asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Gelin Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Gelin Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada gelin olduğunu görmek erkekten kadına, bekardan evliye hatta zenginden fakire kadar herkes için farklı bir şekilde yorumlanır. İslam alimleri rüyada gelin olmak konusunda bazı görüşler ileri sürmüşlerdir. Cafer-i Sadık (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında evlenen veya gelin olan kişi için hayırlar vardır. Büyüklük, zenginleşme ve aile mutluluğu olarak tabir olunur.

Çoğu rüya tabircisine göre; rüyasında gelin olan genç kızlar gerçek hayatta da gelin olup baba evinden çıkarlar. Kısmetleri açılır. Gönülleri ferahlar.

Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada gelinlik görmek genç kızlar için hayra ve ahlaklı kocaya delalettir. Şayet evli bir kadın gelinlik giydiğini görürse kısa süre içerisinde bir kız evladı olur. Toplum içerisinde saygı gösterilen biri haline gelir. Çevresindeki iyi insanların sayısı artar.

Bazı rüya yorumcuları rüyasında tertemiz ve pak bir gelinlik giyen kadınların huzurlu, saadet dolu ve bereketli bir yuvaya kavuşacağını söyler.

Ayrıca kişi rüyasında gelinlik giydiğini görürse karşısına bir kısmet çıkar. Aşık olur. Görülen gelinliğin duvağının uzun ve dar olması farklı manalara gelmektedir. Duvağın dar olması maddi problemlere, uzun duvaklı gelinlik hayırlı olaylara işarettir.

Rüyada doktora gittiğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyasında gelinlik giyen erkek İslam alimleri tarafından pek hayırlı bir hadise olarak görülmez. Kişinin gerçek hayatında ailesiyle ve akrabalarıyla sorunlar yaşamasına, sosyal çevresinde onun dedikodusunu yapan insanların varlığına ve geçim sıkıntısına delalet eder. 

Başka bir yorum gelinlik giydiğini gören erkeğin aslında yapmak istemediği bir işi yaptığına ve istemediği bir hayatı sürdürmeye çalıştığına işarettir.

Rüyada Arkadaşını Gelinlikle Görmek

Rüyada gelinlik giyen arkadaş güzel ve mutlu haberlere işarettir. Uzun zamandır ortalıklarda olmayan bir yakınını göreceğine delalet eder. İslam alimi İmam- ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle buyurur: Rüyada gelin olmak maddi sıkıntılardan kurtulmaya, ferahlanmaya ve iyiliğe işarettir.

Başka bir yorum ise rüya sahibinin arkadaşını gelinlik içinde nasıl gördüğünü sorgular. Mesela; arkadaşının yüzü asıksa, mutsuzsa rüya sahibi gerçek hayatında kötü bir haber alacak demektir. Şayet arkadaşı gelinlik içinde gülüyorsa, halinden memnunsa o zaman tam tersi bir şekilde hayırlı haberler alacak demektir.

Rüyada Kırmızı Gelinlik Görmek

Rüyada kırmızı gelinlik bazen hayır bazen şer olarak kabul edilir. Yangın ve alevi çağrıştıran kırmızı renk gerçekte kişinin evinin veya işletmesinin yanmasına işaret olabilir.

Başka bir yorum rüya sahibinin kırmızı gelinlik giymesini şer ve bela olarak görür. Kişi gerçek yaşantısında düşmanlarıyla tartışacak hatta kavga edecek demektir.

Bazı İslam alimleri bu konuda şöyle der: Rüyasında kırmızı bir gelinlik giydiğini gören kadın veya erkek maddi yönden yükselir. Ellerine bol rızık geçer.

Rüyada Gelinliğin Yırtılmasını Görmek

Rüyada gelinliğin yırtılması hayır olarak kabul edilmez. Genelde olumsuz bir şekilde tabir edilir. Kişinin işlerinin bozulacağına, dükkanını kapatma noktasına geleceğine delalet olabilir.

Ancak bazı yorumlar çok daha olumludur. Rüya sahibinin planlarının ve hedeflerinin tam olmasa da gerçekleştiğine, yolun yarısını geçtiğine işarettir. İmam- ı Gazali (r.a.) ve İbn- i Sirin (r.a.) gibi birçok rüya tabircisi bu konuyu evliliğin gerçekleşmemesi olarak görürler. Yani kız istemeye gelen birisi kızı alamadan gider, nişan atılır gibi.

Rüyada Yaşlı Birinin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyada gelinlik giyen yaşlı maalesef negatif bir şekilde tabir olunur. Umutsuzluğa ve ölüme işaret eder. Rüya sahibinin sağlıklı ise hasta olacağına, hasta ise ölüme çok yaklaştığına delalet eden rüya, mutsuz bir şekilde sürdürülen evliliğe de yorulur.

Başka bir yoruma göre; rüyada gelin olmak yaşlı kadınlar için cennet olarak tabir edilir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?