Rüyada İntihar Eden Birini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada İntihar Eden Birini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Pek çok kişi rüyada intihar görmektedir. Rüyada intihar eden birini görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada intihar görmek İslami yorumu nedir? Merak edilen bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada intihar eden birini görmek çeşitli rüya tabircilerine göre farklı farklı yorumlansa bile genel olarak yapılan yorumlar pek hayırlı değildir. Rüya sahibinin şanssızlıklar ile karşı karşıya kalacağına yorulmaktadır. Bunun dışında farklı rivayetlere göre rüya sahibinin bazı aksiliklerle karşılaşması sonucunda kararsız kalacağına işaret etmektedir. Fakat rüyalar tabir edilirken, rüya sahiplerinin gerçek hayatta yaşanmış bir olaydan etkilenip etkilenmediği de büyük bir rol oynamaktadır. Rüya sahibinin çevresinde henüz intihar ile ilgili bir olay oldu ise, bir filmden etkilenmiş ise bu gibi durumlarda bilinçaltı sonucu ortaya çıkan rüyalardır ve psikolojik olarak ayrıca yorumlanmalıdır. Herhangi bir sebep yokken rüyada intihar eden bir kimseyi gören kişiler ile ilgili İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;

  • Rüya sahibi sıkıntıya düşer,
  • Rüya sahibi düştüğü sıkıntıları atlatmak için büyük çaba gösterir,
  • Rüya sahibi zorlanacağı, sıkıntılı günler geçireceği, sabrının tükeneceği olaylarla karşılaşacağı ev yoğun stres yapacağı bir döneme girer.

Rüyada İntihar Eden Birini Kurtarmak

Rüyada intihar eden birini kurtaran rüya sahipleri ile ilgili olarak çeşitli alimler tarafından yapılan yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumlardan bir tanesinde rüyada intihar eden birini kurtaran kişiler ile ilgili olarak Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüya sahibi verdiği tüm emeklerin karşılığını sabır göstermesi sonucunda alır. Ayrıca rüya sahibi karşısına çıkan her türlü sorunu atlatarak huzurlu bir hayat sürer, sıkıntılı günleri geride bırakarak mutluluğunu daim hale getirir. Farklı alimlere göre çeşitli yorumlar yapılsa da rüyada intihar eden bir kimseyi kurtarmak rüya tabircilerine göre olumlu ve hayırlı görülmektedir. Rüya sahibinin manevi ve maddi anlamda huzurlu bir ömür geçireceğine delalet etmektedir.

Rüyada İntihar Eden Birini Duymak

Rüyada intihar eden birini duyan rüya sahibi rüya tabircilerine ve çeşitli alimlere göre çevresinden kötü sözler işitecektir ve bunun sonucunda büyük moral bozuklukları yaşayacaktır. Aynı zamanda rüyada intihar eden birinin sesini duyan kişinin yaşayacağı olumsuz olaylar sonucunda stresli bir dönem geçireceğine dair yorumlamalar da bulunmaktadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; her kim rüyasında intihar eden birinin sesini duyar ise, o kişinin morali bozulur, tatsız olaylar karşısına çıkar.

Rüyada iğne iplik görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada İntihar Eden Adam Görmek

Rüyasında intihar eden bir adam gören rüya sahibi için yapılan tabirlere göre, kişinin kısmetsiz bir döneme girdiği rivayet edilmektedir. Farklı alimlere göre yorumlar çeşitlilik gösterse de rivayetler ile bugüne gelen yorumların en belirgin olan Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; evdeki bereket gider, işteki bereket kaybolur, huzur yok olur, tüm bu olumsuz olayların sonucunda rüya sahibi hastalık kapar. Bu gibi olumsuz rüya tabirleri çeşitli alimler tarafından yapılsa da genel olarak yorumlar olumsuzdur.

Rüyada İntihar Eden Kadın Görmek

Rüyada intihar eden bir kadın görmek ile ilgili İmamı Gazali (r.a) yorumunda; intihar eden kişi tanıdık ise o kadının başının derde gireceğini, talihsiz olaylar yaşayacağını, hayatının zorlaşacağını işaret etmektedir. Rüyada intihar eden kadın rüya sahibi tarafından tanınan bir kimse değil ise tüm yorumlar rüya sahibi için geçerli olur.

Rüyada İntihar Eden Arkadaşını Görmek

Rüyada intihar eden arkadaşını gören rüya sahibi, daha önce çevresinde intihar sonucunda bir arkadaşını kaybetmiş ise rüya sahibinin kabrini görmeye gitmesi gerektiğine yorulur. Rüya sahibinin ölen arkadaşı, kendisinin ziyaret edilmesini bekliyordur ve rüya sahibi mezarına gitmelidir. Fakat intihar eden arkadaşın hala hayatta olması, o kişi hakkında hayırsız haberlerin alınacağına işaret etmektedir.

Rüyada İntihar Etmek ve Ölmemek

Rüyada intihar etmek ve ölmemek rüya tabircilerine göre iyi giden işlerin bozulacağına işaret etmektedir. Bazı farklı rüya tabircilerine ve alimlere göre de rüyada intihar etmek ve ölmemek kişinin bir kaza geçireceğine delalet etmektedir. Rüya sahibinin kötü insanlarla karşılaşacağına dair rüya tabirleri de bulunmaktadır.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir