Rüyada Bal Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Bal Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada bal yediğini görmek hayra işaret eder. Kişinin maddi durumu kötü ise iyileşir. Rüyada bal yemek ganimete, hazineye, sağlığa ve güzel ahlaka delalet eder. İslam alimlerinden Caferi Sadık (r.a.) şöyle buyurur: Her kim rüyasında bal yediğini görürse hasta ise şifasını bulur, derli ise devasını bulur, geçim sıkıntısı çekiyorsa bu derdinden kurtulur.

Genel kanı bal görmenin veya yemenin hayırlı olduğunu söyler. Bu durumun istisnaları elbette ki mevcuttur. Ancak bal genel manada bereket, sağlık ve bolluk demektir.

Rüyada Balı Şerbet Halinde İçtiğini Görmek

Rüyada balı şerbet yapıp içmek iyiye yorulur. Rüya sahibini bekleyen büyük bir mirasın varlığı söz konusu olabilir. Huzurlu, mutlu, güvenli bir hayatın sembolüdür. Rüyada balı içmek kişinin dertlerinden kurtulmasına, ona şifa olan insanlarla tanışmasına işarettir.

Ancak bazı kaynaklara göre balı şerbet yapıp içmek pek hayırlı değildir. Hatta şer olarak kabul edilir. Rüya sahibinin elindeki fırsatı kaçırdığına işaret eder.

“El Fatiha” denince hangi dua okunur? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Petekli Bal Görmek

Rüyada petekli bal hayra alamettir. Kısmet ve güzellik olarak yorumlanır. Bekarların şansı açılır. Hayırlı insanlarla nikah masasına oturabilirler. Evlilerin kucağına çocuk gelir. Devası olmayan hastalar bile şifalarını bulurlar.

Başka bir kaynak bu konuda şöyle der: Rüyasında balın peteğini gören ve ondan yiyen insanlar uğurlu, sağlıklı ve şanslı olurlar. Rüya tabircisi İmamı Nablusi (r.a.)’ ye göre; rüyada bal yemek bir servete kavuşmaya delalet eder. Kişi kendi payına düşen para ile istediğini yapabilir. Borçlarını ödeyebilir. Sıkıntılarından kurtulabilir.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Rüyada görülen bal arısı zenginliğe, bolluğa, şifaya ve iyiliğe işarettir. Rüya sahibi bal arısı ile gerçek hayatında bütün nimetleri tadar. Yokluk yüzü görmez. Her zor durumunda Allah onunla beraberdir. Onun dertlerine deva verir. Zorluklarını kolaylaştırır.

Başka bir kaynağa göre; rüyada bal yemek ve bal arısı görmek geçim derdini önler. Afiyet, esenlik ve huzur içinde hayatlarını yaşama fırsatı elde ederler.

Görüldüğü gibi rüyada bal arısı bereketin, sağlığın ve güzelliğin temsilcisidir. Kadınlar erkeklere minnet etmeden bir işte çalışabilir, erkekler eve daha fazla nevale ile gelebilirler.

Rüyada Bal Sattığını Görmek

Rüyada bal satmak kötü bir şekilde tabir edilir. Kişinin psikolojisinin bozulacağına ya da bozulduğuna delalettir. Rüyada bal satmak bazen hayırlı bazen hayırsız olarak görülür. Kişinin evini geçindirmek için uğraşmasına ve başarılı olmasına delalettir. Ancak bazı durumlarda ne kadar çaba gösterse de kişi başaramaz.

Bazı kaynaklara göre; rüyasında bal satan kimselerin dükkanları kapanma noktasına gelebilir. İşleri bozulabilir. Rüya sahibi çok üzülür, ağlar. Ailesinde geçimsizlikler meydana gelir, akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla arası bozulur.

Ancak bazı yorumlar daha olumlu olduğu için ona göre hareket etmek gerekir. Her rüya sonrası Allah’a dua ederek rüyanın hayırlara vesile olması için uğraşılmalıdır.

Rüyada Üstüne Başına Bal Bulaştığını Görmek

Rüyada üstüne başına bal bulaşmak evliliğe işarettir. Bekar kadın veya erkek kendine göre uygun bir aday bulup evlenebilir.

Genel itibariyle hayırlı bir rüyadır. Rüyada bal bulaşması tanıdık olarak yorumlanır. Kişinin tanıdık vasıtasıyla birçok iş yapması, evlenmesi, gezmesi, vb. şeklinde tabir edilir.

Başka bir kaynağa göre; rüyada kişinin elbiselerine bal bulaşması değişen hayat şartlarına işarettir. Kişinin iş standardı yükselir, sağlık durumu iyileşir.

Rüyada Bal Kaymak Görmek

Rüyada bal kaymak aile içindeki saadete, ağız tadına ve huzura delalet eder. Rüyada bal yemek kişinin parasal problemlerinin azalmasına, manevi anlamda yükselme yaşamasına işaret eder.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir