Salı, Ağustos 9, 2022
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Dişinin Yerinden Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Dişinin Yerinden Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada diş dökmek hakkında çeşitli yorumlar yapılabilir. İmamı Nablusi (r.a.) yorumuna göre bir kişinin rüyada diş kaybetmesi bu kişinin uzun bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. Söz konusu diş dökülmesi olduğunda çeşitli yorumlar yapmak mümkündür. Bunların her biri ayrı ayrı incelenebilir. Rüyada dişlerin dökülmesi bazen bir dosttan kötülük geleceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Bir Dişin Yerinden Çıkması

Rüyada bir dişin düşmesi yakın çevreden bir kişinin şehir ya da yurt dışına yerleşeceği manası taşımaktadır. Yakın bir akraba ya da aile dostu eğitim ve iş gibi nedenlerle şehir değiştirebilir. Hatta bu şehir değişimi yurt dışını bile kapsayabilir.

Üniversite için başka yere taşınmak, yurt dışından bir iş teklifi almak ve belki de başka şehirden biriyle evlenmek söz konusu olabilir. Bunlar rüya sahibinin değil bu kişinin tanıdığı birinin başına gelecektir.

Ayrıca rüyada çiğ yumurta görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Üst Dişlerin Dökülmesi

Rüyada üst dişlerin yerinden çıkması maddi konulara işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin hanesine toplu bir para gelebilir. Bu miras yoluyla ya da zamanında verilen bir borcun geri alınması şeklinde olabilir. Şayet rüya sahipleri borç içindeyse bu borcu kapatabilirler. Rüyada tek bir dişin düşmesi ve bu dişin üstte olması şehir değişikliğinin yanında bir borcun kapatılması olarak da yorumlanabilir.

Rüyada Üst Dişlerin Düşmesi

Rüyada üst dişlerin dökülüp düşmesi dişin düştüğü yere göre farklı biçimde yorumlanabilir. Dişler ele düşmüşse yakın zamanda bir yerlerden para geleceği şeklinde algılanır. Şayet dişler kucağa düşerse rüya sahibinin erkek çocuk sahibi olacağı varsayılabilir. Dişlerin yere düşmesiyse yakın çevreden birinin bela ve ecelle mücadele edeceği şeklinde yorumlanabilir. Yakın çevreden biri vefat edebilir.

Rüyaların çoğunda üst dişler dökülür ancak bazı kişiler alt dişlerinin düştüğünü de görebilir. Rüyada dişlerin dökülmesi alt dişler için geçerliyse rüya sahibi dert ve kederle mücadele edecektir.

Rüyada Dişlerin Ağrısız Bir Şekilde Dökülmesi

Rüyada dişlerin ağrısız düşmesi kişilerin hedeflerine ulaşamayacakları manasını taşır. Yakın zamanda bir işe baş koyulmuşsa ve bu rüya görülmüşse kişiler muhtemelen amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bunu direkt olarak kötü bir şey olarak kabul etmek doğru değildir. İşlerin başarısız olması bazen hayırlı da olabilir.

Rüyada Diş Çıktığını Görmek

Rüyada diş çıkması dişlerin düşmesiyle karıştırılmamalıdır. Bazı kişiler ağızlarının bir bölgesinde özellikle diğer dişlerin yanında bir diş çıktığını görebilirler. Böylesi bir rüya yakın çevreden gelecek bir hayır olarak kabul edilebilir. Bir akraba ya da dosttan gelecek yardım söz konusu olabilir.

Rüyada Dişlerin Kırıldığını Görmek

Rüyada dişlerin kırılması baba tarafından bir akrabanın başına gelecek bir olaydan dolayı rüya sahibinin sorumlu tutulması anlamını taşır. Baba ya da baba tarafından bir kişinin başına gelen bir durumun sorumlusu sanki rüya sahibiymiş gibi bir atmosfer oluşabilir. Dişlerin kırılması bir çeşit iftira habercisidir.

Rüyayı gören kişi sezgileri güçlü biri olarak kabul ediliyorsa bu kişinin rüyasını detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Hisleri güçlü kişiler rüyalarında azı dişlerinin kırıldığını görürse bu durum devlet erkanından birinin vefat edeceği manasını taşır. Bu kişi devletin en yetkili makamlarından birinde bulunur ve bu kişinin ölümü büyük bir infial yaratır.

Rüyada Yemek Yerken Dişlerin Kırılması

Rüyada yemek sırasında dişlerin kırılması rüya sahiplerinin maddi sorunlar yaşayacağına işaret eder. Bu kişi para elde etmek için son zamanlarda çeşitli atılımlarda bulunmuş olabilir. Bu atılımların sonuçsuz çıkması söz konusudur. Rüyada dişlerin dökülmesi ya da kırılması rüya sırasındaki hissiyatla farklı bir şekilde yorumlanabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN POPÜLER

SON YORUMLAR