Rüyada Cenaze Namazı Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Cenaze Namazı Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada cenaze namazı görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada cenaze ile ilgili İslam alimleri neler demiştir? Ayrıntılı bilgileri inceleyebilirsiniz.31

Rüyada cenaze namazı görmek rüya sahibini korkutan rüyalar arasındadır. Aslında rüya sahibinin rüyasında cenaze namazı görmesi alimler tarafından da olumlu ve hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Bir kimse rüyasında cenaze namazı görürse Allah yolunda farzlarını yerine getirmek için gayret gösterdiği anlamı çıkarılmaktadır. Cenaze namazı gören kişi Allah’ın farz kıldığı birtakım ibadetlerini yerine getirir ve korkularından arınmış olur. Rüya sahibi bir tanıdığının cenaze namazını gördüyse bu durumda o kişi için hayırlı dualar temenni etmelidir. Gerçek hayatta ölen bir kişinin cenaze namazını görmek o kişinin bolca dua istediği anlamını taşımaktadır.

Rüyada Cenaze Namazı Kıldığını Görmek

Cenaze namazı kıldığını gören kimse verdiği bazı sözlerde sadık olmalıdır. Aksi takdirde kalkıştığı işlerde hüsrana uğrayabilir. Rüyasında cenaze namazı kıldığını gören kimse küs kaldığı bir ak2231rabası veya bir ahbabıyla barışacağına delalet edilir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında cenaze namazı kıldığını gören kimse dünya ve ahirette yüksek mertebelere gelir ve herkes onlardan övgü ile bahseder demiştir.

Rüyada Cenaze Namazını İzlemek

Rüyada cenaze namazını uzaktan izlemek

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında cenaze namazı izlemek ve cenaze namazında bulunmak farklı türlerde yorumlanmaktadır. Rüyanın farklı şekilde yorumlanma türleri şunlardır:

  • Rüya sahibi için zafere işaret eder,
  • Rüya sahibi bekarsa muradına erer,
  • Rüya sahibinin başında bela varsa kurtulacağına,
  • Rüya sahibinin işinde yüksek mertebelere çıkacağına,
  • Rüya sahibinin izzet ve şerefine,
  • Rüya sahibinin sürur ve ferahına kavuşacağına,
  • Rüya sahibinin eman etmesine işaret etmektedir şeklinde rüyasında cenaze namazı görenler için yorumlamıştır.

Ayrıca rüyada beyaz spor ayakkabı görmek ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Abdest Alıp Cenaze Namazı Kılmak

Abdest alarak cenaze namazı kılan kişi iş sahibi ise işinde yüksek mertebelere getirilir. Rüyayı gören kişi kadınsa bu durumda dünya ve ahirette istediği ne varsa yerine getirilmek üzere Allah tarafından kendisine yardım edilir. İstekleri hayırlıysa gerçekleşir. Rüyayı gören kişi erkekse bu durumda hayırlı bir haber alacağına delalet edilmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında abdest alıp cenaze namazı kılmak iki cihanda feraha erileceğine ve sözünün eri bir kişi olunacağına böylece musibetlerden uzak durulacağına işaret etmektedir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Cenaze Namazı Kıldırmak

Cenaze namazı kıldırmak rüyayı gören kişi için büyük mertebelere yükselmek anlamını taşımaktadır. Rüyayı gören kadın veya erkek bir iş sahibi ise işinde büyük adımlar atacağı anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında cenaze namazı kıldıran bir kişi tanımadığı bir cemaate namaz kıldırıyorsa bu durumda para kazandığı işinin başına geçerek birçok kişinin sorumluluğunu kazanır şeklinde yorumunu yapmıştır.

Rüyada Cenaze Namazında Bulunmak

Rüyada cenaze namazında bulunmak rüya sahibi için arzu ettiği bazı şeylere kavuşacağı anlamını taşımaktadır. Rüya sahibi güçlük çekerek istediği ve arzu ettiği hedefine ulaşabilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; cenaze namazında bulunmak murada delalet eder fakat namazı tamamlayamamak birtakım işlerin büyük çıkmazlara sürükleneceğine işaret eder yorumunda bulunmuştur.

Rüyada Kendi Cenaze Namazını Kılmak

Rüyada kendi cenaze namazını kılan kişinin tüm işleri selametle teker teker olmaya başlar. İşinde hayır bulur ve bol kazancı olur. Rüyasında cenaze namazını kendisi için kıldığını gören kimsenin ömrü uzar. Rüya gören kişinin yerine getirmediği farzları varsa bu durumda vakit kaybetmeden Allah’ın farzlarını yerine getirmelidir. Yerine getirdiği amellerinden sonra rahata kavuşarak hayatını huzurlu bir şekilde devam ettirebilir. Kendi cenaze namazının kılındığını veya kendisinin namazı kıldığını gören kimse için arzu ettiği hayalleri gerçek olur.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir