Çarşamba, Haziran 12, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Denizde Yüzdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Denizde Yüzdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada denizde yüzdüğünü görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada deniz suyu içmek, denizde yürümek nasıl yorumlanır? Rüya tabirlerini inceleyebilirsiniz.

Rüyasında denizde yüzen kişinin başına olumlu ya da olumsuz birçok hadise gelebilir. Rüyanın akışına, metaforlarına ve sahibine göre değişiklik gösterebilir. Yani rüyasında denizde yüzen bekar biriyle evli birinin, kadınla erkeğin gördükleri aynı anlama gelmez.

Rüyada denizde yüzmek konusunda İslam alimleri birçok görüş bildirmişlerdir. Mesela Cafer-i Sadık (r.a.) ‘a göre; kişi rüyasında denizde yüzdüğünü görürse bu durum ya önemli bir vazife almaya ya önemli bir mertebe atlamaya delalettir.

Rüyada Deniz Suyu İçmek

Rüyasında denizden su içen kişi düşmanlarına karşı dikkatli olmalıdır. Özellikle dost geçinip arkasından iş çevirenlere karşı uyanık olmalıdır. Böyle bir rüya bunun habercisi olabilir. Ayrıca gerçek hayatta tartıştığı kişiyle mahkemelik ya da karakolluk olmaya işaret eder.

Yukarıda verilen, rüyasında soğuk deniz suyu içen biri için geçerlidir. Şayet rüya sahibi sıcak veya ılık bir denizin suyunu kana kana içiyorsa bu durum genelde kötü olarak tabir edilir. Kişinin büyük bir hastalığa ya derde düşeceği, bunun sonunda çok üzüntü çekeceği şeklinde yorumlar yapılabilir.

Rüyada çok para kazandığını görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyasında Denizde Yüzmek

Rüyada masmavi denizde yüzmek çok emek harcayarak belirli bir konuma gelmeye işaret eder. Rüya sahibi ister erkek ister kadın olsun çalışmalarının karşılığını güzel bir ödül ya da terfi ile alacaktır. Ancak bu kişinin çok fazla çalışması, mesai harcaması ve sebat etmesi lazımdır. Bu tempodan sıkılanlar ve işini yarı yolda bırakanlar için ne yazık ki başarı söz konusu değildir. ‘’Çalışmak kuldan, tevekkül Allah’tan’’ düşüncesiyle hareket eden rüya sahibi her türlü arzusuna kavuşabilir.

Rüyada Deniz Altında Yüzmek

Rüyasında deniz altında yüzdüğünü gören hanesine büyük bir rızıkla döner. Her işi yolunda gider. Bolluk, bereket ve esenlik onun peşini bırakmaz. Toplum içinde saygınlığı artar. Sözü geçen biri haline gelir.

Rüyada denizde yüzmek veya deniz altına inmek kadınlar için çevresindekilerin fitne ve fesatlarına karşı bir uyarıdır. Şayet bazı yorumcular böyle rüyaları hayır olarak kabul ederler. Onlara göre; rüya sahibi şan ve şöhret kazanarak hem maddi hem manevi olarak yükselme devrine girecektir. Her türlü azap ve sıkıntı ondan uzak olacaktır.

Rüyada Kuruyan Deniz Görmek

Rüyada denizin kuruması sadece rüyayı gören için değil çevresindekiler için de şer olarak kabul edilir. Kişinin patronunun ekonomik yönden zayıflamasıyla kendisini işten çıkarmasına işaret edebilir. Ayrıca yakın akrabalar arasında ani ölümlere de delalet etmesi muhtemeldir. Kişinin çevresindeki saygınlığı yitirmesi, insanlar önünde rezil duruma düşmesi, maddi sıkıntılar çekmesi gibi birçok olumsuzlukla karşılaşılabilir. İslam alimlerine göre böyle durumlarda yapılması gereken temel şey Allah’tan hayırlısını istemek ve isyan etmemektir.

Rüyada Denizde Yürümek

Rüyasında denizde yürüyen şahsın imanı artar. Bilindiği gibi tarihte birçok peygamber ve evliya su üstünde yürüyerek mucizelerini ispat etmişlerdir. Bu yüzden normal bir vatandaş suyun üzerinde yürüdüğünü görürse hiç korkmasın. Bu rüyada onun için şer yoktur tam tersine hayır ve umut vardır. Kişi dünyevi zevklerden uzaklaşarak kendini bir yere kapatır. Tüm vaktini zikir ve Allah’a imanla geçirir. İmam-ı Gazali (r.a.) ‘a göre; Allah gönül gözüyle bulunur. Bu yüzden dünyadan uzaklaşmak gerekir. Bunu yapanlar gerçek mutluluğa ulaşacaklardır.

Rüyada Denizin Önünüzde Durması

Rüyada denizi engel olarak görmek pek de hayırlı bir olay değildir. Kişinin planladığı işleri tamamlayamaması olarak görülebilir. Rüyada denizde yüzmek İmam-ı Nablusi (r.a.)’a göre; kuvvetli, iradeli, müşfik bir insana yorulur. Ancak denizin engel olarak durması genelde kötüye yorulur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?