Rüyada Askere Gittiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Askere Gittiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyasında askere giden için iyilikler ve güzellikler kapısı ardında kadar açılır. Şan ve şöhret en kısa sürede rüya sahibinin olacaktır. Genelde olumlu bir şekilde tabir edilen rüyada askere gitmek kişinin gündelik hayatında ve iş yaşantısında başarılar elde edeceğine delalettir.

Rüyada Bedelli Askerlik Yaptığını Görmek

Rüyada bedelli askerlik yapmak servete delalet eder. Kişiye herhangi bir yerden bol miktarda para ve mal kalacaktır. Onunla istediği her şeyi yapacak, planlarını gerçekleştirebilme imkanı bulacaktır. O sebeple hayır dolu bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyada Kadın Asker Görmek

Rüyada kadın asker olduğunu gören kişinin başarı ve zenginlik kapıları ardına kadar açılır. Kadınlar için hayırlı bir eşe delalet eder. Erkek biri rüyasında kadınların askerlik yaptığını görüyorsa evlenme zamanı çoktan gelmiştir. Dini ve imanı tam, vatansever ve ahlaklı bir kadınla evlenme şansına kavuşacaktır.

Rüyada Asker Öldürdüğünü Görmek

Rüyada asker öldürmek kişinin başarılı bir iş hayatında mertebesini gün geçtikçe arttırmasına delalet eder. Bazı alimlere göre; eğer kişi rüyasında asker olmuş ve başka bir askeri öldürmüşse o zaman o kişinin gerçek hayattaki düşmanları ondan korkacaktır.

Ancak bazı teviller olumsuz düşünceler barındırabilir. Mesela İmam-ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle buyurur: Rüyasında asker gören veya öldüren kişiler din yolundan uzaklaşırlar. Bu rüya onlar için bir uyarı mahiyetindedir.

Rüyada arı soktuğunu görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Asker Topluluğu Görmek

Rüyada asker topluluğu bir prestij meselesidir. Rüya sahibi gerçek hayatında kaybettiği saygınlığını tekrardan kazanabilir. Ayrıca mesleki anlamda kariyer basamaklarını da hızlıca çıkmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a.)’ ye göre; rüyada askere gitmek ve asker kalabalığı görmek, kişinin saygınlığını toplum içinde arttırır.

Aynı zamanda kişinin kalabalık bir asker gurubuyla karşılaştığını görmesi hayırlara vesile olur. Asker topluluğu bereketin simgesidir. Kişinin almak istediği ev, arsa, gayrimenkul, vb. çok kısa bir sürede onun olacaktır.

Rüyada Evinde Asker Görmek

Rüyada evinde asker görenler çok uzun süredir bekledikleri sevgililerine, eşlerine, arkadaşlarına, vb. kavuşacaklardır. Evde asker görmek kavuşmayı ve özlemi sembolize eder. Böyle bir rüya umutların tükendiği anda kişiye merhem olur, psikolojik sıkıntılarını minimuma indirir.

Başka bir tabire göre ise evinde asker gören kimselerin bir yolculuğa çıkmasına ve o yolculuğun hem maddi hem manevi yönden fayda sağlamasına delalet eder.

Yine başka bir yorum dargınların barışacağını söyler. Tartışanlar, kavga edenler ve küsenler bu duruma bir son vereceklerdir.

Rüyada Askerle Konuştuğunu Görmek

Rüyada askerle konuşmak iyiye işarettir. Rüya sahibi bir askerle sohbet ettiğini görürse mesleki anlamda başarıya ulaşacağını bilmelidir. Kariyer fırsatları ayağına kadar gelecek, böylece hem iş hem saygınlık anlamında zirveye çıkacaktır.

İmam-ı Gazali (r.a.)’ ye göre; rüyada asker gören veya konuşan kişi maddi bakımdan yükselir. Cebi parayla dolar. Gönlü ferahlar.

Rüyada Askere Çağrıldığını Görmek

Rüyada askere çağrılmak pek hayır olarak kabul edilmez. Rüyada askere gitmek için çağrılan kişi daha önce askerliğini yaptıysa ve rüyasında bir kez daha askerlik için çağrılıyorsa bu durum onun için pek hayırlı değildir. Yatırım yaptığı, uzun süredir planladığı ve çok önem verdiği bir iş hemen gerçekleşmeyecek, kişi uzun süre daha bu iş için beklemek zorunda kalacak. Bu yüzden iyi bir rüya olarak görülmez.

Şayet rüya sahibi gerçekte askere hiç gitmediyse ve rüyasında bunu görüyorsa bazı alimler bu kişinin askere gitme vaktinin geldiğini söyler. Bazılarına göre ise hayatındaki birçok dert ve tasa azalacak, kişi huzura erecek demektir. Uzun bir yolculuğa çıkmak olarak da tabir edenler mevcuttur.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir