Perşembe, Mayıs 23, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada En Yakın Arkadaşını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada En Yakın Arkadaşını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada en yakın arkadaşını görmek, bazı alimlerce olumlu kabul edilir. Berekete, bolluğa, nimete, vb. delalet eder. Şayet rüyanın seyrine göre bu durum değişiklik gösterebilmektedir. Yani bazı durumlarda üzüntüye, kedere ve ölüme işaret edebilir.

Rüyada en yakın arkadaş, Cafer-i Sadık (r.a.)’a göre; iş bölümüne işaret eder. Kişi, dostuyla birlikte bir işe atılacaktır.

Rüyada Kız Arkadaş Görmek

Rüyada kız arkadaş görmek, sırların ifşa olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin sakladığı şeyler vardır. Bu sırları hiç istemediği kişiler bile duyacaktır. Rüyada kız arkadaşla konuşmak daha farklı manalara gelmektedir. Gerçek dünyada gördüğünüz kişiyle sohbet edip, ondan birtakım hadiseler üzerine akıl alacaksınız.

Rüyada En Yakın Arkadaşla Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada en yakın arkadaşla kavga etmek, olumlu gelişmelere gebedir. Yani rüyayı gören kişi için hayırlar ve mükafatlar çoktur. Rüya sahibi hasta ise sıhhatine kavuşur, dertli ise devasını bulur. Rüyayı gören kişi, gündelik hayatındaki sorunlarını aşmaya çalışır.

Büyük din alimlerinden İbn-i Sirin (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında dostunu, arkadaşını gören kişinin ruhsal durumunda sıkıntı vardır. Kişi, kendisini yalnız ve çaresiz hissetmektedir.

Rüyada intihar görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada İş Arkadaşını Görmek

Rüyada iş arkadaşı görmek, hayırlara vesiledir. Kişinin iş hayatındaki ve profesyonel dünyasındaki sorunlar ortadan kalkacaktır. Yaşadığı tüm problemler yavaş yavaş kaybolmaya başlayacaktır. Rüyada en yakın arkadaş aynı zamanda iş arkadaşıysa, kişinin yaşadığı sorunlar birer birer çözülecek demektir.

Çoğu alim bu rüyayı kişi için uyarıcı bulur. Rüya sahibi, özellikle çevresindeki kötü niyetlilere karşı dikkatli olmalıdır. Onun yüzüne gülen ve arkasından iş çeviren art niyetliler, rüya sahibinin kuyusunu kazmaya çalışırlar. Bu yanıyla uyarıcı vasfı olan bir rüyadır.

Rüyada Yeni Arkadaş Edindiğini Görmek

Rüyada yeni arkadaş edinmek, hayırlıdır. Gerçek hayatta yeni insanlarla tanışmaya veya yeni bir iş çevresine girmeye delalet eder. Uzun zamandır planladığınız ve rafa kaldırdığınız projenizin gün yüzüne çıkma vakti gelmiştir.

Ancak çoğu alim bu tarz rüyaları daha psikolojik bir şekilde tabir eder. Yani rüyasında yeni biriyle tanışan kişinin ruhsal sorunları çoktur. Rüya sahibi büyük bir yalnızlık ve depresyon içindedir.

Rüyada Erkek Arkadaşını Görmek

Rüyada erkek arkadaş görmek, bazı durumlarda şerdir. Yani rüya sahibinin gündelik hayatında onu tehdit eden, ona zarar veren insanlar vardır. Bu kişilerden uzak durması gerektiği hatırlatılır.

Bazı yorumlara göre; rüyada erkek arkadaş görmek, rüyayı gören kişinin cinsiyetine bağlıdır. Yani rüyayı bir erkek görmüşse, yeni dostluklara başlayacağını bilmelidir. Şayet bir kadın rüyasında erkek bir arkadaş gördüyse, kısmeti açılacak yakın zamanda parmağına yüzük girecektir. Evli bir kadın böyle bir rüya görmüşse, erkek evladı olacaktır.

Rüyada En Yakın Arkadaşı Hasta Görmek

Rüyada en yakın arkadaşın hasta olması, hayırlara vesile olarak kabul edilir. Yani rüya sahibi işsizse hayırlı bir iş bulacaktır. Çalışan biriyse terfi alacaktır. Genelde maddi durum ve iş üzerinden yorumlanan bu rüyalar, yüksek kazanca ve zenginliğe işaret eder.

Bazı alimler rüyada arkadaşı hasta görmeyi olumsuz olarak kabul ederler. Görülen kişi, gerçek hayatında da hastadır veya hasta olacaktır.

Rüyada En Yakın Arkadaşını Öldürdüğünü Görmek

Rüyada en yakın arkadaşını öldürmek, uzun ömre delalet eder. Rüya sahibinin ömrü bereketle geçecektir. İmam-ı Nablusi (r.a.)’ye göre; rüyada arkadaşını öldürdüğünü gören kimseler maddi olarak kazanca sahip olurlar.

Rüyada en yakın arkadaş, iyi bir şekilde tabir olunur. Ancak çoğu alim bu arkadaşı öldürmeyi kötü hadiselere yorar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?