Rüyada Gemiye Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Gemiye Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada gemiye bindiğini gören kimse yakın zamanda beklenmedik bir misafir ile karşılaşabilir veya kendi hiç tanımadığı bir yerde misafirliğe gidebilir. Rüyasında gemiye bindiğini gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; gemiye binmek hayırlı ve bol rızık getiren işlere girişerek Allah yolunda güzel işlere işaret eder, demiştir. Rüya sahibi uzak bir yolculuğa çıkabileceği gibi beklenmedik bir yerde gelecek olan misafir sebebi ile hayırlı işlere koyulabilir. Evinde ağırlayacağı misafir ile iş ortaklığı düşünebilir ve kısa zaman sonra bol rızık elde edebilir.

Rüyasında Geminin Battığını Görmek

Rüyasında geminin battığını görmek rüya sahibi için olumlu şekilde yorumlanmamaktadır. Rüya sahibi batan gemiyi uzaktan seyrediyorsa bu durumda ailesinden birinin yardıma ihtiyacı olduğu halde bilerek yardım etmez ve kendi de kısa zaman içerisinde aynı yardıma muhtaç kalır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim bir geminin battığını gördüyse kendisinden istenen yardımları yerine getirsin, bu yardımlar sayesinde sıkıntı ve sorunlarından kurtulsun, demiştir.

Rüyada eve hırsız girdiğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyasında Gemi Kaptanı Olduğunu Görmek

Rüyasında gemi kaptanı olduğunu gören kimseler için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bir geminin kaptanı olduğu gören kimse kısa zaman içerisinde toplumun sayılan ve sevilen kimselerinden olur, demiştir. Rüyasında gemi kaptanı olduğunu gören kimseler lider ruhlu ve başarılı kimseler olarak kabul edilir. İş, eğitim ve aile hayatında sözü geçen ve sorumluluk sahibi biri olarak herkesin takdirini toplayabilir. Rüya sahibi işinde mertebesini yükseltecek teklifler ile karşılaşabilir.

Rüyasında Gemide Uyuduğunu Görmek

Rüyasında gemide uyduğunu gören kimseler için âlimler olumlu yorumlar dile getirmektedir. Bu sebeple rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim rüyasında bir gemide uyuduğunu görürse çıkacağı yolculukta hayırlı kimseler ile tanışır ve kısmeti açılır, demiştir. Rüya sahibi tez zamanda bolluk ve bereket içine girerek lüks bir hayat yaşar. Hayatında vereceği önemli kararlar yüzünden ciddi sorumluluklar alabilir, bu sorumlulukları taşıyamazsa kendisine bahşedilen lüks hayatı kaybedebilir.

Rüyasında Geminin Su Aldığını Görmek

Rüyasında geminin su aldığını görmek içinden çıkılmaz sorunlar ile boğuşmaya delalet eder. Rüya hakkında İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında içinde olduğu geminin su aldığını gören kimse gizli bir düşman ile savaşıyor demektir, bu düşman yüzünden malından ve mülkünden olarak büyük kayıplar verebilir, demiştir. Rüya sahibi etrafından bir kimseden büyük bir düşmanlık gördüğü için işleri yolunda gitmez ve Allah yolunda büyük günaha gireceği bir takım durumlar yaşar. Rüya sahibi bu durumdan kurtulmak için etrafındaki insanları dikkatlice seçmelidir.

Rüyasında Gemi ile Seyahate Çıktığını Görmek

Rüyasında gemiyle seyahate çıktığını gören kimseler için oldukça iyi yorumlar bulunmaktadır. Rüya hakkında yapılan en iyi yorum rüya sahibinin tez zamanda şan ve şöhrete kavuşarak yer değişikliği yapacağıdır. Rüya sahibi yaşadığı şehri veya ülkeyi değiştirebilir. Gelecek yeni bir teklif sebebi ile tek başına bir hayat kurabilir. Evli bir kimse rüyasında seyahate çıktığını gördüyse kendinin veya bir yakınının ikiz bebeği olacağına rivayet edilir.

Rüyasında Savaş Gemisine Binmek

Rüyasında savaş gemisine bindiğini gören kimseler devlet ile büyük işler içerisine girer. Devletin kendilerine tanıdığı hakları en iyi şekilde kullanarak ticari anlamda kara geçebilirler. Rüyada geminin savaş gemisi olduğunu gören ve bu gemiye binen kimseler için tez zamanda hukuki işler içerisine girerek anlaşmalarda bulunacağına veya devlet dairelerinden birinde büyük bir işini halledeceğine delalet edilir. Rüya sahibi bu işlerden bol kazanç ile çıkacaktır.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir