-i Sirin (r.a.) ‘ göre; rüyada tavşan görmek kötüdür, şerdir.

Rüyada Tavşan Eti Yemek

Rüyasında tavşanın etini yiyen olumlu gelişmeler yaşar. Özel yaşamında ve iş hayatında parlak bir geleceğe sahip olur. Sağlık, şifa, bolluk, rızık ve bereket içinde geçen bir ömre delalet eder. Rüya sahibinin maddi anlamda bolluğa erişeceği, cebinin parayla dolacağı, maddi sıkıntı çekmeyeceği, çocukları ve ailesiyle güzel zamanlar geçireceği şeklinde tabir olunur.

Rüyada Evde Koşan Tavşan Görmek

Rüyasında evinde tavşan gören evlenecektir. Evlendiği kişi dindar ve tevazu sahibidir. Ağırbaşlı, sakin ve iyi huylu bir insana işaret eder. Evlilik mutlulukla ve bereketle geçer. Bu evlilikten doğan çocuklar da hayırlı bir hayat sürerler. İmanı tam, din ehli çocuklar yetişir.

Rüyada Tavşan Sevdiğini Görmek

Rüyasında tavşan sevmek rüya sahibinin zor durumda kalan bir yakınına, akrabasına, arkadaşına ya da dostuna yardım edeceğine işaret eder. Kişi sevdiği bir kişiye maddi ya da manevi yönden arka çıkacak demektir. Böyle kişiler toplum tarafından sevilir, saygı görür. Rüyada koşan tavşan sevdiğini görmek hayırlara vesile olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?