Pazartesi, Haziran 10, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Büyü Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Büyü Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada büyü gören kişiler gerçek hayatlarında yakın zamanda kendilerine büyük miktarda para geleceğinin farkına varır. Fakat gelecek olan para kişinin yararına olmayacaktır. Bu yüzden gelen paranın bir başkasına verilerek paradan kurtulmak gerekir. Rüyada büyü görmek kişinin yakın çevresinden birisinin kendisine zarar vereceği anlamına da gelir. Yani rüyada büyü gören kişinin yakın çevresinden biri onun iyi niyetinden ve saflığından faydalanacaktır demektir. Belki de yakın çevrenizden biri size gelen toplu paradan yararlanmak isteyecektir.

Rüyada Büyücü Görmek

Cabir ül Magribi yorumuna göre, rüyada büyücü görmenin anlamı, rüyayı gören kişinin yakın zamanda büyük sorunla karşı karşıya kalacağıdır. Yaşayacağı kötü olaylar veya durumlar yüzünden rüyasında büyücü gören kişi depresyon ve bunalım içerisinde olacaktır. Uzun süre de bu bunalımdan kurtulamayacaktır.

Rüyada beyaz gelinlik görmek ne anlama gelir? Detayları yazımızdadır.

Rüyada Büyü Yaptırmak

Rüyada büyü yaptırdığını gören kişiler, hiç ummadığı insanlar tarafından hayal kırıklığına uğrayacaktır. Aynı zamanda çevresinde doğru olmayan insanlara güvenecek ve bu insanlardan büyük zarar görecektir.

Rüyada Büyü Bulmak

Rüyada büyü bulduğunu gören kişi, helal olmayan işlere girişerek para kazanacak demektir. Yani illegal yollarla elde edeceği paranın hiçbir zaman hayatında helal olmayacağının farkına varacaktır. Bu paradan kurtulması için parayı elden çıkarması gerekir.

Rüyada Büyüyü Bozdurmaya Çalışmak

Rüyada büyü bozdurma eyleminin yapılması her zaman iyi düşüncelere yorumlanmaktadır. Özellikle rüyada büyü bozdurduğunu gören kişinin yakın çevresinde veya ailesinin içinde hasta olan kişi varsa, kısa sürede sağlığına kavuşacağına işarettir. Ayrıca bir işe girişeceği zaman bu iş onun için her zaman hayırlı olacaktır ve her zaman helal kazanç sağlayacaktır.

Rüyada Birine Büyü Yapmak

Rüyada birine büyü yapıldığının görülmesi bir başkasının hayatına olumsuz etki edileceği anlamına gelir. Yani bir başkasının hayatında mağdur olması için bir atak yapıp günaha gireceğiniz anlamına gelir. Bunun sonucunda da çevrenizde veya akrabalarınızda herkesi üzüntü içerisine sokacaksınız. Çok fazla hırslı olma düşüncesi ile hareket edip haram yollarla kazançlar elde edeceksiniz.

Rüyada Büyüyü Engellemek

Rüyada yapılan büyünün engellendiğinin görülmesi, çevrenizdeki bazı insanlarla aranızdaki iletişimi keseceğiniz anlamına gelmektedir. Yani yakınlarınızdan bazı kişiler ile aranızda büyük bir mesafe koyacaksınız. Özel hayatınızda olan ilişkilerinizde de sizin moralinizi düşüren ve sizi olumsuz etkileyen kişiler ile de iletişiminizi tamamen koparacaksınız. İkili ilişkilerinizde sınır noktanız aşılacak ve çok sevmenize rağmen sabrınızın tükendiği noktada ayrılma kararı alacaksınız. Özellikle iyi niyetinizi suiistimal eden bütün kişileri hayatınızdan komple çıkarmış olacaksınız.

Rüyada Eşine Büyü Yapmak

Rüyada eşinize büyü yapıldığını gördüğünüz zaman eşinizle aranızdaki iletişimi ve bağı koparmak isteyen birilerinin olduğunun farkına varacaksınız. Bu kişiler eşiniz ile aranızda kavga ve huzursuzluk çıkarmak için çabalayacaktır. Özellikle akrabalarınızdan sizin evliliğinizde ve sevginizde gözü olan kişilere karşı tedbirinizi almanızda yarar vardır. Bu kişiler eşinizi veya sizi kışkırtarak aranızı açabilir. Bunun sonucunda da evliliğinizde zedelenmeler meydana gelebilir. Yanlış haberlerin size aktarılması durumunda eşinizle aranızda güven sorunu olabilir ve bu durum karşısında geri dönüşü olmayan kararlar alabilirsiniz.

Rüyada Bir Yerde Büyü Bulmak

Rüyada büyü bulan kişilerin gerçek hayatlarında ailelerine ve kendilerine karşı samimi olmayan kişilerin gerçek yüzlerinin göreceğine yorumlanmaktadır. Yani aile içerisinde veya yakın çevrenizde size karşı zararı olan kişilerin kim olduğunu kısa sürede öğrenmiş olacaksınız. Bu kişilerin sizi hayatınıza olumsuz olarak dokunmak istemeleri durumunda harekete geçtikleri zaman amaçlarına ulaşamayacakları kesinleşir.  Bunun dışında İbn-i Sirin tabirine göre, rüyada herhangi bir yerde büyü bulduğunu gören kişi yaptığı hatalardan kısa sürede geri döner ve hatalarından ders çıkararak yeni bir hayata başlar.

Rüyada Büyü İçin Dua Etmek

Rüyada büyü görüp dua ettiğini görmek, ailenizde veya yakın çevrenizde sizi ürküten birinin olması durumunda bu kişiden bir şeyler saklıyorsanız, önyargınız kırılacak ve korktuğunuz kişiye karşı düşünceleriniz değişerek ona sakladığınız şeyleri anlatmaya başlayacaksınız. Karşı tarafın size karşı olan baskısından ve ona karşı hissettiğiniz çekinme duygusundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Bu kişi sizi olumsuz yönde etkilemeye çabalasa da hiçbir şekilde etkilenmeyeceksiniz ve hayatınıza pozitif bir şekilde devam etmiş olacaksınız.

Rüyada Kötü Büyü Görmek

Rüyada kötü büyünün yapıldığını gören kişilerin hayatlarında kendilerini mutsuz eden ve varlığı ile onlara rahatsızlık veren kişilerin çevresinde veya akrabalarının arasında var olduğuna işaret edilir. Özellikle çok yakın gördüğünüz insanlar sizin mutluluğunuza ve başarılarınıza engel olmak için çaba gösterecektir. Bu kişiler dolaylı yollardan sizin üzülmenizi ve mutsuz olmanızı sağlamak amacı ile size kötü sözler söyleyebilir ve sizi bu sözler kötü yönde etkileyebilir.

Rüyada Büyü Yapılan Kağıdı Görmek

Rüyada büyü kağıdı gören kişilerin yaşamlarında kendilerine çok zararı dokunan biri ile karşı karşıya kalacağına işaret edilir. Özellikle özel hayatınız ile ilgili anlattığınız bütün olayları bu kişi herkese anlatarak sizin mutsuz ve üzgün olmanızı sağlayacaktır. Bunun için yakın çevrenizdeki veya ailenizdeki insanlara karşı çok özel olan sırlarınızı anlatmamanızda yarar vardır. Anlattığınız takdirde bütün sırlarınız gün yüzüne çıkmış olur.

Rüyada Cin İle Büyü Yapmak

Rüyada cin ile büyü yaptırdığını görmek ileride büyük bir günah işleneceğinin kanıtıdır. Rüyada cinin yardımı ile büyü yapıldığını gören kişilerin hayatlarında bir düşmanının olacağı anlamına gelir. Bu düşman ile uzun süre boyunca baş etmeye çalışacaktır ve hayatı hep olumsuz yönde ilerleyecektir. Aynı zamanda İmamı Gazali yorumuna göre, rüyada cin ile konuşan ve onunla büyü yaptığını gören kişiler kötü alışkanlıklar kazanacaktır. Yasal olmayan yollarla haram kazançlar elde etmeye işaret eder. Aynı zamanda rüyada büyü sonucunda kendisine cin çarptığını gören kişilerin de gerçek hayatlarında çok fazla faiz ve haram mallar elde ettiğine işaret edilir. Bunun sonucunda da yaptıkları haram kazançlar bir gün ellerinden tamamen gidecektir ve maddi anlamda ciddi problemler yaşayacaktır.

Rüyada Kendine Büyü Yapmak

Bir kişinin rüyada kendisine büyü yapıldığını görmesi durumunda hayatında iyi olayların ve haberlerin yaşanacağı anlamına gelir. Yani bu kişiler yaşamlarında hiç ummadığı bir yerden çok güzel haberler alarak hayatında ilerlemeye başlayacaktır. Özellikle kariyer ve iş hayatı çok iyiye gidecektir.

Rüyada Büyü Duymak

Rüyada büyü yapıldığının duyulması rüyayı duyan kişinin başına olumsuz bir durum gelecektir. Özellikle yakın çevresindeki veya akrabasındaki kişilerden hiç beklenmedik bir darbe ile karşı karşıya kalacaktır. Aynı zamanda kişinin bir adağının olacağına ve bu adağının gerçekleştirmesi gerektiğine de işaret eder. Bunun dışında Caferi Sadık tabirine göre, rüyada büyü yapıldığını duyan kişilerin hayatlarında maddi anlamda sıkıntılar yaşayacağı anlamına gelir. Para konusunda fazlasıyla yokluk çekeceklerdir.

Rüyada Psikoloji Büyüsü Yaptırmak

Rüyada psikoloji anlamında büyü yapıldığını gören veya yaptıran kişiler hak etmedikleri yollarla işler elde ederek kafalarını emeksiz işlere harcadığı anlamını ifade eder. Aynı zamanda İmamı Nablusi yorumuna göre, kişinin rüyasında büyü yapıldığını görmesi de psikolojik olarak ruhunu en derinine inerek ruhsal açıdan duygularının ve hislerinin hangi boyutta olduğunu araştırdığı anlamına gelir. Bu da kişilerin gerçek hayatlarında kendilerinin ve duygularının farkına varmasına yardımcı olur. İçsel olarak rahatlama ve gevşeme meydana gelir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?