Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada güvercin yavrusu görmek ne anlama gelir? Rüyada güvercin beslemek, yakalamak, kesmek neyi ifade eder? Rüyada güvercin görmek hakkında İslam alimlerinin yorumları nelerdir? Rüya hakkında açıklamaları inceleyebilirsiniz.

Rüyada güvercin yavrusu görmek, bekar kızlara işaret etmektedir. Bunun yanı sıra bir kimsenin rüyada güvercin yavrusu görmesi, uzun süredir özlemini çektiği kişilere kavuşacağına işaret etmektedir. Farklı rüya tabirlerine göre çok hayırlı bulunan güvercin yavrusu, bazı yorumculara göre de işlerin tersine döneceğine delalet etmektedir. Rüya sahibinin gerçek hayatta güvercinlerle ilgili yaşadığı bir olayı ya da durumu kafaya takması veya ilgilenmesi bilinçaltındaki görüntülerin rüyasına yansıması da olabilmektedir. Bunların dışında rüya tabirleri çeşitleri de bulunmaktadır ve yorumculara göre farklılık gösterebilmektedir. Güvercin yavrusunu tabir eden İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;

  • Rüya sahibinin sağlığı bozulur,
  • Rüya sahibinin neşesi ve huzuru kaçar,
  • Rüya sahibinin sonunda şansı döner ve huzura kavuşur,
  • Rüya sahibinin yükselmesiyle işleri daha iyi olur,
  • İmkanları çok daha iyi değerlendirir ve bunun sonucunda başarısını kanıtlar.

Rüyada Siyah Yavru Güvercin Görmek

Bir kimsenin rüyasında siyah ve yavru bir güvercin görmesi, rüya sahibinin başkalarına haksızlık edeceğine ve insanları zorluk içerisine sokacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin çalışıyor olması halinde iş yerindekilere, okuyor olması halinde okuldakilere, evde bulunması halinde evdekilere rahatsızlık vereceği rivayet edilmektedir. Rüya sahibinin haksızlık etmemesi ve yapılabilecek yanlışların önüne geçebilmesi adına harekete geçmesi gerekebilmektedir.

Rüyada Güvercin Görmek

Bir kimsenin rüyasında güvercin görmesi rüya sahibinin bir eş bulacağına ya da kendisine bir hizmetçi bulacağına işaret etmektedir. Diğer tüm rüya tabirlerinde de olduğu gibi kişinin gerçek hayatında yaşadığı olayların rüyaya yansıması psikolojik bir durumdur ve farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada güvercin gören kişi ile ilgili Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; güvercin gören kişiye bir eş ya da hizmetçi işaret eder, evine ya da bahçesine kondu ise eve gelen misafiri temsil eder. Farklı rüya yorumcularına göre değişiklik gösterebilmektedir ve genellikle hayra yorulmaktadır.

Rüyada Güvercin Beslemek

Rüyada güvercin beslediğini görmek, rüya sahibinin yeni bir iş bulacağına işaret etmektedir ve bunun sonucunda bol kazanç elde edeceğine delalet etmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada bir kimsenin güvercin beslemesi hayırlı, vefalı ve cefakâr bir kadına işaret etmektedir. Bir kimsenin karşısına çıkabilecek hayırlı kadın, kişiye güzellik ve hayır getireceğine işaret etmektedir. Eğer bu kimse kadın ise ve bekar ise, hayatında karşısına çok güzel ahlaklı ya da çok çekici bir erkek girecektir.

Rüyada erkek bebek doğurduğunu görmek ne anlama gelir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Güvercin Yakalamak

Bir kimsenin rüyasında güvercin yakalaması evli ise kız çocuğunun olacağına işaret etmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyada güvercin yakaladığını görürse çocuk sahibi olur, gören kimse bekar ise evliliği nail olur. Bunun dışında çeşitli yorumlara göre bir kimsenin üzerine doğru atılan güvercinler hayırlı ve mutlu ömre işaret etmektedir. Güvercin bir şans ve hayır olarak yorumlanmaktadır ve rüya sahibinin hayırlara kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada Güvercin Yavrusu Yakalamak

Rüyada güvercin yavrusu yakaladığını görmek rüya sahibinin kötü bir duruma düşeceğine ve büyük sıkıntılar çekeceğine işaret etmektedir. Maddi ve manevi bir çöküşe sebep olan olaylar ile karşı karşıya kalacağına, elinde var olan tüm mal varlığını satması gerekeceğine işaret etmektedir. Rüyada güvercin yavrusunu yakalamak ile ilgili İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahibinin zor durumda kalmasından dolayı kötü insanlar ile anlaşmalar yapması gerekeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Güvercin Kesmek

Bir kimsenin rüyasında güvercin kesmesi ya da boğazını sıkması hayra yorulmaktadır. Rüyada güvercin boğazlayan ya da kesen kişinin bekar ise yakın zamanda evlilik yoluna gireceğine işaret etmektedir. Rüyada kesilen güvercinin beyaz olması da evliliğin ne kadar hayırlı olacağını göstermektedir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir