Rüyada Domates Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Domates Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada domates yemek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı, yeşil, tuzlu domates görmek neyi ifade eder? Rüya tabirlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada domates gören kişi için farklı tabirler yapılmıştır. Rüyanın görülme şekline, durumuna, domatesin sayısına, rengine, vb. göre farklı yorumlar mevcuttur. Genel olarak tabirler iki ayrı başlık altında incelenir. Bunlardan birincisi görülen domatesin mevsiminde yetişmesidir. Şayet böyle bir durumda alimler rüyada domates yemek için olumlu bir bakış açısı getirirken, aksi durumda negatif bir yorum sunabilmektedirler.

Rüyada Domates Yediğini Görmek

Rüyada domates yemek özellikle İmam-ı Cafer-i Sadık (r.a.) tarafından olumlu bir şekilde tabir edilmiştir. Ona göre kişi rüyasında sulu bir domates yerse hem bu dünyası hem ahireti için ferahlık yaşayacak, istekleri yerine gelecektir. Maddi veya manevi bakımdan yükselme yaşayacaktır. Kişi rüyadan uyanır uyanmaz mutlaka kıbleye dönüp iki rekat şükür namazı kılmalıdır.

Ayrıca rüyada bitlendiğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Domates Yemek

Rüyada kırmızı domateslerden yemek genelde iyiye işaret olarak yorumlanır. Kişinin maddi açıdan ferahlık yaşayacağı, dünyevi isteklerinin kabul olacağı anlamına gelir. Büyük din alimi İbn-i Sirin (r.a.) şöyle buyurur: Kişi rüyasındaki domatesleri mevsiminde ve kıpkırmızı olarak görüyorsa helal rızıkla rızıklandırılır. Ayrıca manevi yönden de bir yükselme yaşar.

Hayat boyu başarılar kazanmaya, hayırlı işlerde bulunmaya delalet eden kırmızı domatesler rüya içerisinde ne kadar dolgun ve sulu görülürse kişinin başarıları da aynı oranda artacaktır.

Rüyada Yeşil Domates Yediğini Görmek

Rüyada yeşil domates yemek kırmızı domatesin aksine yorumlar içerir. Tam olarak olgunlaşmamış domatesler rüya sahibinin yakasına yapışan dertleri, borçları ve problemleri sembolize eder. Kişi rüyada domates yemek ile ilgili bir rüyadan uyandığında abdest alarak iki rekat nafile namazı kılmalıdır. Günahları için Allah’ tan tövbe ve mağfiret dilemelidir. Kötü rüya insana çok şey öğretir. Bu ilkeyle yaklaşanlar doğru yolu eninde sonunda bulacaktır. Dünyevi sıkıntıları da birer birer azalma gösterecektir.

Rüyada Domates Tarlası Görmek

Rüyada domates bahçesi görmek İslam alimleri ve rüya yorumcuları tarafından iki başlık altında incelenir:

  • Eğer kişi rüyasında domates bahçesine girerse oradaki domateslerin sayısı önem kazanır. Şayet domatesler çok azsa, dağınık haldeyse ve pörsümüşse rüya olumsuz bir eksene doğru kayar. Kişinin işleri bozulabilir. İş hayatında yolunda gitmeyen şeyler bulunabilir.
  • Kişinin rüyasında domates dolu bir yere girmesini İmam Cafer-i Sadık (r.a.) şöyle yorumlar: Kişi bereketli bir domates bahçesine girerse maddi olarak kazancı artacaktır. Aile hayatında düzelmeler yaşayacak, manevi açıdan da yükselecektir.

Görüldüğü gibi iki farklı durum rüyanın akışını ve yorumunu çok farklı bir şekilde değiştirmiştir. Hatırlayabildiğiniz kadarıyla rüyanızın içeriğine uygun yorumu okuyarak işlerinize yön verebilirsiniz.

Rüyada Domates Fidanı Dikmek

Rüyada domates dikmek iyiye işaret olarak kabul edilmiştir. Rüya sahibinin uzun süredir niyet ettiği, hazırlandığı ve planladığı bir işin akıbetini bildiren bir rüyadır. Rüya sahibi domates fidesini hemen dikip domateslerin çıktığını görüyorsa bu durum planladığı işin olacağına delalettir. Ancak diktiği fidanın hemen meyve vermemesi durumunda beklediği işin biraz gecikeceğini böylece anlayabilir. Ama rüya sahibi üzülmesin. Er ya da geç beklediği haber gelecek, planladığı iş gerçekleşecektir.

Rüyada Tuzlu Domates Görmek

Rüyada tuzlu domates yemek kişinin harcama yapmasına, alışverişe gitmesine delalettir. İmam Gazali (r.a.) rüyada domates yemek ile ilgili yorumunda rüya sahibi kişilerin herhangi bir iş için harcama yapacağını, para harcayacağını ve yatırım yapacağını bildirir.

Kişi rüyasında domatesine tuz atarsa İmam Gazali’nin dediği gibi bir işe kalkışacaktır. O işin hayır veya şer olduğu konusunda pek bir detay yoktur. Ancak rüya sahibi başka bir kişinin domatesini tuzluyorsa alacağı olan kimselerden parasını isteyecektir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir