asd
Cuma, Temmuz 19, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Konuşmadığın Birini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Konuşmadığın Birini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada konuşmadığın birini görmek ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Rüyada konuşmadığın biri ile konuşmak, barışmak, evlenmek neyi ifade eder? İslam alimleri rüya hakkında ne açıklama yapıyor? İşte detaylar…

İnsanın rüyasında küs olduğu bir kişiyi görmesi geçmişte yapılan hatalardan duyulan pişmanlığın göstergesidir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada küs olunan bir kişiyi görmek kişinin üzerinde çok fazla baskı olduğunu ve kişinin son dönemde altona girdiği işlerin ve yüklerin altından kalkmakta zorlandığını gösterir.

Rüyada bir erkek kür olduğu bir kişiyi görürse karısına veya anne ve babasına karşı bir suç işleyeceği anlamına gelir. Bir kadın rüyasında konuşmadığı birisini görürse bu durum o kadının hiç tanımadığı birisinden bir haber alacağını gösterir.

Rüyada konuşmadığın birini görmek evli bir kişi için eşinin hiç tanımadığı akrabaları ile tanışacak olmak manasına gelebilir. Diğer yandan bekar birisi rüyasında küs olduğu bir kişiyi görürse tanımadığı bir kişi aracılığı ile bir karşı cinsle tanıştırılıp evlilik yoluna girecek anlamına gelir.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Konuşmak

İnsanın rüyasında küs olduğu bir kişiyle konuşuyor olması bu çok uzakta olan ve sevilen bir kişiden yakın zamanda haber alınacağını gösterir. Rüyada küs birisiyle konuşmak aynı zamanda geçmişte yapılan bir hatadan duyulan pişmanlığı da gösterir.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Barışmak

İnsanın rüyasında küs olduğu bir kişiyle barışması geçmişte takılı kaldığı bir konuda çözüme kavuşacağı ve çok istediği bir olayın gerçekleşeceği anlamına gelir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim küs olduğu biri ile rüyasında konuşursa o kişi için yanın zamanda müjdeli bir haber verilecektir. Bu haber evli bir kişi için yeni bir bebek veya örneğin bir ev almak olabilir.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Yan Yana Yürümek

İnsanın rüyasında küs olduğu bir kişiyle beraber yürüyor olması kişinin manevi yönden yalnızlık yaşadığını ve sevdiği kişilerden sakladığı bazı durumlar sebebiyle suçluluk hissettiğini gösterir. Rüyada konuşmadığın birini görmek aynı zamanda kişinin elinde önceden planlamadığı bir para çıkışını gösterir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada küs birisi ile beraber yolda yürümek kişinin ilimde uzmanlaşmasına veya mesleki açıdan kariyerinin gelişmesine işarettir.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Ortak İş Yapmak

Rüyada küs olunan bir kişiyle beraber iş kurmak kişinin gerçek hayatta tehlikeli bir iş yapıyor olduğunu ve yakın zamanda bu iş sebebiyle zarar görebileceğinin işaretidir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada küs olunan bir kişi işe beraber iş yapmak veya aynı iş ortamında bulunmak tehlike haber eder. Bu kişi için aynı zamanda bir uyarıcıdır ve kişinin bilmediği yollara girmemesi gerektiğini işaret eder.

Rüyada kendini çıplak görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Evlenmek

Rüyada küs olunan bir kişiyle evlendiğini görmek kişinin geri dönülemez bir yola girdiğini veya gireceğini gösterir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim konuşmadığı birisi ile evlenirse bu kişi gerçek hayatında yanlış bir iş yapmış anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda bazı durumlarda bir son uyarıcıdır. Bu gören kişinin dikkatli olup yaptığı veya yapabileceği hataları düşünmesi gerekir.

Rüyada Konuşmadığın Biri ile Kavga Etmek

Rüyada küs olunan bir kişiyle kavga ettiğini görmek kişinin korkularını yendiği ve artık cesaret kazandığı anlamına gelir. Rüyada konuşmadığın birini görmek kişinin daha önce cesaret edemediği bir işe gireceğini ve bu işe girerse son derece başarılı olacağını işaret eder.

Riyada küs birisi ile edilen kavga aynı zamanda kişinin manevi yönden rahatlayacağı ve eline kısa zamanda ihtiyaç duyduğu kadar miktarda para geçeği anlamına gelir. Küs bir kişiyle edilen kavga yeni fırsatları haber eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?