Rüyada Ateş Yandığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Ateş Yandığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada ateş yandığını görmek uzun ömürlü bir hayata, zorluklar ile baş edecek bir sabra ve kötü niyetli bazı kimselerin gazabından kurtulmaya işaret eder. Rüyada ateş yandığını gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında ateş yandığını görürse o kişi hayatındaki olumsuzlukları değiştirmek için büyük çabalar içine giren kimselerdir. Rüyasında ateş gören kimseler için bir başka yorum ise olumlu anlam taşır. Buna göre rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında ateş yaktığını veya yakılan bir ateşin yanında bulunduğu görürse düşük bir sermaye ile Allah yolunda hayırlı bol kazançlar sağlayacağı işlerin içerisine girer, demiştir.

Rüyasında Alevlerin Her Yeri Sardığını Görmek

Rüyasında alevlerin her yanı sardığını gören kimseler için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında her yerin alevler içerisinde kaldığını gören kimseler hayatlarında ani değişiklikler yaşayarak ciddi anlamda zarar görebilir, demiştir. Bu zararı kişilerin maddi anlamda kaybettiklerine nazaran söyleyen büyük âlim, rüya sahiplerinin zorlu günler çekeceği vakitlerin kısa süre içerisinde gelişeceğine işaret eder.

Rüyada üzüm yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyasında Ateş Söndürdüğünü Görmek

Rüyasında ateş söndürmek bazı âlimlere göre olumlu bazıları için de olumsuz anlamlar taşımaktadır. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören kişi tez zamanda yakınlarından birinin ölüm haberini alabilir, büyük bir üzüntü yaşayarak deprasyona girebilir, şeklinde yorumlarken diğer bir âlim rüyanın olumlu yorumlarından bahsetmektedir. Rüya hakkında olumlu yorumlarda bulunan İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahibinin maddi yönden büyük kazançlar sağlayacağı zamanın yakın olduğuna ve büyük bir mirasa erişilebileceğine dikkat çekmektedir.

Rüyada Ateşin İçine Girdiğini Görmek

Rüyasında ateşin içine girdiğini gören kimseler dünya nimetlerinden nasibini alacağı bir takım işlerin içine girerek lüks içinde yaşamanı sonlandırır. Rüya ateş görmek rüya sahibinin çekeceği sıkıntıların ardından beklenmedik bir yerden maddi manevi yardım bularak hayatını değiştiren adımlar atacağı anlamanı taşır. Rüya sahibi kendi ve ailesi için vereceği kararlarda yanlışlara düşse de bu yanlışlardan kısa süre içerisinde kurutulur ve Allah’tan af diler. Allah’ın sevdiği işler içerisine giren rüya sahibi ilim ile uğraşır.

Rüyada Vücudunun Ateş Yüzünden Yandığını Görmek

Rüyasında ateş yüzünden vücudunun yandığını gören kimse büyük bir günah işler. Günahı yüzünden insanların yüzüne bakmaya utanır. Ailesinden ve çevresinden büyük baskı görür. Baskı sonucunda istemediği bir kimse ile evlendirilebilir veya istemediği bir işe zorlanabilir. Yaptığı günah yüzünden büyük bir vebal alarak Allah’ın sevmediği işlere girişebilir ve günahkâr olabilir. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde hayatına dost bildiği düşmanları alabilir.

Rüyasında Ateşin Bir Evi Yaktığını Görmek

Rüyada ateşin bir evi yaktığını görmek rüya sahibi için olumlu şekilde yorumlanmaz. Rüya sahibi evin yandığını uzaktan izleyerek bu duruma müdahale etmezse kendi hayatında sevdiği birinin kaybına gözleri önünde şahit olabilir. Büyük bir trafik kazasına şahit olabilir veya kendi kaza yapabilir. Rüya sahibi içerisinde bulunduğu zorlu durumdan kurtulmak için kendisine zararı dokunacak kişilerden yardım isteyebilir.

Rüyasında Harlı Alevler Görmek

Rüyasında harlı alevler gören kimseler rakiplerine karşı büyük bir zafer kazanacaktır. Mustarip olduğu bir konuya tez zamanda çözüm bularak hayatını kolaylaştıran kişiler ile tanışabilir. Rüyasında ateş görerek bu ateşin harlı bir şekilde yandığını ve yükseldiğini gören kimseler büyük sorumluluklar altına girerek bu sorumluluklar yüzünden büyük zarara uğrayabilir. Rüya sahibi tez zamanda düşmanları ile yüzleşir ve kendi zaferini yine kendinin sebep olacağı bir durum yüzünden kazanarak düşmanlarına ilan eder.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir